Chojnowski ciemnogród

Odpowiedz


To pytanie jest elementem zabezpieczającym przed automatycznym zamieszczaniem postów.
Emotikony
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:

BBCode włączony
[Img] włączony
[Flash] wyłączony
[URL] włączony
Emotikony włączone

Przegląd tematu
   

Rozwiń widok Przegląd tematu: Chojnowski ciemnogród

Re: Chojnowski ciemnogród

Post autor: annaeko » 13 lip 2017, o 10:01

Polecam lampy fotowoltaiczne Photinus, są już dostępne w Polsce! http://www.photinus.pl/

Re: Chojnowski ciemnogród

Post autor: yogi1 » 2 kwie 2017, o 13:54

Re: Chojnowski ciemnogród

Post autor: yogi1 » 1 kwie 2017, o 21:18

A mnie intryguje ta budowa sieci światłowodwych na bazie oświetlenia ulicznego. Pzygladając się tym nowym oświetleniom ulicznym na ulicach gdzie powstają domki jednorodzinne, gdzie nie ma jeszcze nic oprócz oświetlenia ulicznego i że ludzie korzystają z internetu radiowego , bo jakić twór pseudo samorządowy zapomiał pomyśleć o jednoczesnej budowie z tym oswietleniem kanalizacji technicznej to się niedobrze robi. Przeciez obecne przepisy pozwalają na dużą elastycznośc, ale toporna władza nie przyjmuje tego do wiadomosci :mrgreen:
A od strony finansowej to by mogło wygladać nieżle. Miasto układa kable oświetlenia ulicznego w rurze karbowanej i ta dodatkowa zyła na zasilanie fazą w kablu oświetlenia aby sterować nią niezaleznie. I co mamy wtedy?
Ano kanalizacje na potrzeby telekomunikacji , którą śmiało wykorzystac na kabel telekomunikacyjny i dzierżawić dzierżawić na te PONy co teraz powszechnie są budowane, na ten brakujący monitoring, który, jak zapewnia Janek cacanek , niby jest ale nikt go jak dotąd nie widział i kasa na prąd za oświetlenie jest jak znalazł,, ale gdzie ci radni co w szkołach głównie uczą dzieci,bo sami są jak dzieci i w normalnej firmie by przepadali z powodu syndromu jasia Fasoli ? :lol:
Ach pieniażki kochane pieniążki tylko z wyprzedaży majątki miasta pozyskane są aby nasz Janek by zapamiętany jako święty mikołaj, owszem Mikołaj ale raczej Mikołaj Rozrzutnik, bo po nim następcy nic już nie będą mieć by sprzedać, tylko wyższe podatki nam zostały :lol:

Re: Chojnowski ciemnogród

Post autor: yogi1 » 5 cze 2013, o 11:18

zajmuję się produkcją produkcją Kris :mrgreen:

Re: Chojnowski ciemnogród

Post autor: Kris » 4 cze 2013, o 17:35

yogi1 pisze:Wspaniałe latarnie solarne. Kiedy w końcu pilotazowo zostanie chociaż jedna taka w Chojnowie przetestowana. Moza jakaś uliczka, Proponuję koło stawu zaplanowac na tych domkach nowopowstających. Oswietlenie uliczne bez okablowania
:mrgreen:
http://zielona-planeta.pl/produkty/latarnie


Ze sprawdzonych źródeł wiem, że Yogi sam zajmuje się sprzedażą tych latarni. To jest wystarczający powód, abyśmy takie w Chojnowie postawili. Pofatyguje się nawet na referendum w tej sprawie, jeżeli takie się odbędzie.

Re: Chojnowski ciemnogród

Post autor: yogi1 » 30 maja 2013, o 20:17

Wspaniałe latarnie solarne. Kiedy w końcu pilotazowo zostanie chociaż jedna taka w Chojnowie przetestowana. Moza jakaś uliczka, Proponuję koło stawu zaplanowac na tych domkach nowopowstających. Oswietlenie uliczne bez okablowania
:mrgreen:
http://zielona-planeta.pl/produkty/latarnie

Re: Chojnowski ciemnogród

Post autor: yogi1 » 22 lis 2012, o 13:05

A ja będę zwracał uwagę samorządom na autonomiczne oświetlenie uliczne. bo tak czytam coraz więcej na ten temat i mi się to coraz bardziej podoba.
Kalkulując koszty wykonania projektu na uliczne oświetlenie z położeniem kabla, i budowę tego kabla w ziemi z kosztami postawienia gotowców-czyli latarni z autonomicznym źródłem zasilania z solarów albo wiatraków, może się okazać że te drugie są tańsze. Bo montując latarnie powiedzmy jak słupy ogłoszeniowe, bez konieczności robienia projektu, bo i po co mamy dość komfortową sytuację w dalszej perspektywie, bo koszty to tylko czyszczenie tego, prąd ze słońca. Powinna gmina jakiś pilotażowy odcinek wykonać np na drogach o mniejszym znaczeniu np. na osiedlu domków jednorodzinnych i sprawdzić jak to się będzie sprawdzać. I broń noże radzić się elektryków bo zawsze będą na nie w końcu tracą zarobek na projektach.
Ponoć maja być rzucone na tego typu oświetlenie energoszczedne środki jakie pozyskano z oszczędności na CO2 wiec lepiej już się przygotować i sprawdzić jak to działa, inwestując w kilka typów latarni z autonomicznym żródłem zasilania i testować :mrgreen:
więcej ciekawych informacji można przeczytać tutaj :
http://www.lednews.pl/ledtechnika-lampy-uliczne

Re: Chojnowski ciemnogród

Post autor: Partyjniak » 5 lis 2012, o 09:49

jeśli chodzi o oświetlenie na legnickiej to dziwnym trafem już działa, zasadnicze pytanie komu podziękować ;)

Re: Chojnowski ciemnogród

Post autor: lpr kpn » 5 lis 2012, o 01:08

kolego gustek zwracam honor. miałeś rację.dziękuję za wyjaśnienie tematu. 8-) pozdrawiam

Re: Chojnowski ciemnogród

Post autor: ri-pi » 4 lis 2012, o 22:14

kawior pisze:Zgadzam się z przedmówcą. W Chojnowie od czasu rządów obecnego włodarza nie zainwestowano w taki sposób by miasto tzn mieszkańcy odnieśli z tego powodu wymierne korzyści. Nie potrafimy wykorzystać infrastruktury, która nas otacza. Myślę tu o bliskim położeniu autostrady A4 czy o węźle kolejowym Wrocław-Niemcy. Gospodarczo Chojnów jest w głębokiej i ciemnej d...e. Wielka szkoda. Inne miasta jakoś potrafią ściągnąć zagraniczny kapitał.

A pomnik tkacza to co gwizdek. Tak sobie radzimy.

Na górę