WESELNE FAJERWERKI

Odpowiedz


To pytanie jest elementem zabezpieczającym przed automatycznym zamieszczaniem postów.
Emotikony
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:

BBCode włączony
[Img] włączony
[Flash] wyłączony
[URL] włączony
Emotikony włączone

Przegląd tematu
   

Rozwiń widok Przegląd tematu: WESELNE FAJERWERKI

Re: WESELNE FAJERWERKI

Post autor: JuliaM » 8 maja 2020, o 10:08

bogdan pisze:Jestem ciekaw kto wydał zezwolenie na pokaz fajerwerkow w sobotni wieczór, bo z tego co wiem to takowe jest wymagane. Najprawdopodobniej w ceglanym dworku odbyło się wesele i organizatorzy wpadli na "świetny" pomysł urządzenia z okazji ślubu jakiejś pary pokazów pirotechnicznych. Tylko, że mnie ch...j obchodzi jakiś ślub skoro ktoś ma w du pie czyjś spokuj. O zwierzętach nawet nie wspomnę. W związku z tym zgłoszę sprawę do Policji bo nie może tak być aby egoistyczne zachowania jakiś kretynów drażniły innych mieszkańców. Czy wreszcie w Chojnowie Policja może egzekwować prawo? Bo chyba do tego jest powołana!


Dlatego polecam ciche fajerwerki. Pokaz pokazem, nie trzeba z niego rezygnować.

Re: WESELNE FAJERWERKI

Post autor: aga » 10 cze 2019, o 15:54

powinni mieć pozwolenie jeśli nie mają to należy to zgłosić z art. o zakłócaniu spoczynku nocnego. Fajerwerki można odpalać tylko w sylwestra. Można także to zgłosić do Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej. Nie można także bez zezwolenia odpalać na weselach lampionów

Re: WESELNE FAJERWERKI

Post autor: ri-pi » 5 lip 2018, o 21:57

Widocznie u Ciebie obydwie komórki mózgowe nie spotkały się ze sobą i w dalszym ciągu piszesz głupoty. Pisałem , że jeśli ktoś[url]poniesie straty[/url] i nie tylko finansowe to w 100 % uzyska zadośćuczynienie . Wystarczy udowodnić że w wyniku wybuchu petard zmuszony byłem ponieść koszty leczenia np psa - to gwarantuję Ci że poszkodowany uzyska zwrot całości poniesionych kosztów. Można także udowodnić inne poniesione straty np na zdrowiu .

Re: WESELNE FAJERWERKI

Post autor: Jakec » 5 lip 2018, o 10:32

Ech... Tobie nie tylko wiedzy, ale i wyobraźni brakuje.
Przykład:
XI W 900/16 - wyrok z uzasadnieniem Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia w Warszawie z 2017-03-28
[...]
obwinionego o to, że:

1. w dniu 1 stycznia 2016 roku ok. godz. 0:40 w W. przy ul. (...) w lokalu (...), będąc osobą odpowiedzialną za lokal poprzez odtwarzanie głośno muzyki o niskiej częstotliwości powodujące drgania zakłócił spokój i spoczynek nocny panu A. W.,

to jest o wykroczenie z art. 51 § 1 kw;

[...]

orzeka

I. obwinionego T. N. uniewinnia od popełnienia zarzucanego mu w punkcie 1 wyroku czynu;

[...]

T. N. został obwiniony o to, że w dniu 1 stycznia 2016 roku około godziny 0:40 w W. przy ul. (...). A. (...) w lokalu (...), będąc osobą odpowiedzialną za lokal, poprzez głośne odtwarzanie muzyki o niskiej częstotliwości, powodujące drgania, zakłócił spokój i spoczynek nocny panu A. W..

Zdarzenie to zostało potwierdzone w toku postępowania dowodowego. Niemniej jednak Sąd uniewinnił obwinionego od popełnienia tego czynu. Należy bowiem zauważyć, że zachowania tego obwiniony dopuścił się w noc sylwestrową, gdzie odbywanie się wszelkiego rodzaju imprez i przyjęć, z głośną muzyką, odpalaniem fajerwerków stanowi pewnego rodzaju tradycję. Trzeba mieć na uwadze, że nie realizuje znamion omawianego wykroczenia zachowanie wypełniające „kontratyp” zwyczaju. Chodzi tu o powszechnie akceptowany, utrwalony w społeczeństwie sposób zachowania się, oparty na tradycji, dopuszczalny w określonych sytuacjach. W ocenie Sądu, nie ulega wątpliwości, że zachowanie obwinionego było legalne i mieściło się w ramach pewnego zwyczajowo przyjętego zachowania typowego dla tego dnia. Wobec tak ustalonych okoliczności Sąd uniewinnił obwinionego od popełnienia zarzucanego mu czynu, i w tej części, na podstawie art. 118 § 2 kpw z uwagi na uniewinnienie orzekł, że koszty postępowania ponosi Skarb Państwa.

[...]

(pogrubienie moje)

Jak widzisz znalazł się ktoś upierdliwy i przegrał właśnie ze względu zwyczaj.

Re: WESELNE FAJERWERKI

Post autor: ri-pi » 3 lip 2018, o 10:53

Panie Jakec jak widzę jest pan krynicą wiedzy prawniczej i stara się pan pouczać innych. Gorzej jest jeśli nauczyciel ma mniej wiedzy od ucznia. Pisałem wyraźnie " jeśli znajdzie się ktoś upierdliwy" to znaczy jeśli ktoś poniesie straty i nie mówimy tu tylko o finansowych , to ma prawo do wystąpienia o naprawienie szkody. Kontratyp i czy to jest Sylwester czy Wielkanoc z prawnego punktu nie ma to znaczenia. Kto doprowadził do powstania szkody będzie musiał dać zadośćuczynienie . To jest "PRAWO " a nie obyczaj , zwyczaj czy chciejstwo. Inne obyczaje mają katolicy inne muzułmanie inne prawosławni czy wyznawcy judaizmu. W różnych okresach obchodzą swoje święta i czy to znaczy że cały rok będziemy szaleć?
Zresztą jak widzę umysł Twój tego nie pojmie i dlatego miałem nie odpisywać na Twój mądry inaczej wpis .

Re: WESELNE FAJERWERKI

Post autor: Jakec » 2 lip 2018, o 07:27

Może byś poczytał ze zrozumieniem?
Ja pisałem o zwyczaju odnoszącym się do sylwestra!
W każdej innej sytuacji jestem przeciwnikiem fajerwerków.
I nigdzie nie pisałem o tym, że to policja wydaje zezwolenie.
Więc może to ty przestań pie.....ć.

Re: WESELNE FAJERWERKI

Post autor: darekkk » 1 lip 2018, o 19:36

Jakec pisze:Znajomość prawa jest u ciebie na dość niskim poziomie... Coś słyszałeś, coś wiesz i udajesz wszystkowiedzącego.
Zapoznaj się z pojęciem kontratyp. Jednym z kontratypów jest zwyczaj. Owszem, jest pozakodekstowy i w dodatku w prawie cywilnym nie występuje, ale zarówno doktryna jak i orzecznictwo bierze go pod uwagę.


Przestań p....lić! Fajerwerki ktore ostatnimi czasy są w Chojnowie odpalanie -jestem pewien, że "odpalacze"nie mają zgody Policji -bo Policja nie może wydać takowej. Więc czas najwyższy aby wreszcie ktoś zgłosił oficjalnie ten proceder bo jak znam życie to Chojnowska Policja nie wpadniesama na pomysł aby zająć się upierdliwym dla mieszkańców zwyczajem odpalanie fajerwerków z okazji różnych okazji w tym i rodzinnych nie licząc się z współmieszkańcami.

Re: WESELNE FAJERWERKI

Post autor: Jakec » 15 cze 2018, o 11:51

Znajomość prawa jest u ciebie na dość niskim poziomie... Coś słyszałeś, coś wiesz i udajesz wszystkowiedzącego.
Zapoznaj się z pojęciem kontratyp. Jednym z kontratypów jest zwyczaj. Owszem, jest pozakodekstowy i w dodatku w prawie cywilnym nie występuje, ale zarówno doktryna jak i orzecznictwo bierze go pod uwagę.

Re: WESELNE FAJERWERKI

Post autor: ri-pi » 2 cze 2018, o 10:34

Nie jest to prawda , że " przyjęte zwyczajowo" to nie trzeba zezwolenia i hulaj dusza piekła nie ma. Ustawa nic nie mówi o odstępstwach zwyczajowych a więc jest ciągłość prawna. Zresztą to potwierdzi każdy kto dokładnie czyta prawo. Po prostu nie znalazł się nikt upierdliwy i nie dokonał zgłoszenia . W przypadku zgłoszenia organy ścigania zobowiązane są do podjęcia czynności .

Re: WESELNE FAJERWERKI

Post autor: Jakec » 1 cze 2018, o 08:02

Art. 51 KW mówi:
§ 1. Kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek
nocny albo wywołuje zgorszenie w miejscu publicznym,
podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

W związku z przyjętymi zwyczajami używanie fajerwerków w sylwestra, Nowy Rok i pierwszy dzień Wielkanocy nie będzie uznawane za naruszenie ww przepisów i dlatego wtedy nie trzeba specjalnych pozwoleń.

Na górę