Twardy dysk

Odpowiedz


To pytanie jest elementem zabezpieczającym przed automatycznym zamieszczaniem postów.
Emotikony
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:

BBCode włączony
[Img] włączony
[Flash] wyłączony
[URL] włączony
Emotikony włączone

Przegląd tematu
   

Rozwiń widok Przegląd tematu: Twardy dysk

Re: Twardy dysk

Post autor: knapek » 23 wrz 2016, o 16:05

Arek, wiem, że temat jest stary, ale widzę że masz wiedzę to może tu jeszcze zajrzysz i mi pomożesz. Mam starego laptopa i chcę niskim kosztem przyspieszyć jego prędkość, dlatego chcę wymienić dysk na SSD. Wszedłem jednak na stronę np. media i mnie zamurowało: [usunięto reklamę] - tych dysków jest tak dużo, w tak różnych cenach, że nawet nie wiem od czego zacząć :/ Możesz mi doradzić, który będzie miał najlepszy stosunek ceny do jakości? Chcę dysk tak max 100 gb - więcej nie potrzebuję!

dziękuję z góry

Re: Twardy dysk

Post autor: Arek » 26 lut 2009, o 16:55

agent pisze:Którje firmy dysk lepiej kupić?
Samsung SpinPoint F1 HD502IJ (500GB, 7200RPM, 16MB, SATA/300, NCQ) czy WD Caviar SE WD5000AAJS (500GB, 8MB, SATA/300) ?Które są trwalsze i cichsze ?


Jeśli chodzi o bezawaryjność i głośność to jest ona na podobnym poziomie w obu firmach. Jeśli chodzi o technologię to wygrywa Samsung z kolejkowaniem NCQ. Z tego ostatniego skorzystasz jeśli dysk będzie pracował w trybie SATA RAID lub SATA AHCI, a nie SATA IDE (jak to najczęściej bywa). Pamięć cache nie ma aż takiego dużego znaczenia na wydajność. Obie firmy są znane i cenione, raczej powinieneś być zadowolony z zakupu bez względu na to co wybierzesz. Rozumiem, że firmy Seagate nie brałeś pod uwagę, moim zdaniem słusznie.

Pozdrawiam

Twardy dysk

Post autor: agent » 26 lut 2009, o 14:41


Na górę