Co po maturze

Odpowiedz


To pytanie jest elementem zabezpieczającym przed automatycznym zamieszczaniem postów.
Emotikony
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:

BBCode włączony
[Img] włączony
[Flash] wyłączony
[URL] włączony
Emotikony włączone

Przegląd tematu
   

Rozwiń widok Przegląd tematu: Co po maturze

Re: Co po maturze

Post autor: małgośka » 31 sty 2021, o 06:30

Po maturze oczywiście studia - ja nie widzę innego wyjścia. Ale spokojnie, wybór macie ogromny. Ja przykładowo chce iść analitykę chemiczną. Dlatego dla mnie ważne jest teraz to, aby zdać dobrze maturę. Dlatego chyba postawię na kursy z chemii . Wówczas będę mogła trenować cały czas materiał i uzupełniać ewentualne braki.

Sprzedaż spółek

Post autor: Wojtek651 » 12 sty 2021, o 13:16

Skorzystałam z gotowej spółki z Optioffice. Kupiłam spółkę już zarejestrowaną, z numerami NIP, REGON, VAT i KRS, z kapitałem początkowym i z kodem PKD, który można było wybrać dowolnie w branży mnie interesującej. Sprzedaż spółek https://optioffice.pl/sprzedaz-spolek uważam za świetny start w biznes. Oszczędzamy czas nie chodząc po urzędach bo wszystko mamy już załatwione i od razu po zakupie takiej spółki można śmiało działać. Ze swej strony polecam takie rozwiązanie.

Re: Co po maturze

Post autor: sobek » 18 kwie 2019, o 13:23

Ja studiowałem geodezję w Krakowie, polecam ten kierunek, łatwo o pracę i zarobki bardzo spoko.

Re: Co po maturze

Post autor: mins542 » 1 kwie 2019, o 15:53

Ja po maturze wybrałem naukę w szkole ŻAK na kierunku kształcącym techników informatycznych i uważam, że była to bardzo dobra decyzja. W 2 lata nauczyłem się wielu praktycznych rzeczy. Skupiają się na ćwiczeniach i to mi się spodobało.

Re: Co po maturze

Post autor: JJ1982 » 28 maja 2018, o 12:32

moim zdaniem najlepsze studia to zaoczne. Możesz podłapać jakąś pracę, a co za tym idzie - doświadczenie, które jest mile widziane w CV. Kierunek studiów zależy oczywiście od Ciebie, ale pamiętaj, że... zawsze możesz zmienić, jak Ci nie podejdzie.

Joseph,
profesjonalna kosmetyczka Gdynia

Re: Co po maturze

Post autor: inga67 » 3 gru 2017, o 20:44

Ja na studia nie poszłam, bo dostałam po maturze pracę, po za tym nie było mnie stać na studia. Pracowałam w tygodniu a w weekendy uczyłam się w policealnej szkoły dla dorosłych w Żorach: bezplatneszkoly.pl/zory/ na kierunku technik administracji. Skończyłam szkołę i bardzo dobrze zdałam egzamin, a teraz mam dużo lepszą pracę :)

Re: Co po maturze

Post autor: Katia » 6 lis 2017, o 10:09

Ja zrobiłam sobie kurs języka angielskiego w szkole policealnej TEB. To są 2 semestry intensywnej nauki, którą można bezproblemowo połączyć z pracą. Dla mnie wystarczyło jako nauka języka w celu swobodnego komunikowania się w kontaktach zagranicznych. Teraz chcę się skupić na języku biznesowym i zrobić certyfikat BEC - na pewno warto, jeśli planujesz pracować w środowisku anglojęzycznym. Szczególnie, że kładą tam duży nacisk na komunikację na żywo (rozmowa).

Re: Co po maturze

Post autor: Kremska » 24 kwie 2017, o 11:20

Szkoła policealna brzmi fajnie. Znam dwie osoby, które robią studia ale nie są zadowolone i dlatego jednocześnie robią sobie technika w takiej szkole. Jedna z nich właśnie jest w Kreatoredukacji i której piszesz :) To jest fajne rozwiązanie bo inwestujemy w siebie a każdy tytuł i każda linijka w CV teraz bardzo wiele znaczy.

Re: Co po maturze

Post autor: Maranka » 22 kwie 2017, o 18:39

Dobre liceum potrafi tak nakierować ucznia, że będzie wiedział, co chce robić w życiu i jaki kierunek studiów wybrać. Najlepszym przykładem jest liceum: http://www.lifeskills.pl/ w Warszawie, która kształci przyszłych liderów i kandydatów na studia medyczne. Mają autorski program nauczania i indywidualną strategię nauczania. Po takiej szkole wiesz czego chcesz i jak to osiągnąć. Rok przerwy, to chyba nie jest dobre rozwiązanie. Przecież na studiach też masz praktyki.

Re: Co po maturze

Post autor: jowitka » 12 kwie 2017, o 16:48

Temat znowu robi się świeży. Ja na to patrzę trochę przez inny pryzmat bo po maturze planuje iść do szkoły policealnej. U nas we Wrocławiu w Kreatoredukacji jest świetny kierunek pode mnie czyli technik weterynarii. Znajoma tam chodziła i bardzo chwaliła a z drugiej strony studia mnie przerażają...5 lat uczenia się teorii podczas gdy tam będę miała masę praktycznych zajęć :)

Na górę