ubezpieczenie na działalnośći

Rozmowy o wszyskim, nie jest wymagana rejestracja.
Mendry

ubezpieczenie na działalnośći

Postautor: Mendry » 22 lut 2018, o 07:35

Witam,

od początku roku jestem/pracuję na jednoosobowej działalności gospodarczej a wcześniej pracowałem na umowie o pracę. I przyznam że trochę czuję się niepewnie. Wiem, że działalność to działalność, ale przeraża mnie trochę to, że jak coś mi się stanie to zostanę sam na lodzie - wcześniej wiadomo - zwolnienie i siedzę i jakoś wszystko "działa" :) Dlatego poszukuję i podpytuję teraz tylko o jedno: ubezpieczenie ochronne - chcę dołożyć coś, jakieś zabezpieczenie na wypadek jakiegokolwiek wypadku, choroby itp. Znacie może coś warte polecenia? Kumpel ma open life - coś takiego: http://www.openlife.pl/produkty/ubezpieczenia-ochronne/ - i może nie tyle sobie chwali, bo jeszcze na szczęście nie musiał z ubezpieczenia korzystać, ale on po swoich analizach zdecydował się na nich.
Co Wy, przedsiębiorcy, wybraliście? Czy jesteście może gdzieś ubezpieczeni czy bierzecie to na klatę i ryzyk fizyk nie macie nic? Wydaje mi się, że ryzyko jest spore i lepiej zabezpieczyć siebie albo chociaż swoją rodzinę, hmm?

Gość

Re: ubezpieczenie na działalnośći

Postautor: Gość » 22 lut 2018, o 12:24

Sprawdź Medikusa

Mendry

Postautor: Mendry » 8 mar 2018, o 07:53

Hej,

dzięki za sugestię, ale chyba (a raczej na pewno) się nie zrozumieliśmy ;) nie chodzi mi o przychodnie żeby móc się leczyć - tu jestem w pełni zdrowy i szukam info o konkretnym ubezpieczeniu (usługi medyczne mam już wykupione)

MaryAnn84

Postautor: MaryAnn84 » 19 cze 2018, o 18:47

Oczywiście dobre ubezpieczenie jest niezbędne w razie wszelkich nieprzewidzianych zdarzeń. Wiadomo, że prowadzenie firmy samo w sobie jest dość ryzykowne, dlatego warto zabezpieczyć się w każdy możliwy sposób. Do tego również warto co jakiś czas przeprowadzać u siebie w firmie audyt finansowy (http://www.glc.pl/audyt), żeby móc sie sprawdzić czy wszystko robicie w prawidłowy sposób i nie macie żadnych problemów z podatkami, które mogłyby skutkować bardzo kosztowną karą.

Inga

Postautor: Inga » 19 lip 2018, o 17:05

Ubezpieczenie firmy na pewno będzie dobrym krokiem, bo nigdy nic nie wiadomo co się może przydarzyć. Najlepiej udaj sie do jakiegoś pośrednictwa i tam podpytaj jakie mają oferty ubezpieczeniowe dla firm. W ten sposób będziesz spokojniejszy o los swojej firmy. A kiedy już to nastąpi możesz się trochę zrelaksować i zadbać o wizerunek i wyposażenie swojej firmy. Na pewno przyda się jakaś zmiana aranżacji, wymiany mebli czy nawet to, że powiesisz nowe tabliczki na drzwi biurowe - http://www.grawernia.pl/k36,szyldy-tabliczki-wizytowki-identyfikatory-wizytowki-na-drzwi.html. Taka zmiana pozytywnie wpływa na samopoczucie, które jest bardzo ważne gdy prowadzić działalność samodzielnie i pewnie kosztuje Cię to sporo stresu.

Wróć do „Hyde Park”