Fundusze czy obligacje?

Rozmowy o wszyskim, nie jest wymagana rejestracja.
Marchew

Fundusze czy obligacje?

Postautor: Marchew » 10 kwie 2018, o 21:40

Witam,

całe pytanie w sumie zawiera się w nazwie tematu: fundusze inwestycyjne czy obligacje skarbowe/korporacyjne? Lokaty i konta oszczędnościowe są oprocentowane na taki żenującym poziomie, że wydaje mi się to całkowicie bez sensu i chyba wolałbym już bardziej trzymać środki w skarpecie niż tam - przynajmniej są szybciej dostępne. To co jest jeszcze jako tako dochodowe to obligacje skarbowe - najlepiej te 4 i 10 letnie (tu jest tylko jedno źródło gdzie można je kupić) albo fundusze inwestycyjne - pewnie te oparte na WIGu, bo tańsze i bezpieczniejsze (tu skłaniam się ku funduszom w DB bo mam tam konto: https://fundusze.deutschebank.pl/). Czy ktoś wyliczał to i może ma jakieś podsumowanie/przemyślenia co do tego ile np. przy kwocie 100k już ma to sens a ile nie? Fundusze, które teraz mam są w dołku, ale to dlatego że są to fundusze akcji i pewnie ostatecznie się odbiją. W obligacje korporacyjne nie chcę się chyba ładować, bo nie mam głowy do śledzenia prasy żeby wiedzieć co i jak i kiedy dana spółka robi.

Wróć do „Hyde Park”