Uraz kolana

Rozmowy o wszyskim, nie jest wymagana rejestracja.
fighting91

Uraz kolana

Postautor: fighting91 » 15 kwie 2019, o 19:08

Witam

Od jakiegos czasu zmagam sie z problemem dotyczacym kolana. Chyba za wczesnie chcialem wystartowac z treningiem silowym i cos peklo. Zakladalem opaske uciskowa przez jakis czas ale zbyt wiele nie dala. Moze wiecie gdzie sie z tym udac w Krakowie? Pozdrawiam

Ułan Bator

Re: Uraz kolana

Postautor: Ułan Bator » 15 kwie 2019, o 20:10

Nie wiem gdzie się z tym udać w Krakowie ale mogę Ci podać gdzie się udać w Ułan Bator

mariusz

Postautor: mariusz » 19 kwie 2019, o 13:17

Wiesz, zajmujac sie sportem nawet amatorsko trzeba sie jednak liczyc z mozliwymi kontuzjami. Nie wiem jakbys nie uwazal to zawsze sie cos przydarzy. Wiele osob nie zwraca uwagi na odpowiednie rozgrzanie sie przed treningiem co sprzyja powstawaniu skurczy w nieodpowiednim czasie. Moze to prowadzic takze do powazniejszych sytuacji bo dajmy na to moze nas zlapac przy podnoszeniu ciezarow .. bez posiadania asysty mozna sobie zrobic krzywde. Wiem o czym mowie bo widzialem takie sytuacje pare razy na silowni. Szczerze to nie ma sie co zastanawiac nad udaniem sie do fizjoterapeuta sportowy kraków poniewaz samo to nie przejdzie. Najistotniejsza w tym wszystkim bedzie odpowiednia diagnoza .. pozwoli ona dobrac indywidualnie program rehabilitacji. W ten sposob zyskasz sporo na czasie poniewaz pozytywne rezultaty zobaczysz o wiele szybciej niz moglbys sie ich spodziewac. Kluczem do nich bedzie takze systematyzacja calego procesu, chociaz to tez troche zalezy od konkretnego teraupety. Nie ma co zalowac na swoje zdrowie dlatego polecam wybrac kogos sprawdzonego. O samych metodach mozesz szerzej poczytac na tej stronie - http://ortorehasport.com/

MaryAnn84

Postautor: MaryAnn84 » 3 cze 2019, o 21:52

A powiedzcie mi, co robicie w przypadku nie tyle urazów mechanicznych kolana, ale w przypadku otarć czy gorszych skaleczeń? Słyszałam, że podobno dobrze daje radę octenisept, który dezynfekuje rany i nie dopuszcza do powstania zakażenia. Czy ktoś z Was może stosował? Bo niestety ostatnio uczymy się jeździć na rolkach i często dochodzi do skaleczeń :D

Dawidof

Postautor: Dawidof » 7 wrz 2019, o 07:09

fighting91 pisze:Witam

Od jakiegos czasu zmagam sie z problemem dotyczacym kolana. Chyba za wczesnie chcialem wystartowac z treningiem silowym i cos peklo. Zakladalem opaske uciskowa przez jakis czas ale zbyt wiele nie dala. Moze wiecie gdzie sie z tym udac w Krakowie? Pozdrawiam

Sam sporo trenuję, więc doskonale wiem o czym mówisz. Zawsze powinno się dbać o odpowiednio dobrany zestaw ćwiczeń oraz o regenerację mięśni. Wiadomo, że czasami można się przećwiczyć. Sam kiedyś miałem spory problem z kolanem, ale zrobiłem sobie w domu elektroforezę. Wystarczy bateria, elektrody i lek - ważne lek musi zawierać jony. Szybciej wraca się do sprawności ;) A na takie codzienne regeneracje czy bóle zawsze mam w domu kremy casada https://casada.pl/ Warto je mieć gdzieś pod ręką.

Wróć do „Hyde Park”