Gdzie iść na studia?

Rozmowy o wszyskim, nie jest wymagana rejestracja.
Nitka

Gdzie iść na studia?

Postautor: Nitka » 25 paź 2019, o 15:56

Jestem w klasie maturalnej, a więc najwyższy czas aby o dalszej nauce zacząć myśleć. Na przykładzie wielu starszych nico znajomych wiem, że nie każde studia są teraz przydatne na rynku zawodowym. Doradzicie mi jakiś kierunek, dzięki któremu na pewno znajdę pracę?

andrzej kostrzynski

Re: Gdzie iść na studia?

Postautor: andrzej kostrzynski » 25 paź 2019, o 17:17

Rynek pracy faktycznie sporo się zmienił. Ze stabilnym zatrudnieniem zwykle mają kłopoty osoby po studiach humanistycznych (poza językami obcymi). Myślę jednak o czymś innym. Może logistyka by Cię zainteresowała? Tysiące firm poszukują specjalistów z tego zakresu. Nie wiem w jakim mieście zamierzasz studiować, ale w razie czego podsyłam namiar na porządną, warszawską uczelnie: https://wwsb.edu.pl/specjalnosci/logistyka/ . Poczytaj sobie o tym kierunku, uważam, że jest warty zainteresowania i czas nauki na pewno nie okaże się tym zmarnowanym. Przemyśl też czy wolisz studiować w trybie stacjonarnym czy zaocznie.

KoloLolo

Postautor: KoloLolo » 26 paź 2019, o 09:32

Kierunków jest bardzo dużo, ale zawsze warto wybrać coś, w czym czujesz się dobrze :)
Pamiętaj też, że zaraz po wyborze uczelni będzie trzeba szukać mieszkania albo akademika - im szybciej, tym lepiej. W sprawnym przewiezieniu dobytku pomoże jakaś firma przeprowadzkowa, znajdziesz takie w katalogach firm transportowych.

MaryAnn84

Postautor: MaryAnn84 » 29 lis 2019, o 23:17

Wybór studiów nie jest taki prosty, bo dostępnych jest coraz więcej różnorodnych kierunków. Według mnie zatem najlepiej wybierać takie kierunki, które potem będą gwarantowały dobrą pracę. Z pewnością takim kierunkiem jest informatyka na dobrej uczelni (informatyka studia). Wykształceni informatycy zawsze znajdą pracę i poradzą sobie na rynku.

Wróć do „Hyde Park”