Paradontoza?

Rozmowy o wszyskim, nie jest wymagana rejestracja.
czaki

Paradontoza?

Postautor: czaki » 9 maja 2019, o 13:48

Hej, mimo że bardzo dbam o zęby nie wszystko jest OK. Nie psują się ale chyba mam poważne problemy z dziąsłami, początek paradontozy? Odsłonięte szyki, gromadzący się na nich osad/kamień- nie na koronie. Co da się z tym zrobić, jak leczyć? Boję się, że stracę zdrowe zęby.

Druid

Re: Paradontoza?

Postautor: Druid » 9 maja 2019, o 14:28

Stan zapalny dziąseł..nie fajna sprawa, ale to jest odwracalna na szczęście o ile w porę zaczniesz działać. Leczenie zawsze trzeba podejmować zaczynając od zlikwidowania przyczyny, w poradniku https://www.listerine.pl/zdrowe-dziasla ... ne-pytania jest wiele napisane na ten temat. Warto stosować płyn do jamy ustnej, ewentualnie jakiś żel na dziąsła. A jeżeli stan jest poważny, tzn. mocno nagromadził się kamień u nasady zębów powinieneś wykonać skaling u dentysty. Nie jest to jakiś bardzo kosztowny zabieg i każdy gabinet go robi.

ziorka

Re: Paradontoza?

Postautor: ziorka » 18 cze 2019, o 12:39

Nie fajna sprawa. Na szczęście moja rodzina jest pod stałą opieką https://fachowydentysta.pl/leczenie/protetyka/ i kontrolujemy się regularnie.

Zębol

Re: Paradontoza?

Postautor: Zębol » 18 cze 2019, o 20:17

Ja się leczyłem i lekarz mówi że już mi nie śmierdzi z ust. Widocznie nie mam już paradontozy. Namiar na lekarza
http://www.jmalys.pl/hemoroidy.html

Mukosi

Re: Paradontoza?

Postautor: Mukosi » 26 mar 2020, o 08:59

czaki pisze:Hej, mimo że bardzo dbam o zęby nie wszystko jest OK. Nie psują się ale chyba mam poważne problemy z dziąsłami, początek paradontozy? Odsłonięte szyki, gromadzący się na nich osad/kamień- nie na koronie. Co da się z tym zrobić, jak leczyć? Boję się, że stracę zdrowe zęby.


Im wczesniej zacznie się leczenie paradontozy, tym szybciej można ją wyleczyć..... Oprócz szczotkowania zębów, czyszczenia przestrzeni międzyzębowych i płukania jamy ustnej, konieczne jest usunięcie nagromadzonego kamienia nazębnego i płytki nazębnej. Leczenie obejmuje usunięcie zarówno naddziąsłowych, jak i poddziąsłowych osadów przez dentystę. Nie jest to przyjemne oraz trwa długo ale lepiej jest się na to zdecydować niż całkowicie stracić zęby.....

Zerknij sobie na stronę:
https://markemed.com.pl/czynniki-sprzyj ... radontozy/

Na stronie opisane są czynniki, które mogą sprzyjać paradontozie.

Cinekk

Re: Paradontoza?

Postautor: Cinekk » 17 kwie 2020, o 14:50

Jak mi dziąsła dokuczały tak, że już nie szło wytrzymać to zgłosiłem się do Doktora Kubicy http://www.drkubica.pl/ okazało się, że mam zapalenie dziąseł, słabo to wyglądało.. W klinice uzyskałem pomoc, teraz jak szczotkuję zęby to krew się nie pojawia. Doktor polecił mi również pastę do zębów, stosuje ją zgodnie z zaleceniami.


Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości