Inteligentny dom

Jeśli masz problem ze swoim komputerem - być może ktoś będzie w stanie Ci pomóc. A może chcesz po prostu pogadać o sprzęcie, grach, Internecie... Dział dla wszystkich. Zapraszamy.
klimes

Inteligentny dom

Postautor: klimes » 19 sie 2015, o 21:14

Hej,

mam do Was pytanie - mam nadzieję, że w dobrym dziale, bo to mocno komputerowy chyba temat :)

czy ktoś z Was korzystał z jakiś elementów inteligentnego domu? nie chodzi nawet o całość, pytam o ideę - tj. np. sterowanie światłem, czy gniazdkami elektrycznymi przez internet. Przeglądam sieć i o ile cała instalacja jest droga i trudna do instalacji w już istniejącym mieszkaniu, o tyle same elementy nie są już takie tragicznie drogie - sami rzućcie okiem: [url]usunięto reklamę[/url] - tam jest cała ta automatyka. Wiem, że do końca tego nie potrzebuję, ale wszędzie trąbią o tym, jaki to jest super teraz nowoczesny świat, a ja nic z tego nie mam :P pomyślałem, że sprawiłbym sobie chociaż żarówki włączane z smartphonea :lol: przecież to nie może kosztować fortuny i powinno za te pieniądze być całkiem wydajne.

pewnie, że to wszystko gadżet, ale czy nie po to też żyjemy, żeby trochę tymi gadżetami się pobawić?

czekam na wasze wrażenia/info!

tobiasz

Re: Inteligentny dom

Postautor: tobiasz » 7 lut 2016, o 11:06

A czy ktoś ma może doświadczenie w wyborze kamer do monitoringu zewnętrznego domu? Dom w ciągu dnia stoi pusty (dzieci w szkole, my w pracy). Chcielibyśmy dmuchać na zimne. Jaki zestaw polecacie i ile on może kosztować?

marekoko

Re: Inteligentny dom

Postautor: marekoko » 8 lut 2016, o 10:42

Generalnie najlepiej pogadać na ten temat ze sprzedawcami zajmującymi się sprzedażą i montowaniem takich urządzeń.
Znaków zapytania jest dużo. Czy to ma być system analogowy, hybrydowy czy IP.
Jakie kamery - rozdzielczość, zmiennoogniskowe itd?
Rejestrator i osprzęt też nie jest bez znaczenia. usunięto reklamę
Poproś ich o wycenę i propozycję sprzętową.

Wróć do „Komputery”