Java

Jeśli masz problem ze swoim komputerem - być może ktoś będzie w stanie Ci pomóc. A może chcesz po prostu pogadać o sprzęcie, grach, Internecie... Dział dla wszystkich. Zapraszamy.
Jakec
Zasłużony

Java

Postautor: Jakec » 13 lip 2009, o 10:08

Hi!
Jak najłatwiej zainstalować Javę na XP tak, aby była dostępna dla wszystkich użytkowników? Chodzi mi o userów z ograniczeniami...
Instaluję jako administrator, a na kontach z ograniczeniami Java nie chodzi :(

3mcie się
Obrazek

Arek
Zasłużony
Kontaktowanie:

Re: Java

Postautor: Arek » 13 lip 2009, o 13:49

Jaki Xp - Home/Pro? I jakie masz ograniczenia na konto. Czy to jest standardowe konto z ograniczeniami? Jeśli tak to musisz pogrzebać pewnie w konsoli zarządzania zasadami grup: gpedit.msc (w przypadku braku trzeba sobie ściągnąć).

Jakec
Zasłużony

Postautor: Jakec » 16 lip 2009, o 06:47

XP Pro, konto ze standardowymi ograniczeniami... Nie będę bawił się w zmianę ograniczeń... Nie chce mi się grzebać :)
Dzięki

Arek
Zasłużony
Kontaktowanie:

Postautor: Arek » 16 lip 2009, o 07:40

Masz jakiś komunikat błędu? Spróbuj odinstalować Jave i zainstalować ja na koncie z ograniczeniami poprzez opcję "uruchom jako...". Możesz też poeksperymentować z Javą Microsoftu zamiast SUN'a.

Jakec
Zasłużony

Postautor: Jakec » 17 lip 2009, o 10:56

Musi być Java Suna... Komunikatu o błędzie nie ma, ale gdy instaluję poprzez "uruchom jako" to wrzuca mi pliki do katalogu, do którego user z ograniczeniami nie ma dostępu... Po prostu na chwilę zdjąłem ograniczenia, zainstalowałem jako ten user i przywróciłem ograniczenia. Jest ok...
Obrazek

Wróć do „Komputery”