Chojnowianka

Wszystko na temat sportu - wydarzenia, rekordy, wyniki... Dział dla wszystkich.
Foo
Zasłużony

Chojnowianka

Postautor: Foo » 21 lut 2009, o 15:54

Jako, iż powstał dział sport, to należy w nim coś pisać. A więc na początek może porozmawiamy o najpopularniejszej dziedzinie sportu, czyli piłce nożnej (a że w Chojnowie jest tylko jedno drużyna piłkarska to nazwałem dział "Chojnowianka"). W więc tak powiem tyle Chojnowianka jako beniaminek 4 ligi (Dolny Śląsk) jest na 16 (ostatnim) miejscu w tabeli, lecz sytuacja nie jest jeszcze zła bo pozostało 15 meczy do końca sezonu, a wystarczy wygrać kilka meczy żeby wyjść ze strefy spadkowej. ;) Pierwszy mecz rundy wiosennej (14 marca) zostanie rozegrany na wyjeździe w Złotoryi, z miejscowym Górnikiem. Czyli już na "dzień dobry" mamy derby, które zawsze cieszą się dużo popularnością wśród kibiców. Warto pojechać do Złotoryi na mecz , bo będzie to najbliższy wyjazd w tym sezonie (17 km), a patrząc jeśli ktoś miał by jechać aż do np. Dzierżoniowa lub Wałbrzycha to jest to baaardzo bliziutko. Już wiemy że nasz KS wzmocni się kilkoma dobrymi zawodnikami, którzy nam pomogą wybrnąć z tego "bagna" zwanego strefa spadkową. Do tego mamy w Chojnowie ładny wyremontowany stadionik, z plastikowymi siedzonkami, ładne wybrukowane trybuny więc można wygonie obejrzeć mecz. ;)

joy

Re: Chojnowianka

Postautor: joy » 23 lut 2009, o 19:57

Fajnie, że jesteś takim optymistą. Ja na sporcie lokalnym za bardzo się nie znam, ale czy Chojnowianka kiedykolwiek święciła jakieś większe tryumfy? Z tego co słyszałem dużym uznaniem cieszyły sie zawody w kolarstwie przełajowym Masters (na jedych nawet byłem). Czy w tym roku się odbędą? - chyba raczej nie.

Foo
Zasłużony

Postautor: Foo » 25 lut 2009, o 19:12

Oczywiście że tak! Wystarczy pogrzebać w przeszłości! Choćby 1/16 Pucharu Polski w 1971/1972 na szczeblu krajowym z pierwszo ligową b. mocną drużyną jaką jest Polonia Bytom. Remis 0:0 i przegrana 3:4 w karnych z drużyną z pierwszej ligi! Podobno było 4 jak nie 5 tysięcy więcej ludzi schodziły się całe rodziny, bieżnia i trybuny pełne, cały wał kolejowy był obsadzony, na drzewach płotach siedzieli ludzie, żeby tylko zobaczyć mecz. :) Co prawda wtedy nawet nie było mnie w planach a moi rodzice wtedy nawet się nie znali, ale wszystko opowiedział mi dziadek który zawsze kochał chodzić na mecze. Taka anegdotka podobno ludzie na ten mecz szli do sąsiadów żeby z balkonów i okien domów które są blisko stadionu oglądnąć mecz w spokoju. ;) Wtedy Chojnowianka grała w III Lidze i była jedną z czołowych drużyn i jednym z faworytów do awansu, lecz nie omineły jej kłopoty finansowe.

PS. Chojnowianka bez przegranej w sparingach, kilku piłkarzy i są efekty! 5 meczy, z czego 4 wygrane i jeden remis! I najważniejsze wygrana 4:0 z vice-liederem IV ligi Prochowiczanką ! Brawo!

Key
Zaawansowany

Postautor: Key » 3 mar 2009, o 12:26

Foo pisze:...podobno ludzie na ten mecz szli do sąsiadów żeby z balkonów i okien domów które są blisko stadionu oglądnąć mecz w spokoju. ;) Wtedy Chojnowianka grała w III Lidze i była jedną z czołowych drużyn i jednym z faworytów do awansu, lecz nie omineły jej kłopoty finansowe.

Jestem pod wrażeniem Twojej wiedzy. Meczy raczej nie oglądam, ale skoro mamy nowo wyremontowany stadion i okazuje się, że Chojnowianka coś tam sobą reprezentuje, to chyba się skuszę. Napisz jak coś będzie rozgrywane na naszym stadionie.

Foo
Zasłużony

Postautor: Foo » 3 mar 2009, o 21:11

Moja wiedza i tak jest znikoma w porównaniu z innymi starszymi kibicami. Może niedługo pogadam ze starszymi kibicami, to jeszcze coś o historii napisze. Ja jakby nie patrząc to kibicuje od ok. 10 lat Chojnowiance, gdyż wcześniej i tak nie rozumiałem zasad gry, nie czułem emocji- wiedziałem tylko że piłka ma wpaść do bramki.

janusz1111

Postautor: janusz1111 » 11 mar 2009, o 16:21

Chojnowianka może się tylko bardzo dawną historią ale to dawną historią pochwalić i nic pozatym.
Spokój cisza marazm i to wszystko.Wyremontowany stadion szatnie a finanse jak jest finansowana Chojnowianka z biletów nie sądzę żeby budżet był zbyt duży . Skąd na diety dla zawodników . Czy to tajemnica . Jakie są subwencje w chojnowiankę
miasta.To nas chojnowian interesuje .Pytałem o to samo na starym forum widocznie to jest wielka tajemnica bo do dnia dzisiejszego cisza

Foo
Zasłużony

Postautor: Foo » 12 mar 2009, o 17:14

1)Oj jeśli myślisz że miasto skąpi na Chojnowiankę to jesteś w wielkim błędzie. Znam kilka osób bliżej niż ja związanych z Chojnowianką, choć i tak jestem bardzo blisko związany. Miasto finansuje ok. 70 % budżetu, który oscyluje w granicach 150-180 tyś. (na wszystkie 6 drużyn z czego 4 juniorskie, niedługo może dojedzie piąta) , a do tego dochodzą jeszcze dotacje dla drużyn juniorskich, oraz stroje, dresy itp. które miasto kilka razy zafundowało. Co do biletów to policzmy że 50 % publiczności zapłaciło to 5 zł, bo wiadomo kobiety, dzieci i tzw. 'vipy' (zawodnicy, działacze, osoby ingerujące w Chojnowiankę) wchodzą za darmochę. 250 os. * 5 zł = 1250 zł / mecz. Z tego co wiem to Chojnowianka pozostała kilku sponsorów którzy sypneli groszem i są gotowi kontynuować sponsoring w przyszłych sezonach. Wydatki są spore: sędziowie, trenerzy, stroje, pensje zawodników, transport na mecze. Lwią część z tego pokrywa miasto, jak również sponsorzy. Gdyby nie miasto no licząc że dobry sponsor da 5 tys. / sezon * 10 sponsorów to wyjdzie 50 tys. na sezon do tego kilka osób prywatnie dołoży na stroje, opłaty. Z taki budżetem to mogli byśmy pokopać w A klasie może okręgówce, z koniecznością likwidacji większości drużyn młodzieżowych. Pamięta ktoś ja wyglądał stadion za Dwojaka ? Wtedy ja jeszcze jako żaczek trenowałem dwa razy w tygodniu na głównej płycie ( teraz tylko I drużyna trenuje max. 2 razy w miesiącu na głównej płycie!), nie było zadnego innego boiska do trenowania (teraz jest orlik, sztuczne boisko przy stadionie i boisko trawiaste przy MOKSiR które niedługo zostanie oddane do użytku). Nie było praktycznie piłek, Chojnowianka z łaski grała w A klasie ( a był nawet plan jej rozwiązania!), a boisko wyglądało jakby zaraz miał przyjechać traktor i je zaorać. Szatnie teraz luksus, wcześniej pleśń wszędzie, prysznice to rury z woda z wywierconymi w nich dziurami podwieszonymi pod sufit, smród, ogólnie mówiąc to brak remontów od lat 80). Szczerze mówiąc to dzięki p. Serkiesowi mamy teraz ladny stadion i klub w 4 lidze. Mimo wszystko troche brakuje budżetu, bo powinien on wynosić pow. 200 tyś. żeby klub mógł się rozwijać. Dla tych którzy myślą że to astronomiczna kwota i jest za wysoka to dam przykład wydatków na 1 mecz dla drużyny - sędziowie - 100 zł, transport- 400 zł, - 500 zł x 6 x 16 =50 tys w zaokrągleniu na sezon. Trenerzy 5 x 400 + 1 x 2000 = 3500 na miesiąc x 12 = 48 tys. , premie dla zawodników 16 x 16 x 120 = 31 tys. , stroje 3 x 2000 = 6000, w zaokrągleniu 135 tys. , do tego dochodzą inne opłaty to wyjdzie jakieś 150 tys. na sezon pieniędzy żeby klub funkcjonował.

2) Halo ! Budzimy się ! Wyjście z tarapatów finansowych, nowy stadion, awans do 4 ligi to nic ? Wg. mnie to jest coś.

3) Do Chojnowianki przeszło trzech nowych zawodników Marcin Kijewski (bramkarz, poprzedni klub Brumunndal IL (Norwegia), grał min. w Górniku Polkowice, Zagłębiu Lubin, FC Vilnus), Patryk Kwiatkowski ( śr. pomocnik, wcześniej Motobi Kąty Wrocławskie), Jan Rusin (napastnik/ skrzydłowy, wcześniej Limanovia Limanowa).

bolek

Postautor: bolek » 12 mar 2009, o 20:51

I ty kolego mówisz że dzięki komu. A może tak nowe boisko w trójce. Sala gimnastyczna , wiele spraw by tu mnożyć , brud na ulicach. Przecież kluby w całej Polsce finansują się same z własnych środków , a nie zabiera się z budżetu miasta .Zobacz ile młodych ludzi nie ma pracy i ilu musiało wyjechać z Chojnowa za pracą .Bo tu wszystko leży żadnych inwestycji żeby chojnowianie mogli zostawiać podatki w swym mieści a nie indziej .Piłka im i boiska nie dadzą pracy . Też lubię piłkę ,jestem kibicem ale czy 4 liga zatrzyma młodzież tego miasta aby tu pracowali ,tu związali swą przyszłość .Wątpię w to , a może jeszcze na otarcie łez wybudujmy jeszcze z dwa boiska i następne dla kogo dla garstki zapaleńców dla nie spełnionych marzeń o wielkiej piłce w Chojnowie .Ale życzę powodzenia aby w przyszłości chojnowianka miała kim grać.

Foo
Zasłużony

Postautor: Foo » 12 mar 2009, o 21:20

Przepraszam ale to jest dział sport i tutaj rozmawiamy o sporcie, a nie o tym że jest brud i brak miejsc pracy. Po za tym większość obiektów sportowych jest finansowanych z dotacji, ale co prawda to prawda w Chojnowie jest jak jest. Myślę że zamiast basenu ważniejszą sprawą w Chojnowie dla mnie było by za te 14 mln. wyremontowanie dróg, budowa kanalizacji, oraz remont zabytków i budowa/remont budynków mieszkaniowych. Jednak i tak wcześniej czy później te obiekty sportowe powinny był powstać bo Chojnów był bardzo zacofany pod względem infastruktury sportowej. A co do miejsc pracy, to nie mają one gdzie powstawać bo gmina grodzka Chojnów jest z gmina wiejska i są spory o ziemię.

Proszę o brak odpowiedzi lub odpowiedz w dziale 'Chojnów -miasto'. Back to topic !

kibic z przypadku

Postautor: kibic z przypadku » 17 mar 2009, o 12:26

Sądzę że jeśli jest o sporcie ten rozdział to powinno w nim być wszystko a nie tylko chwalić jaka jest dobra władza .
Moje wypowiedzi nie są wyssane z palca do tych to sportu a nie wulgaryzmów czy trener przyjdzie czy nie no w jakim stanie bo były takie przypadki w Chojnowiance.I tu nikt nie chce kolego prać brudów .A tak między nami to może to tu jest aby właśnie pisać o takich rzeczach aby wszyscy dowiedzieli co się dzieje z naszymi pieniędzmi .A nie jak tam cacy jak pięknie.
Ostatnio byłem na meczu w pobliskiej wiosce no nie wiem dosłownie jaka tam liga super mecz widziało się tam że grają że chcą ci młodzi chłopcy grać i są talenty ale nie do chojnowianki dlaczego nie wie a to ciekawy wątek.

Wróć do „Sport”