Spółdzielnia MLODOSC

Wszystko na temat zarządzających naszymi lokalami mieszkalnymi
iva

Spółdzielnia MLODOSC

Postautor: iva » 2 cze 2011, o 12:29

Zastanawiam sie po co wogole spoldzielnia istnieje?!!Panowie pracujacy tam nic nie robia, osiedle jest zaniedbane, trawa przy ul. Sikorskiego niedlugo bedzie siegac kolan, a ostatnio jeszcze zlikwidowano na calym osiedlu piaskownice dla dzieci!!
Idzie lato co maluchy maja robic skoro nawet place zabaw sa niedostosowane dla dzieci. A zabawa w piasku to dla dziecka wspaniala zabawa!Naprawde nie wiem kto podjal taka decyzje ale wydaje mi sie ze to naprawde osoba ktora nie ma mozgu!!Opłaty takie jak gaz,energia, woda kazdy robi sam, to na co ida pieniadze z czynszu????napewno nie na wyglad osiedla!!!!!!!!!

yogi1

Re: Spółdzielnia MLODOSC

Postautor: yogi1 » 2 cze 2011, o 13:36

na premie dla prezesa i kierownictw a spółdzielni, a zapotrzebowanie na premie jest wielkie :mrgreen:
dziwi mnie że dopiero teraz ktoś z tej spółdzielni zauważył że same wałki robione są na mieszańcach spółdzielni .
To wasza kasa, jak nie umiecie o nią zadbać to wasz problem

aongus

Re: Spółdzielnia MLODOSC

Postautor: aongus » 3 cze 2011, o 08:36

Odwołać prezesa na najbliższym walnym i to już niedługo będzie

yogi1

Re: Spółdzielnia MLODOSC

Postautor: yogi1 » 3 cze 2011, o 10:40

za późno by odzyskać co stracone :mrgreen:
Zresztą mechanizm utrzymania stołka jest prosty. Tworzy sie towarzystwo trzymające władze i pozostałych spółdzielców za mordę, które ma specjalne przywileje- eletkorat popierający prezesa, który zawsze w 100% obecny na głosowaniu za statusem qwo, bo to w ich interesie również. Wiele razy opisywany mechanizm w mediach.

yogi1

Re: Spółdzielnia MLODOSC

Postautor: yogi1 » 16 lip 2011, o 13:14

Proszę przykładowo w 2009 roku były kolosalne dotacje unijne dla spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych oraz gmin . Czy Chojnowska " Młodość" skorzystała? Nie! Bo po co. Ludzie mają żyć w biedzie i ubóstwie.
Zarząd i rada nadzorcza ani myśli polepszyć wasz byt.

http://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/P ... eszka.aspx

Na co można było zdobyć środki ? O to fragmenty na co?

Wsparcie można uzyskać na:

inwestycje w dziedzinie mieszkalnictwa dotyczące:
renowacji części wspólnych wielorodzinnych budynków mieszkalnych tj.: odnowienie następujących głównych elementów konstrukcji budynku:
dachu, elewacji zewnętrznej, stolarki okiennej i drzwiowej, klatki schodowej, korytarzy wewnętrznych/zewnętrznych, wejścia i elementy jego konstrukcji zewnętrznej, windy,
instalacji technicznej budynku,
działania w zakresie oszczędności energetycznej,
przygotowania do użytkowania nowoczesnych, socjalnych budynków mieszkalnych dobrego standardu poprzez renowację i adaptację budynków istniejących stanowiących własność władz publicznych lub własność podmiotów działających w celach niezarobkowych;
przedsięwzięcia z zakresu współpracy międzynarodowej i międzyregionalnej (m.in. seminaria, konferencje) w celu zapewnienia wymiany dobrych praktyk oraz doświadczeń.

Jedyne wyjście to wypieprzyć to towarzystwo i założyć wspólnoty.

1

Re: Spółdzielnia MLODOSC

Postautor: 1 » 16 lip 2011, o 18:21

"Poszukaliśmy więc odpowiedzi, dlaczego w legnickiej spółdzielni ogrzewanie jest tańsze niż w Chojnowie.

- Mamy ustaloną z dostawcą, najniższą w mieście stawkę na ciepło i kończymy termomodernizację budynków, dzięki czemu mniej ciepła ucieka - tłumaczy Jan Szynalski, prezes LSM. - Ale czy mamy stawki niższe niż w Chojnowie? Nie wierzę.

Andrzej Krzyżański, prezes Krajowego Związku Lokatorów i Spółdzielców w Koninie, proponuje, by lokatorzy dotarli do rozliczeń u dostawcy i firmy prowadzącej odczyt. - Ustalenie rzeczywistych kosztów to z reguły trudne sprawy - dodaje Krzyżański."
Ten artykuł tłumaczy wszystko. Więcej na:
http://legnica.naszemiasto.pl/artykul/4 ... ,id,t.html

ja

Re: Spółdzielnia MLODOSC

Postautor: ja » 18 lip 2011, o 10:24

A w blokach na ulicy Witosa i Bohaterów Getta Warszawskiego lokatorzy ,zirytowani wysokimi opłatami za ogrzewanie, odłączyli się od wspólnej kotłowni, którą prowadził nasz "wspaniały" ChZGKiM i założyli każdy własne ogrzewanie i teraz płacą mało i za faktyczne zużycie ciepł

yogi1

Re: Spółdzielnia MLODOSC

Postautor: yogi1 » 18 lip 2011, o 11:10

ja pisze:A w blokach na ulicy Witosa i Bohaterów Getta Warszawskiego lokatorzy ,zirytowani wysokimi opłatami za ogrzewanie, odłączyli się od wspólnej kotłowni, którą prowadził nasz "wspaniały" ChZGKiM i założyli każdy własne ogrzewanie i teraz płacą mało i za faktyczne zużycie ciepł

Brawo!
Teraz te oszczędności z ogrzewania niech zainwestują w ocieplenie swojego budyneczku i mają kolejne 30% oszczędności na opłatach za ogrzewanie

anka

Re: Spółdzielnia MLODOSC

Postautor: anka » 18 lip 2011, o 15:43

Ogrzewanie w tych budynkach było z kotłowni Spółdzielni MŁODOŚĆ z ulicy Grottgera a nie z CHZGKim -pisz prawdę yogi

yogi1

Re: Spółdzielnia MLODOSC

Postautor: yogi1 » 18 lip 2011, o 16:02

SM idzie na dno , ostani będą mieli najgorzej.
Dziwię się jeszcze mieszkańcom budynków przy ul. Rynek i Sciegiennego za dużym kościołem, że są jeszcze w tej spódzielni. Mają ocieplone budynki, czyli są ostatni w kolejce do jakichkolwiek poważniejszych remontów i przez najbliższe 20 lat będą dopłacać do tego w praktyce w zamian nic nie otrzymując.
W praktyce co roku jako wspólnota mogliby gromadzić około 20 tysiecy zł na własnym koncie. Po 5 latach 100 tysiecy a po 10 latach mieli by 200 tysiecy do dyspozycji , a tak nic , wszystko pójdzie w najlepszym razie na te obskurne bloki koło parku , jesli w ogóle pójdzie jak nie rozdrapie towarzystwo :mrgreen:


Wróć do „Spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe oraz ChZGKiM”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość