Jaki powinien być zarząd spółdzielni?

Wszystko na temat zarządzających naszymi lokalami mieszkalnymi

Jaki powinien być zarząd spółdzielni?

Liczba opcji do wybrania: 1

 
 
Pokaż wyniki

Awatar użytkownika
Henryk Mościbrodzki
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 24 sie 2011, o 21:52
Lokalizacja: Gliwice - os. Obrońców Pokoju
Kontaktowanie:

Jaki powinien być zarząd spółdzielni?

Postautor: Henryk Mościbrodzki » 24 sie 2011, o 21:56

Jaki Waszym zdaniem powinien być zarząd spółdzielni, na etacie, czy tzw. społeczny czyli działający na podobnych zasadach jak rada nadzorcza? Kto powinien powoływać zarząd spółdzielni, rada nadzorcza czy walne zgromadzenie członków spółdzielni, bo prawo dopuszcza obie formy powoływania zarządu?

Moim skromnym zdaniem członkowie zarządu - z racji wyboru - nie powinni być zatrudnieni na etacie, ponieważ pełnienie funkcji w organie spółdzielczym nie powinno być źródłem utrzymania siebie i członków swojej rodziny. Ponadto członkowie zarządu powinni być wybierani przez ogól spółdzielców z grona członków spółdzielni na walnym gromadzeniu członków spółdzielni a nie powoływani przez radę nadzorczą. Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

Zachęcam wszystkich użytkowników forum do aktywnej i merytorycznej dyskusji w tym temacie oraz do udziału w ankiecie.

yogi1

Re: Jaki powinien być zarząd spółdzielni?

Postautor: yogi1 » 25 sie 2011, o 12:44

osobiście uważam że spółdzielnia powinna być spółdzielnią wspólnot a nie spółdzielnią członków. Taki układ da się lepiej kontrolować i zapobiega korupcji . Wspólnoty A B C D itd każda z nich wybiera członków zarządu czy członków komisji rewizyjnej. Każda wspólnota ma udział procentowy głosów, niezaleznie od liczby członków zarządu . czyli nie muszą być wszyscy członkowie zarządu by w głosowaniu wspólnota wykorzystała pełne udział procentowy głosowania. To pozwoliło by na udział członków na przemian w miarę posiadania czasu w mniej ważnych sprawach , a oczywiście wszyscy gdy by chodziło o ważne sprawy. Wspólnota musiała by zatem najpierw ustalić jedne stanowisko w swoich szeregach, aby dopiero potem w spółdzielni zając jednoznaczne stanowisko.

Gość

Re: Jaki powinien być zarząd spółdzielni?

Postautor: Gość » 25 sie 2011, o 15:53

Pełnoletni


Wróć do „Spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe oraz ChZGKiM”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość