Jak nie umoczyć kasy w ZUSie -poradnik

Wszystkie tematy dotyczące miasta Chojnowa, które nie znajdują się w pozostałych kategoriach. Pisać mogą wszyscy. Posty użytkowników niezarejestrowanych muszą zostać zaakceptowane przez moderatora.
yogi1

Jak nie umoczyć kasy w ZUSie -poradnik

Postautor: yogi1 » 9 wrz 2013, o 21:54

Poradnik dla młodych to jest którzy zaczynajaprzygodę z praca.
Dobra rada młodziezy, nie bądźcie naiwni nie płaccie składek do ZUS bo naprawde to będa pieniadze wyrzucone w błoto.
Wejscie od unii pozwala nam ominąc chore prawo polskie i nie płacić składek ZUS, na nawet podatku , tlyko cotrzeba wiedizec co i jak i z tego korzystać.

1 Sposób
Rozpoczecie dizalności w Niemczech.
niby wydaje sie totrudnie i mało opłacalne, a jednak !!
W niemczech rejestrujac dizalność nie masz obowiązku odprowadzania składek emerytalnych jesteś wolnym cłżowiekiem . U nas rejestrując dzialnośc gospodarczą odprowadzasz do ZUSu odliczajac skłądke do NFZ jakies 350 zł która oczywiscie warto płacić , jakieś 650zł. Tyle można wiecej zrabiać. Na umowę o praće jest jeszcze gorzej bo procentowo zabierają znacznie wiecej niż na dizalności gdzie składke masz prawo płącic minimalną.
Idźmy dalej. Na chorym zusie zaoszczedizłeś ok. 500zł (odlczam tu koszty ksiegowosci na działalności ) możesz zaoszcżedzić na podatku jeszcze. Otóż tak się niefortunnie składa że w Polsce kwota wolna od podatku to ok 3tysiec yzł rocznie, natomiast w niemczech w zalezności czy jesteś stanu wolnego czy w związku małżenskim kwota 8tysiecy euro lub 16 tysiecy euro . Nie pomyliłem sie to jest dokładnie około 32 tysiace zł lub 64 tysiace zł . Żródło : http://www.euro-contact.info/Podatki.html
Zastanów sie młody Polaku czy warto palić własne pieniadze w ZUSie, zmaiast je mieć do własnej dyspozycji i spożytkować je rozsądnie wykupując sobie jako zabezpiezenie emerytalne jakiś kawałek ziemi która ci nie zdechnie przeciez przez te 30 lat . zastanów się czy warto finansować system emerytalny dla uprzywilejowanych, w którym to coraz wiecej tych uprzywilejowanych , czy warto pracowac na umowę o prace, jak tzw umowy śmieciowe często dają ci wiecej, bo jak ci pracodawca oferuje praće na etat za 2000zł brutto, to na umowe o dzieło jest to realnie kwota około 2700zł z czego płacisz podatek po odliczeniu opłat na ubzepiecznie NFZ oraz odliczasz sobie rzryczałtowane koszty uzyskania przychodu 20%. Tego nie masz :mrgreen: cdn Pomyśl młody Polakiu. Nie warto inwestowac w birokratyczną Polskę. Trzeba doprowadzić do jej upadku !!! :mrgreen:

yogi1

Re: Jak nie umoczyć kasy w ZUSie -poradnik

Postautor: yogi1 » 13 wrz 2013, o 10:17

2 sposób pozwalajacy na płacenie minimalnych składek, a reszta wiadomo twoja :mrgreen:

Zatrudnij się np. na 1/4 etatu. Twój pracodawca płaci za Ciebie ZUS w wysokości około 100zł. Następnie załóż swoją działalność gospodarczą. Płacisz wtedy tylko ubezpieczenie zdrowotne ok. 170zł.

yogi1

Re: Jak nie umoczyć kasy w ZUSie -poradnik

Postautor: yogi1 » 28 paź 2013, o 14:16

Naprawe to trzeba być skończonym frajerem, aby płacić w polsce składki ZUS. będzieciep łacic i dostaniecie figę.Rostowki dobije polską gospadarkę a potem wyjedzie do swojej ojczyzny angli :lol:
http://www.wprost.pl/ar/422481/Oto-jak- ... przed-ZUS/

yogi1

Re: Jak nie umoczyć kasy w ZUSie -poradnik

Postautor: yogi1 » 6 gru 2013, o 17:51

No i po OFE lista zbrodniarzy lista hańby poniżej :
Na tych panów nie głosujemy w przyszłych wyborach. oprucz PSLu na które wiadomo rodziny głosuje taki maja układ łajdaczyć sie w sejmie ale przetrwać w nim :mrgreen:
http://www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/agent. ... sowania=15

No dobra ale na temat. CO o alternatywie media mówią e stosunku do ZUSu Mamy poważną dyskusje jak ominąc składki ZUS na TVNCNBC. Czy jeszcze jakiś młody wierzy w ZUS? Chyba już nie, a jak nawet to kto zabrania frajerwoi wyrzucać na to kasę prawdę? :lol:

http://www.tvncnbc.pl/alternatywa-dla-z ... 76927.html

yogi1

Re: Jak nie umoczyć kasy w ZUSie -poradnik

Postautor: yogi1 » 9 gru 2013, o 13:25

Polaku nie bądź frajerem, ZUS zutylizuje twoje składki. Masz wyjście kolejne rozwiązania. 1/20 etatu na litwie w szwecji itd :mrgreen:
http://www.youtube.com/watch?v=khIvwN77byU


yogi1

Re: Jak nie umoczyć kasy w ZUSie -poradnik

Postautor: yogi1 » 9 gru 2013, o 13:42

Filmik ile polaku frajerze wydajesz na ZUS przez całe zycie a ile dostajesz w zamian. Warto pomysleć czy nie lepiej te pieniadze zostawić sobie w kieszeni :mrgreen:

http://www.youtube.com/watch?v=GPFXFvgH9mw

http://www.youtube.com/watch?v=OoX0X453Nvs

yogi1

Re: Jak nie umoczyć kasy w ZUSie -poradnik

Postautor: yogi1 » 15 sty 2014, o 19:16

UWAGA UWAgA Dzisiaj jest pierwszy dizeń rządów totalitarnych w Polsce;. Okupantem jest PO i PSL. Jak wiadomo znakiem rozpoznawczym lpoczątku liwidacji demokracji jest wprowadzenie cenzury. Dzisiaj wprowadozno zakaz reklamowania OFe jutro, bedzie zakaz protestowania. Obalmy władze tuska póki jeszcze mozemy potem będzie za póxno, potem będzie tylko płacz i zgrzyanie zebami . Przez z tyranem Tuskiem!!! Precz ze zdradziecką siła polityczną Platformą Obywatelską. Precz z PSLem. Notowac nazwiska i pod sąd z nimi jak wróci demokracja!! Pewenie to mój ostatni wpis niedługo bede ścigany przez reżim. Do zobaczenia w więzieniu w oddziale politycznym :mrgreen:

Natalia89

Re: Jak nie umoczyć kasy w ZUSie -poradnik

Postautor: Natalia89 » 30 gru 2016, o 14:34

Najlepiej mieć dobrą księgową lub sprawdzona aplikację do księgowości jak https://wfirma.pl/.

Kaskada

Re: Jak nie umoczyć kasy w ZUSie -poradnik

Postautor: Kaskada » 28 sie 2017, o 18:06

Mało kto chyba wierzy w to, że Zakład Ubezpieczeń Społecznych będzie w stanie za kilkadziesiąt lat wypłacać obywatelom sowite emerytury. Ujemny przyrost naturalny robi swoje i nie wiem, który polityk miałby temu skutecznie zaradzić? W każdym razie lepiej pomyśleć już teraz o swojej przyszłości. Dobrze, że w ogóle istnieją jakieś alternatywy, bo aż strach pomyśleć, co by było. O jednej z nich więcej można dowiedzieć się z tego artykułu: http://togethermagazyn.pl/przezorny-zaw ... zpieczony/


Wróć do „Ogólnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość