CHOJNOWSKA POLICJA

Wszystkie tematy dotyczące miasta Chojnowa, które nie znajdują się w pozostałych kategoriach. Pisać mogą wszyscy. Posty użytkowników niezarejestrowanych muszą zostać zaakceptowane przez moderatora.
Kamila

Re: CHOJNOWSKA POLICJA

Postautor: Kamila » 14 gru 2017, o 20:07

Ostatnio dostałam taki mandat pocztą za złe parkowanie. Nawet nie pamiętam kiedy zrobiłam to wykroczenie.

MarcinPe

Postautor: MarcinPe » 14 gru 2017, o 20:13

A może to już przeterminowany mandat? Sprawdź na stroniehttps://zaplacmandat.pl/warto-wiedziec/co-dzieje-sie-jesli-nie-zaplace-mandatu. Masz tam wszystkie informacje na temat mandatów.

yogi1

Postautor: yogi1 » 14 gru 2017, o 20:32

Ja na bieżąco donoszę na przestępców parkingowych policji na tej stornie: :lol:
https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html
Najwięcej w miasteczku jest ich na kolejowej i legnickiej
Zachęcam innych do zabawy . Czas najwyższy pozamiatać miasto z beszczelnych kierowców :mrgreen:

miras

Postautor: miras » 4 lut 2018, o 12:19

yogi1 pisze:Eee tam wystarczy jeden i monitoring. Mandat przesyłany pocztą :mrgreen:
I nauczyli by sie wszyscy że wielki brat patrzy :lol:

Mam pytanie. Czy to prawda, że w Chojnowie przybyło 10 kamer monitoringu "miejskiego"? I czy ewentualnie ktoś mi może powiedzieć co te kamery monitorują- jakie rejony?

zainteresowany

Postautor: zainteresowany » 5 lut 2018, o 11:00

Może pofatyguj się spacerkiem po mieście i sprawdź gdzie wiszą kamery. Jest ich chyba 12.

hehehehehe

Postautor: hehehehehe » 5 lut 2018, o 19:27

zainteresowany pisze:Może pofatyguj się spacerkiem po mieście i sprawdź gdzie wiszą kamery. Jest ich chyba 12.

Z miłą chęcią bym tych kamer poszukał, ale w Chojnowie jest bardzo niebezpiecznie zadzierać głowę do góry aby wyszukać te kamery, bo traci się kontakt wzrokowy z chodnikiem, a tu gówno psie na gównie i można za.srać sobie totalnie podeszwy. Choć wtedy polecam wybrać się do burmistrza i wytrzeć dokładnie buciki o wykładzinę w sekretariacie! A przed planowaną wizytą u pana burmistrza albo u pani sekretarz polecam Pigalak przy ul. Dąbrowskiego tam już w zasadzie zamiast trawy i chodników jest samo psie gówno. Więc polecam spacer po tym placu a następnie wizytę u "naszych" włodarzy!!!! A poza tym po co nam ten monitoring skoro już od kilkunastu miesięcy spotkanie patrolu policyjnego w mieście graniczy z cudem! 27 stycznia wybrałem się ze znajomymi wieczorem do Zagłoby i co widzę? Wyścigi samochodowe w koło parkingu a im dłuższy ślizg i jazda bokiem samochodem czy jak to nazwać? tym lepiej! To ja się pytam Policji, to ja się pytam pana Serkiesa o jakim bezpieczeństwie i porządku publicznym jak i porządku tradycyjnym bez przerwy mówicie??????

P.S.
Przy okazji bardzo proszę aby mieszkańcy Chojnowa pisali na tym forum co ich niepokoi w mieście jeżeli chodzi o bezpieczeństwo. Czy Chojnów jest bezpieczny i czy są szczególne rejony w Chojnowie do których lepiej się nie zapuszczać?

zainteresowany

Postautor: zainteresowany » 6 lut 2018, o 18:43

Ano to wtrącę się z takimi uwagami:
1 - kiedyś pisałem o tym że 2-óch strażników miejskich miałoby utrzymanie z mandatów za psie kupy i złe parkowanie
2 - monitoring na pewno pomoże wyłapać rajdowców - o to jestem spokojny, kwestia tylko sposobu karania - tu mam obawy
3 - bywając za granicą widywałem specjalne trawniki - opisane jako miejsce wyprowadzania zwierzaków z opisem, że są
regularnie sprzątane i dezynfekowane - ale to już wyższa szkoła jazdy - a w ramach budżetu obywatelskiego można by
coś w tym kierunku zrobić
4 - patrole policji to przeżytek - nigdzie ich nie widać - nie ma kasy i wszystko - a zamiast głupiej obrony terytorialnej od
niczego i do niczego ( strzelnice chcą robić i płacić po tysiaku miesięcznie ) to lepiej zwiększyć ilość etatów w policji
własnie na taką prewencję, a takie osoby po 3 czy 5 latach służby dopiero by miały solidne przeszkolenie do służby
cywilnej w jednostkach obrony terytorialnej - i wcale nie muszą kosztować olbrzymie pieniądze
5 - a monitoring będzie fajny i potrzebny jeśli okaże się skuteczny - czyli ktoś będzie siedział i patrzył w te kamery
i na każdy przejaw łamania przepisów będzie szybka reakcja. W to jednak wątpię - bo z tego co wiem to centrum
monitoringu nie będzie w Chojnowie, więc poczekajmy. Zapowiada się dobrze a wyjdzie .... ? zobaczymy.

Gość

Postautor: Gość » 9 lut 2018, o 19:50

zainteresowany pisze:Ano to wtrącę się z takimi uwagami:
1 - kiedyś pisałem o tym że 2-óch strażników miejskich miałoby utrzymanie z mandatów za psie kupy i złe parkowanie
2 - monitoring na pewno pomoże wyłapać rajdowców - o to jestem spokojny, kwestia tylko sposobu karania - tu mam obawy
3 - bywając za granicą widywałem specjalne trawniki - opisane jako miejsce wyprowadzania zwierzaków z opisem, że są
regularnie sprzątane i dezynfekowane - ale to już wyższa szkoła jazdy - a w ramach budżetu obywatelskiego można by
coś w tym kierunku zrobić
4 - patrole policji to przeżytek - nigdzie ich nie widać - nie ma kasy i wszystko - a zamiast głupiej obrony terytorialnej od
niczego i do niczego ( strzelnice chcą robić i płacić po tysiaku miesięcznie ) to lepiej zwiększyć ilość etatów w policji
własnie na taką prewencję, a takie osoby po 3 czy 5 latach służby dopiero by miały solidne przeszkolenie do służby
cywilnej w jednostkach obrony terytorialnej - i wcale nie muszą kosztować olbrzymie pieniądze
5 - a monitoring będzie fajny i potrzebny jeśli okaże się skuteczny - czyli ktoś będzie siedział i patrzył w te kamery
i na każdy przejaw łamania przepisów będzie szybka reakcja. W to jednak wątpię - bo z tego co wiem to centrum
monitoringu nie będzie w Chojnowie, więc poczekajmy. Zapowiada się dobrze a wyjdzie .... ? zobaczymy.

Właściwie to można się zgodzić z tymi punktami. Od czasu likwidacji w Chojnowie strażników miejskich miasto ma coraz większy problem z brudem i brudasami. Nie ma kto egzekwować porządku. Nie tak dawno trafiłam na gazetę Chojnowską chyba z 2004 roku o ile dobrze pamiętam, gdzie burmistrz się wypowiadał, że sprawy strażników przejmie Chojnowska Policja. Minęło już kilkanaście lat od rozwiązania tej formacji w naszym mieście ale jeszcze nie widziałam aby policja kogoś ukarała za np. zanieczyszczenie chodnika przez psa, za wyrzucenie śmieci nie do kontenera ale obok niego. Wystarczy popatrzeć na parkowanie pojazdów w naszym mieście aby dojść do wniosku, że Policji nie widać, nie słychać i nie czuć. Jestem ciekawa co się stało z Chojnowską Policją. Słyszałam o nowych kamerach zamontowanych w Chojnowie ale po co skoro jak się dowiedziałam to aby monitoring był skuteczny to powinien być obsługiwany, a z tego co mi powiedział znajomy policjant to właściwie nie ma osoby która by się zajmowała czyli monitorowała miasto na bieżąco. A obecnie nie ma takiej osoby na Chojnowskiej komendzie. Więc po co nam monitoring skoro nie ma w zasadzie osób do konkretnej obsługi a jedynie do sporadycznego zerknięcia w monitor! W takim przypadku ten monitoring można sobie rozbić o kant du.....y! Gratulując Chojnowskiej władzy dobrego humoru przed wyborami!!! O głosie moim i mojej rodziny w jesiennych wyborach samorządowych mogą zapomnieć!

zainteresowany

Postautor: zainteresowany » 8 kwie 2018, o 09:11

Czy jest gdzieś dostęp do kamery na kościele ?

Wróć do „Ogólnie”