WESELNE FAJERWERKI

Wszystkie tematy dotyczące miasta Chojnowa, które nie znajdują się w pozostałych kategoriach. Pisać mogą wszyscy. Posty użytkowników niezarejestrowanych muszą zostać zaakceptowane przez moderatora.
Jakec
Zasłużony

Re: WESELNE FAJERWERKI

Postautor: Jakec » 11 maja 2018, o 19:09

Nie, nie wiem kto wydawał pozwolenie. Wiem, że organizatorzy wystąpili o nie... Głębiej się nie interesowałem tematem.
Obrazek

ri-pi

Re: WESELNE FAJERWERKI

Postautor: ri-pi » 16 maja 2018, o 18:31

Musimy zdawać sobie sprawę że Kodeks Wykroczeń przyjęty jest przez Sejm w formie Ustawy i żaden sołtys , burmistrz , wójt ,czy nawet Wojewoda nie jest władny wydać zezwolenia niezgodnego z Ustawą. Aktualna obowiązująca ogłoszona jest : DZIENNIK USTAW RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ Warszawa, dnia 26 marca 2018 r. Poz. 618.
Są jeszcze inne uregulowania prawne w sprawie środków pirotechnicznych i ewentualnie te może czasowo zawiesić wydający te uregulowania. Tak na dobrą sprawę nawet w Sylwestra nie wolno łamać przepisów Ustawy i jeśli będzie ktoś będzie upierdliwy lub poniesie szkodę w wyniku zachowania niezgodnego z Ustawą , ma prawo żądać do pociągnięcia do odpowiedzialności nie przestrzegającego prawa

Wróć do „Ogólnie”