Święci przeszli ulicami Chojnowa!

Wszystkie tematy dotyczące miasta Chojnowa, które nie znajdują się w pozostałych kategoriach. Pisać mogą wszyscy. Posty użytkowników niezarejestrowanych muszą zostać zaakceptowane przez moderatora.
ri-pi

Święci przeszli ulicami Chojnowa!

Postautor: ri-pi » 6 lis 2018, o 20:30

Ogromne wzruszenie mnie ogarnęło jak oglądałem korowód Świętych . Całe szczęście że dzieci nie przebrały się za Św Pelagię – bardzo rozwiązłą aktorkę cz Św Fabiolę – bigamistkę. Wiek dzieci nie pozwala na odgrywanie takich ról. Ja mogłem przebrać się i wystąpić jako za Św Jan Boży – pijak i hazardzista czy Błogosławiony Mateusz Talbot – nałogowy alkoholik. Treningi w tej materii już poczyniłem i są nawet przyjemne. Nie widziałem też i całe szczęście Św. Mojżesza Etiopskiego przywódcy gangu złodziejskiego oraz błogosłowianego Alojza Stepinaca – faszysty i mordercy . Jego franciszkanin Filipović, powszechnie zwany szatanem , był nawet komendantem obozu koncentracyjnego w Jasenovacu a inni franciszkanie osobiście mordowali Serbów , Cyganów i Żydów . Na ołtarze Stepinaca wciągnął , jak mówił o sobie , syn narodu Polskiego JPII . Syn narodu Polskiego który tyle wycierpiał od faszyzmu . Nie będę więcej wymieniał takich świętych bo w ten sposób ich nobilituje.

Wróć do „Ogólnie”