Wybory i reakcje Chojnowian

Wszystkie tematy dotyczące miasta Chojnowa, które nie znajdują się w pozostałych kategoriach. Pisać mogą wszyscy. Posty użytkowników niezarejestrowanych muszą zostać zaakceptowane przez moderatora.
ri-pi

Wybory i reakcje Chojnowian

Postautor: ri-pi » 29 cze 2020, o 18:45

Do napisania skłoniły mnie wypowiedzi na http://chojnow.pl babci czy Automatyka .
Wiarygodność PO. Tusk mówił 2007 rok „ Przysięgam Polakom , że każdy w moim rządzie kto zaproponuje podwyżkę podatku , zostanie osobiście przeze mnie wyrzucony „ Po wyborach 2011 rok podwyżka VAT z 3 na 5 % , z 7 na 8 % z 22 na 23 % . W latach 2012 -13 kolejne podwyżki innych podatków . Gierek pożyczał i rozbudował Polskę . Tusk zadłuża Polskę bardziej niż Gierek i rujnuje. Opracowali tak wspaniałe procedury w wyniku których w tym okresie zginęło więcej generałów niż w czasie II wojny światowej. Dopuścili do upadku GROM-u , naszej dumy narodowej . Budowali autostrady najdroższe w Europie. Budowa 1 km autostrady kosztowała średnio 7,8 mln$ a w Czechach koszt 1-2 mln $ za 1 km . Kradzież pieniędzy na emerytury z OFE. Zamietli pod dywan ponad 400 afer łącznie z hazardową w imię walki z korupcją.
Zatrudnili ponad 100 tyś nowych urzędników. Doprowadzili że w Polsce było 4x więcej urzędników niż w PRL-u. Sprzedał Polski gaz za 1% ( opłata licencyjna) w USA wynosi min 20%. Podpisali umowę na kupno gazu z GAZPROM-u najdrożej w Europie -za 1000m sześć 336 dol. Niemcy i Finowie – 271 dol , Brytyjczycy -191 dol. Słowa Grzegorza Schetyny „ Do biznesu idzie się dla pieniędzy a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy”
Akcja 4XTAK PO z 2006 roku : 1.Likwidacja Senatu 2.Zmniejszenie liczby posłów do 230
3. Jednomandatowe okręgi wyborcze 4. Zniesienie immunitetu parlamentarnego .
Stefan Ewangelista Niesiołowski mówił „ Liberałowie udowodnili , że nie mają żadnych, najmniejszych kwalifikacji ekonomicznych i nigdy w żadnej koalicji nie mogą obejmować resortów ekonomicznych bo zrujnują kraj” . Platforma Obywatelska była tak samo obywatelska jak kiedyś Milicja Obywatelska – Cejrowski . Nie piszę nic o sprawach socjalnych bo takich nie było. O wieku emerytalnym też nie piszę bo pamiętamy. O wolności mediów też pamiętamy i wyrywanie laptopa Latkowskiemu w siedzibie Wprost. O innych przekrętach PO już mi się nie chce pisać .Ile razy damy się tak oszukiwać? Dlaczego nic pożytecznego dla Polski i Polaków nie zrobili?. Odpowiedzcie sobie sami

Wróć do „Ogólnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 2 gości