Ech te biura nieruchomości :)

Wszystkie tematy dotyczące miasta Chojnowa, które nie znajdują się w pozostałych kategoriach. Pisać mogą wszyscy. Posty użytkowników niezarejestrowanych muszą zostać zaakceptowane przez moderatora.
yogi1

Ech te biura nieruchomości :)

Postautor: yogi1 » 11 paź 2017, o 12:35

Przeglądałem od dłuższego czasu oferty sprzedaży nieruchomości jak to się kształtuje w miasteczku i zauważyłem dziwną zależność .
Pojawiają się oferty sprzedaży prywatne na sprzedaż domu , mieszkania. Po jakimś czasie jak nie schodzi nieruchomość własciciel przekazuje to do biura pośrednictwa nieruchomości, która wystawa tą samą nieruchomość drożej nawet o 40-50%.
Przykładem może być ten dom niedaleko rzeki co był wystawiany za 380tys , a teraz jest za niemal 500tys. Przepłacić 120tysiecy za ten dość stary dom z kiepskim dachem to chyba kiepski interes. To 2 razy lepsza jest ta szeregówka od Sywak Company, bo nówka energooszczędna, z pewnością koszty ogrzewania 2 razy niższe. Jak to ci cwaniacy wyceniają to ja nie wiem, żeby to się nie sprzedało?? :lol:
Mój wniosek z tego jest taki,że nie warto kupować przez pośredników bo przepłacisz i to sporo, albo negocjować trzeba twardo :mrgreen:
Nie wiem po co właściciele co sprzedają korzystają z tego jak są darmowe ogłoszenia na chojnowskich stronach, a przecież mieszkańcy wiedza o nich i z okolicznych miast czyli legnicy i złotoryji. Ryzyka przy transakcji tez nie ma bo sprzedaż przecież jest przez notariusza, a obowiązkiem notariusza jest dbanie o interes obu stron transakcji, notariusz jest bezstronny, jak coś zauważy że jest nie tak to poinformuje stronę. Z płatnością tez nie ma problemów bo teraz głównie przelewem sie to robi więc też nie ma ryzyka :mrgreen:

Wróć do „Ogólnie”