Petardy w Nowy Rok

Wszystkie tematy dotyczące miasta Chojnowa, które nie znajdują się w pozostałych kategoriach. Pisać mogą wszyscy. Posty użytkowników niezarejestrowanych muszą zostać zaakceptowane przez moderatora.
ri-pi

Petardy w Nowy Rok

Postautor: ri-pi » 28 gru 2017, o 17:13

Czy ktoś wie czy Rada Miasta podjęła uchwałę pozwalającą na używanie petard w Sylwestra i w Nowy Rok. Bez Takiej uchwały nie wolno zakłócać ciszy nocnej. Zgodnie bowiem z treścią art. 51 Kodeksu wykroczeń, kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek nocny albo wywołuje zgorszenie w miejscu publicznym, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny. Dodatkowo jeżeli powyższy czyn ma charakter chuligański lub sprawca dopuszcza się go, będąc pod wpływem alkoholu, środka odurzającego lub innej podobnie działającej substancji lub środka, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny. Podżeganie i pomocnictwo są również karalne.
Jeśli nie będzie takiej uchwały to mój upierdliwy charakter nie da spokoju Policji przez całą noc.

mieszkaniec

Re: Petardy w Nowy Rok

Postautor: mieszkaniec » 2 sty 2018, o 20:03

Najgorsze jest to, że w tzw. Grzybku pan sprzedaje petardy dzieciakom, czego absolutnie robić nie wolno! I potem ta szarańcza biega i wali gdzie popadnie. Ja rozumiem zysk, ale powinno się to robić zgodnie z przepisami.


Wróć do „Ogólnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość