naświetlenie w Chojnowie?

Wszystkie tematy dotyczące miasta Chojnowa, które nie znajdują się w pozostałych kategoriach. Pisać mogą wszyscy. Posty użytkowników niezarejestrowanych muszą zostać zaakceptowane przez moderatora.
Chojnowiczanin

naświetlenie w Chojnowie?

Postautor: Chojnowiczanin » 21 cze 2018, o 21:12

Hej,

czy ktoś orientuje się, gdzie mogę znaleźć dane dotyczące nasłonecznienia terenów w Chojnowie i okolicach (nawet bardziej okolicach ;) ). Pytam, bo poważnie się zastanawiam, żeby zainwestować w odnawialne źródła energii. Wydaje mi się, że jeżeli są jeszcze jakieś dofinansowania do tego, to przy ich obecnej sprawności, a w porównaniu do tego co było kiedyś jest znaczna, to powinienem na tym w perspektywie kilkunastu lat dobrze wyjść. Sprzęt już też obadałem i po researchu np. z netu mogę zamówić wszytko co potrzebuję: https://www.eltrox.pl/automatyka-domowa/energia-odnawialna.html. Brakuje mi tylko danych co do tego jak często u nas jest słonecznie i jak mocno. Nie chcę zamawiać z sklepu eltrox a potem odsyłać sprzęt bo nagle się zorientowałem że to nie ma sensu (jeszcze przed montażem). Zarazem nie widziałem za wiele Chojnowie takich instalacji.

Czy może władze dysponują takimi danymi? Może muszą je dla celów statystycznych jakoś zbierać? Ktoś coś?

Wróć do „Ogólnie”