Korowód Niepodległości

Zapowiedzi, recenzje, opinie na temat imprez odbywających się w okolicy. Pisać mogą wszyscy
ri-pii

Korowód Niepodległości

Postautor: ri-pii » 11 cze 2018, o 19:40

„Polska jest z Was dumna! - Takimi słowami dzisiejszy biało-czerowny "Korowód Niepodległości" podsumował burmistrz Jan Serkies. Setki uczniów, przedszkolaki, podopieczni żłobka, pracownicy chojnowskich instytucji, przedstawiciele władz miasta i zwykli mieszkańcy przeszli dzisiaj placem Zamkowym, ulicą Chmielną i Rynkiem, by tradycyjnie zainaugurować Dni Chojnowa. Zobacz zdjęcia z tego pięknego wydarzenia”

Należy przyznać że bardzo podobało mi się ta spontaniczna manifestacja . Spontaniczna bo przecież nie było żadnych nacisków czy wytycznych by stawić się na manifestacji , jak się przebrać czy inne - przynajmniej ja tak to widzę. To w poprzednim systemie zganiani byliśmy na manifestacje pod przymusem by np. świętować wywalczenie przez robotników amerykańskich 8-śmio godzinnego dnia pracy jak i innych robotniczych przywilej . Myśmy tego , z dzisiejszego punktu widzenia, nie chcieli. Lubimy długom pracować i być nieraz poniżani przez pracodawcę. Teraz jak widzę świadomość nawet podopiecznych żłobka jest większa niż nasza w poprzedniej epoce. Teraz wszystkie dzieci spontanicznie i chętnie skwarzyły się na słońcu w upale bo były świadome że jest to Korowód Niepodległości. Nazwa tej imprezki jest bardzo ważna . Niestety mam kilka krytycznych uwag :
1. na zdjęciu nr 5 widzę czołg Rudy. Nie wiem co na to IPN ? Może zarzucić organizatorom gloryfikowanie komunizmu. Rudy walczył od Siedlc nad Oką wraz z , jak to się teraz mówi , z zaborczą armią sowiecką .
2. Na zdjęciu nr 2 jest pan Burmistrz ubrany w kontusz. Niestety rozchełstany nie przepasany pasem – jak tego wymaga etykieta. Bardziej wygląda na Wojaka Szwejka z wojsk CK niż na mieszczanina . Do fraka jak i widać do kontusza trzeba się urodzić . Podróba szybko się wyda.

Wróć do „Imprezy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość