Robert Wierzbicki- Kandydat do Rady Powiatu Legnickiego

Prezentacja kandydatów, programy wyborcze, propozycje
Robert

Re: Robert Wierzbicki- Kandydat do Rady Powiatu Legnickiego

Postautor: Robert » 17 lis 2010, o 17:00

yogi pisze:tak tylko z ciekawości zapytałem. A kwestia lotniska ile to mieszkańców Chojnowa by latało z legnicy jest wciąż nie rozwiązania w końcu nie lądują tam samoloty prawda. Ktoś z chciwości i głupoty sprzedał grunt stanowiący strefę ochronną lotniska i latanie się skończyło . Trzeba to trzeba dziękować panom z SLD W końcu za ich rządów był taki wysyp afer. Do dziś pamiętam co dwa tygodnie kolejny baron podejrzany o defraudacje milionów, a to był czubek góry lodowej. Mam nadzieję że niedługo w TVN zostanie poruszona w końcu sprawa lotniska najlepiej reportaż i to wyemitowany tuż przed wyborami do sejmu będzie najlepszą reklamą dla tej partii :mrgreen:

Sympatyczny "kolego, yogi":) Widzę, że nie lubisz SLD?:) Ja powiem a właściwie opowiem swoją historię. Od, około 1995 r. na swoje wystawy rysunku i karykatury zacząłem za namową swoich znajomych zapraszać wielu ówczesnych vipów z byłego woj. Legnickiego i nie tylko. Wśród tych osób byli m.in. radni wojewódzcy, posłowie, prezydenci i burmistrzowie ościennych miejscowości. Był wśród nich ówczesny radny wojewódzki Tadeusz Krzakowski, prezydenci Legnicy Kurek i Ostrówka zaproszenia dostawał Maćkała, Milka i wielu innych znanych polityków z Zagłębia Miedziowego. Wielu też przyjeżdżało z tego powodu, że Wierzbicki często na swoich wystawach wręczał swoim zaproszonym vipom prezenty w postaci karykatur. Wśród tych osób był też jeden z moich ulubionych posłów, były minister Obrony Narodowej śp. Jerzy Szmajdziński, który zawsze był w stosunku do mojej osoby bardzo „ciepły” i serdeczny. Pamiętam na otwarciu mojej wystawy w Chojnowskim Ośrodku Zdrowia był wice prezydent Legnicy Janusz Ostrówka, który w trakcie wystawy zwrócił się do mnie ze stwierdzeniem, -„ Panie Robercie, w interesie moim i Legnicy byłoby gdyby Pan przyjął pracę w Legnickiej Straży Miejskiej”. Nie ukrywam, że to stwierdzenie mnie zaskoczyło, ale też połechtało moją próżność. W tamtym czasie oczywiście odmówiłem i powiedziałem, że interesuje mnie praca ma rzecz mojego miasta. Ale po kilku latach (2-3) sytuacja uległa zmianie i coraz częściej mówiło się o likwidacji Straży M. w Chojnowie. I rok przed jej rozwiązaniem zapytałem się Pana Ostrówki czy jego propozycja jest aktualna? W ten sposób trafiłem do Legnicy. Moje miasto nie miało dla mnie propozycji. W Legnicy jestem od ok. 9 lat i przez ten czas rządzi w Legnicy lewica z prawicowa radą:) Moje osobiste spostrzeżenia są jednoznaczne! Legnica zmieniła się nie do poznania i osobiście twierdzę, że na lepsze. Oczywiście znajdzie się też kilka tysięcy przeciwników tej mojej opinii, ale do niej każdy ma prawo. Pisze pan o aferach targających poprzednich lewicowych prezydentów i członków zarządu! Pańskie stwierdzenie jest tendencyjne, bo nie napisał pan nic na temat, że wszystkie te sprawy pomimo tego, że ciągnęły się latami zostały umorzone czy raczej wygrane przez tych ludzi, a więc niech pan nie przegina pały, bo to jest nieuczciwe w stosunku do tych ludzi i wyroków uniewinniających. Twierdząc inaczej moim zdaniem naraża się Pan na pozwy sądowe. To właśnie Tadeusz Krzakowski dał mi szansę na połączenie mojej pasji z pracą zawodową i to dało mi szanse rozwoju tak intelektualnego jak i zawodowego i artystycznego. Przez ostatnie przeszło sześć lat byłem oddelegowany do pracy w Legnickiej policji. To właśnie w Legnicy, gdy przyjeżdża TVN zaprasza się Wierzbickiego do programu traktując jak „swego” Legniczanina, bo uważam to za zaszczyt, że spośród przeszło 100 tyś mieszkańców wybiera się kilka osób a wśród nich jest Wierzbicki do reprezentowania Legnicy na antenie ogólnopolskiej. To Legnica Chwali się Wierzbickim a nie mój rodzinny Chojnów. Gdzie pierwszymi Polskimi obywatelami po II Wojnie Światowej byli moi dziadkowie i moja mama. Dziadek ( Jan Kiełbik) był też pierwszym zegarmistrzem. Na zakończenie dodam też, że nie tylko znam i szanuję ludzi lewicy. Wielu moich przyjaciół jest tez z innych ugrupowań w tym są ludzie z PiS-u, Po itp. Myślę, że oni też mnie szanują jak ja ich. I mam nadzieję, że tak będzie zawsze, bo Wierzbicki pomimo tego, że jest też osobą kontrowersyjną to jest osobą, która potrafi rozmawiać z każdym i szanuję inność i niezależność innych gdyż też chciałbym, aby mnie za to szanowano. A to w pracy rady jest bardzo ważne. Na koniec dodam, że to jest pewnie jakiś ewenement, gdy posiadacz tytułu „Chojnowianina Roku” w Legnicy otrzymuje tytuł „Zasłużonego dla Legnicy” tytuł przyznany przez Panią Przewodniczącą Rady Miasta, która wywodzi się z PiS-u. Uważam też, że zasłużyłem sobie na te zaszczyty moją ciężką pracą i życzę wszystkim, aby ich wysiłki też były kiedyś docenione. A ocenę pracy Legnickiego prezydenta proszę zostawić Legniczanom, którzy myślę, że nie podzielą Pańskiego zdania i o tym się Pan przekona już niebawem. Moim zdaniem Krzakowski przejdzie w pierwszej turze z poparciem ok. 70% jak się to nie sprawdzi to stawiam „yogiemu” flaszkę. Zakładam się, ze przejdzie w pierwszej turze. O procent się nie zakładam, ale będzie zbliżony.:)

Przy okazji pozdrawiam wszystkich moich prawicowych i lewicowych znajomych w tym Tadeusza Krzakowskiego jak i Janusza Mikulicza:):):)

Jeszcze raz na zakończenie poproszę mieszkańców mego ukochanego miasta o poparcie mojej osoby w nadchodzących wyborach, a ja ze swojej strony obiecuję, że będę tak jak do tej pory poza układami i swarami politycznymi, bo dla mnie najważniejsi byli są i będą zawsze nasi najsłabsi i najbiedniejsi schorowani mieszkańcy Chojnowa i powiatu legnickiego.

Lila

Postautor: Lila » 17 lis 2010, o 19:27

Panie Robercie pisze Pan ze nie bedzie tolerował wpisów chamskich czy obrazliwych.Wszelkie wypowiedzi noszace znamiona przestepstwa bede zgłaszał do prokuratury.To dlaczego milczycie z panem Kasprzakiem w sprawie tekstu zamieszczonego w Gazecie Wrocławskiej (2 listopada 2010) w którym pan Kucharski jeden z liderów waszego komitetu oswiadcza ze w gescie protestu przeciwko OBŁUDZIE kolegów poprosił o wykreslenie z listy Obiecaliscie mu 1 na liscie a daliscie inny numer i zabrakło wam odwagi zeby mu o tym powiedziec Przeciez oswiadczenie w mediach pana Kucharskiego praktycznie pozbawia wasz komitet szans w wyborach.

yogi

Postautor: yogi » 17 lis 2010, o 19:34

Wie pan co? wilk czasami przebiera się w owczą skórę, polityków często określa się jako "ludzi którzy lubią uśmiechać się do dzieci a gdy one nie patrzą to kradną im cukierki" . Taka jest rola polityka udawanie że jest się przyjacielem wszystkich. Pan jest mu wdzięczny bo coś pan w zamian dostał- posadkę . A panowie z SLD zyskali na tym propagandowo. Wszyscy dobrze wiedzą o wielu przekrętach na gruntach w Legnicy , między innymi sprawa lotniska z - powodu chciwości, lotnisko przy okazji straciło możliwość przyjmowania statków powietrznych. Niech mi pan uwierzy inny prezydent poradził by sobie równie doskonale co pan Krzaklewski a być może nawet lepiej i nieważne czy to będzie kandydat PiS, PO czy PSL w tym przypadku nie ma to znaczenia, realizują w końcu inwestycje za nasze podatki. Każdy z nich będzie lepszy od pana Krzakowskiego. Przypomnę jeszcze wszystkim wyborcom z legnicy , że przestępstwa gospodarcze przedawniają się po 10 latach od momentu popełnienia. W interesie miasta jest by inny prezydent dokonał wewnętrznej kontroli, tak na wszelki wypadek. Nie mówię że pan Krzakowski jakieś popełnił ale ktoś jednak popełnił ,a miasto straciło na gruntach reala, lotniska. A czy orientuje się pan ile ludzi zginęło, straciło zdrowie na niedokończonym skrzyżowaniu obwodnicy z droga wylotową na chojnów, tylko z powodu tego że chciano się pochwalić jej ukończeniem ? Zapomniano o sygnalizacji , a w zasadzie to miało być tam rondo tylko wybory były ważniejsze od życia i bezpieczeństwa ludzi.
Względy bezpieczeństwa jakie również i pan promuje , przemawiają za tym że by lepiej dmuchać na zimne. Ordynacja wyborcza powinna ograniczyć w samorządach lokalnych tak by prezydentem można było zostać maksymalnie w dwóch kolejnych kadencjach, jedna kadencja przerwy i znowu ewentualnie 2 następne kadencje mógłby zajmować ten sam kandydat. Czy nie zapobiegało by to korupcji?

Robert

Postautor: Robert » 17 lis 2010, o 20:21

yogi pisze:Wie pan co? wilk czasami przebiera się w owczą skórę, polityków często określa się jako "ludzi którzy lubią uśmiechać się do dzieci a gdy one nie patrzą to kradną im cukierki" . Taka jest rola polityka udawanie że jest się przyjacielem wszystkich. Pan jest mu wdzięczny bo coś pan w zamian dostał- posadkę . A panowie z SLD zyskali na tym propagandowo. Wszyscy dobrze wiedzą o wielu przekrętach na gruntach w Legnicy , między innymi sprawa lotniska z - powodu chciwości, lotnisko przy okazji straciło możliwość przyjmowania statków powietrznych. Niech mi pan uwierzy inny prezydent poradził by sobie równie doskonale co pan Krzaklewski a być może nawet lepiej i nieważne czy to będzie kandydat PiS, PO czy PSL w tym przypadku nie ma to znaczenia, realizują w końcu inwestycje za nasze podatki. Każdy z nich będzie lepszy od pana Krzakowskiego. Przypomnę jeszcze wszystkim wyborcom z legnicy , że przestępstwa gospodarcze przedawniają się po 10 latach od momentu popełnienia. W interesie miasta jest by inny prezydent dokonał wewnętrznej kontroli, tak na wszelki wypadek. Nie mówię że pan Krzakowski jakieś popełnił ale ktoś jednak popełnił ,a miasto straciło na gruntach reala, lotniska. A czy orientuje się pan ile ludzi zginęło, straciło zdrowie na niedokończonym skrzyżowaniu obwodnicy z droga wylotową na chojnów, tylko z powodu tego że chciano się pochwalić jej ukończeniem ? Zapomniano o sygnalizacji , a w zasadzie to miało być tam rondo tylko wybory były ważniejsze od życia i bezpieczeństwa ludzi.
Względy bezpieczeństwa jakie również i pan promuje , przemawiają za tym że by lepiej dmuchać na zimne. Ordynacja wyborcza powinna ograniczyć w samorządach lokalnych tak by prezydentem można było zostać maksymalnie w dwóch kolejnych kadencjach, jedna kadencja przerwy i znowu ewentualnie 2 następne kadencje mógłby zajmować ten sam kandydat. Czy nie zapobiegało by to korupcji?

Nie ukrywam yogi:), że wreszcie znaleźliśmy wspólne zdanie:):):) Ja tez jestem zwolennikiem najwyżej dwóch kadencji. Ale proszę nie wymagać ode mnie rozliczania Legnicy, bo już w tej kwestii się wypowiedziałem. Jeżeli bycie Strażnikiem Miejskim jest według Ciebie „posadką” to jest to zbyt wielkie słowo: ( gdyż Legnica jest jednym z najgorzej opłacających strażników miast w Polsce. Wyprzedzając ewentualne pytanie – to, dla czego ja tu pracuje jak tak słabo płacą? Ano dla tego, że już powinieneś wiedzieć, że jestem człowiekiem, który od wielu lat mówi otwarcie, że nie muszę jeść dwiema łyżkami i jest coś ważniejsze od pieniędzy- to szacunek ludzki. Zresztą swoimi akcjami już chyba udowodniłem, że taki jestem i nie muszę udawać nikogo, kim nie jestem:). Wiem jak to zabrzmiało!:) Co do nieszczęśliwego skrzyżowania na obwodnicy to też byłem jestem i będę zwolennikiem rond a nie skrzyżowań, bo są po prostu bezpieczniejsze. Myślę też, że było by ciekawie gdybyśmy się kiedyś spotkali w Realu:):):) i porozmawiali na wiele innych ciekawych tematów dotyczących naszego miasta jak i powiatu. Ja naprawdę lubię słuchać i przyjmować rady od ludzi, którzy wiedzą, czego chcą. Niestety forum ma swoje ograniczenia, jeżeli chodzi o takie dyskusje. Ktoś tu o ile dobrze pamiętam napisał, że okazałem się odwagą podpisując się oficjalnie na forum.:) Myślę, że nie potrzebna żadna odwaga a jedynie wystarczy lubić słuchać i rozmawiać z innymi ludźmi, być osobą otwartą. Pozdrawiam:)

Lila

Postautor: Lila » 17 lis 2010, o 21:08

Panie Robercie pisze Pan ze nie bedzie tolerował wpisów chamskich czy obrazliwych.Wszelkie wypowiedzi noszace znamiona przestepstwa bede zgłaszał do prokuratury.To dlaczego milczycie z panem Kasprzakiem w sprawie tekstu zamieszczonego w Gazecie Wrocławskiej (2 listopada 2010) w którym pan Kucharski jeden z liderów waszego komitetu oswiadcza ze w gescie protestu przeciwko OBŁUDZIE kolegów poprosił o wykreslenie z listy Obiecaliscie mu 1 na liscie a daliscie inny numer i zabrakło wam odwagi zeby mu o tym powiedziec Przeciez oswiadczenie w mediach pana Kucharskiego praktycznie pozbawia wasz komitet szans w wyborach.

wodnik

Postautor: wodnik » 17 lis 2010, o 21:20

"To właśnie w Legnicy, gdy przyjeżdża TVN zaprasza się Wierzbickiego do programu traktując jak „swego” Legniczanina"

dla mnie samo słowo TVN użyte w autoprezentacji by wystarczyło by odpowiednio ocenić tego kandydata.

Robert

Postautor: Robert » 17 lis 2010, o 21:34

Lila pisze:Panie Robercie pisze Pan ze nie bedzie tolerował wpisów chamskich czy obrazliwych.Wszelkie wypowiedzi noszace znamiona przestepstwa bede zgłaszał do prokuratury.To dlaczego milczycie z panem Kasprzakiem w sprawie tekstu zamieszczonego w Gazecie Wrocławskiej (2 listopada 2010) w którym pan Kucharski jeden z liderów waszego komitetu oswiadcza ze w gescie protestu przeciwko OBŁUDZIE kolegów poprosił o wykreslenie z listy Obiecaliscie mu 1 na liscie a daliscie inny numer i zabrakło wam odwagi zeby mu o tym powiedziec Przeciez oswiadczenie w mediach pana Kucharskiego praktycznie pozbawia wasz komitet szans w wyborach.

Pani, „Lilu" o ile tu chodzi o kobietę, bo z tymi nazwami użytkownika różnie bywa:). Jestem całkowicie odmiennego zdania. Nie wiem też, co daje pani/panu podstawy do takich sądów tyczących szans wyborczych naszego komitetu? Co do Pana Kucharskiego to nieprawda, że nikt z tym panem nie rozmawiał, bo osobiście z tym panem rozmawiałem-, aby to nie zabrzmiało zbyt nieładnie to powiem z Jurkiem, gdyż już od wielu lat się znamy i nie ukrywam, że szanuję Jurka i jego poglądy. Co do obietnic dawanych Jerzemu przed wyborami to trudno mi to komentować gdyż nie byłem przy tych rozmowach, ale wiem, co nieco. Byłem tylko zdziwiony, że Jerzy marzył o pierwszej pozycji zwłaszcza, że jest chyba już nieco doświadczonym samorządowcem i powinien wiedzieć, że wszyscy liderzy ugrupowań nie po to tworzą „swoje” ugrupowania, aby siebie wstawiać na dalszych pozycjach. Pamiętam kilka lat temu również mi Kasprzak obiecywał pierwszą pozycję na liście, ostatecznie wylądowałem na miejscu piątym i z tego miejsca wszedłem do rady powiatu a Mieczysław z pierwszego nie. Widocznie byłem większym realistą, albo miałem więcej szacunku dla osoby, która mi zaufała i chciała mnie w swoim komitecie. Widocznie Jerzemu zabrakło obiektywizmu i chyba zbyt egoistycznie podszedł do tego zagadnienia. Może gdyby okazał więcej samokrytyki to by nie miał z tym problemu. A pójście z tym do gazety mogę tylko porównać z dzieckiem, któremu ktoś zabrał lizaka, więc poszło się poskarżyć. Proszę, więc nie pisać, że jedno ugrupowanie ma szanse, drugie tych szans się pozbawiło a trzecie jest w ogóle cacy! Nie jesteśmy wyroczniami ani wróżkami, a kto zasłużył na swój krzyżyk na liście odpowiedzą sami wyborcy już w niedzielę. Ja osobiście każdemu kandydatowi życzę powodzenia i proszę mi wierzyć, że dla mnie w naszej Chojnowskiej rzeczywistości nie liczą się żadne ugrupowania i kto myśli, że pod płaszczykiem PiS-u, SLD, PO czy jakiegokolwiek komitetu się wylansuje to się grubo myli. Bo w takim mieście jak Chojnów ludzie bardzo rzadko glosują na ugrupowania a raczej na nazwiska. Serdecznie pozdrawiam „Lilu” bez względu na to czy jesteś panią czy panem.:):):)

Robert

Postautor: Robert » 17 lis 2010, o 21:38

wodnik pisze:"To właśnie w Legnicy, gdy przyjeżdża TVN zaprasza się Wierzbickiego do programu traktując jak „swego” Legniczanina"

dla mnie samo słowo TVN użyte w autoprezentacji by wystarczyło by odpowiednio ocenić tego kandydata.

Każdy ma prawo do swojej oceny wodnik też. To jest właśnie demokracja. Pozdrawiam.

Lila

Postautor: Lila » 17 lis 2010, o 21:49

Panie Robercie w taki razie to Pan Kasprzak wszystkim do okoła obiecuje JEDYNKI tylko żeby wystartowali z jego komitetu. Już na Tego Pana nie zagłosuje. Pozdrawiam

czytelnik

Postautor: czytelnik » 17 lis 2010, o 22:37

Mam pytanie do pana Wierzbickiego. Na jakiej podstawie twierdzi, że jest JEDYNYM radnym, który przekazywał dietę na szczytne cele? Myślę, że takie stwierdzenie obraża wielu samorządowców.Sam znam takich, którzy działają w organizacjach pomocowych i swoimi datkami pomagają najbardziej potrzebującym. Mało tego. Nie czynią z tego faktu argumentu w walce o mandat.

Wróć do „Wybory Samorządowe 2010”