Robert Wierzbicki- Kandydat do Rady Powiatu Legnickiego

Prezentacja kandydatów, programy wyborcze, propozycje
Robert

Re: Robert Wierzbicki- Kandydat do Rady Powiatu Legnickiego

Postautor: Robert » 17 lis 2010, o 22:44

Lila pisze:Panie Robercie w taki razie to Pan Kasprzak wszystkim do okoła obiecuje JEDYNKI tylko żeby wystartowali z jego komitetu. Już na Tego Pana nie zagłosuje. Pozdrawiam

Może Pani Lilu moja odpowiedź nie była zbyt fortunna, bo nie o to chodziło. Jedno jest pewne, że Pan Kasprzak jak każdy inny polityk ma swoich przeciwników jak i zwolenników. Osobiście uważam, że Kasprzak jest jednym z bardziej doświadczonych samorządowców w naszym rejonie i jakby na to nie patrzeć to właśnie On tworzył nową jednostkę administracyjną, jakim jest powiat Legnicki, a nie było to zadanie łatwe i to dzięki niemu byliśmy dobrze notowani, bo na 380 powiatów byliśmy sklasyfikowani na 25 miejscu. To chyba niezły wynik. Powiem jeszcze, że Kasprzak jest tym politykiem, który nie boi się trudnych decyzji, a taką było podjęcie decyzji o likwidacji szpitala w Chojnowie. W tym czasie byłem tą osobą, która jak mało, kto atakowała Kasprzaka za tą decyzją. Zwłaszcza, że ona dotykała mnie i moją rodzinę osobiście, gdyż moja żona była pielęgniarką w naszym szpitalu. Byłem osobą, która organizowała zbiórkę pieniędzy, jedzenia itp. dla strajkujących w budynku starostwa pielęgniarek. Urządzałem Happeningi z moimi rysunkami satyrycznymi, aby przyciągnąć i zainteresować naszym problemem prasę ogólnopolską i to się poniekąd udało osiągnąć. Lecz szpital niestety został zlikwidowany. Z perspektywy czasu, będąc radnym powiatu doszedłem do wniosku, że likwidacja była niestety nieunikniona. Ale w tym całym zamieszaniu i po wielu moich i nie tylko moich atakach na starostwo i starostów to jedynie Kasprzak się nie "pogniewał”, ale starał się mi przedstawić swoje racje i za to go szanuję. Oczywiście Pani/Panie:):):) Lilu, na kogo odda się głos pozostawiam wyborcom i mam nadzieję, że, na kogo by ten głos nie był oddany to postawimy na osoby godne zaufania i osoby rokujące, że będą nas wyborców dobrze reprezentować. Czego sobie i wszystkim innym życzę:)

Robert

Postautor: Robert » 17 lis 2010, o 23:21

Przy okazji zapraszam do lektury GAZETY PIASTOWSKIEJ http://www.e-piastowska.pl/download/gaz ... 87_194.pdf

tez czytelnik

Postautor: tez czytelnik » 18 lis 2010, o 07:04

czytelnik pisze:Mam pytanie do pana Wierzbickiego. Na jakiej podstawie twierdzi, że jest JEDYNYM radnym, który przekazywał dietę na szczytne cele? Myślę, że takie stwierdzenie obraża wielu samorządowców.Sam znam takich, którzy działają w organizacjach pomocowych i swoimi datkami pomagają najbardziej potrzebującym. Mało tego. Nie czynią z tego faktu argumentu w walce o mandat.

A kto tym radnym zabrania aby mówili o swoich dokonaniach? Osobiscie nie widze w tym nic zlego bo jako wyborca mam chyba prawo wiedziec kto pomaga i w jaki sposob innym. Wierzbicki o tym pisze choc o jego dzialaniach wiedzialem tez od radnych np. z miasta prasy, radia itp. Wiec niech radni nie strzelaja fochow tylko pokaza jak wykorzystuja swoje diety, ktore sa z naszych podatkow! A moze czytelniku ukrywasz sie pod ta nazwa i masz pretensje do calego swiata ze nie mas sie czym pochwalic ubiegajac sie o mandat? Wiec rusz cztery litery i udowodnij nam wyborcom swoja przydatność! Moze, gdy to zrobisz i staniesz sie osoba publiczna jak Wierzbicki to wtedy nie bedziesz musial z czyichś dokonan robic zarzutow! Własnie podobne ataki tylko mnie upewniaja ze powinienem oddac swój glos na ludzi podobnych Wierzbickiemu. W tym przypadku zaglosuje na pana Roberta.

yogi

Postautor: yogi » 18 lis 2010, o 10:28

A ja muszę przyznać rację panu czytelnikowi. Niektórzy z kandydatów mogą być mocno wierzącymi chrześcijanami .
A gdzieś w biblii albo ewangelii o ile dobrze sobie przypominam jest napisane coś takiego : "Nie bądż obłudny i pełen nieprawości i nie rozgłaszaj gdy się dobrami dzielisz. Ty stawaj się jałmużną ale niech twoja lewa ręka nie wie co czyni prawa."
No i takim chwała po 10-ciokroć :mrgreen:

Gość

Postautor: Gość » 18 lis 2010, o 11:33

No nie do końca mamy takie samo zdanie odnośnie ordynacji samorządowej. Pan uważa że co najwyżej 2 kadencji, ja nie. Uważam że więcej kadencji jak najbardziej, ale co najwyżej 2 pod rząd. Później minimum jedna kadencja przerwy i ten sam kandydat może być jak najbardziej prezydentem, burmistrzem, kolejne 2 kadencji itd. Skro gościu jest dobry i ludzie go kochają, to proszę bardzo niech sobie będzie ile chce ale , niech co jakiś czas da się prześwietlić, czy w jego urzędzie jest wszystko ok.
Odnośnie tego zakładu . No niestety panie Robercie już g pan przegrał w zasadzie. :mrgreen:
Pan Krakowski nie miał i nie będzie miał nigdy 70% poparcia legniczan, nawet 60%.
wytłumaczę to może panu na modelu cukierniczym, czyli torcie :mrgreen:
Jeżeli ma pan tort, prawda? Jeżeli przetnie go pan na pół i jedna połowa upadnie na ziemie. Pozostaje panu połówka prawda? Jeżeli pan odetnie 30% z tej połówki i da np. dziecku to nie może pan powiedzieć że ma więcej niż połowę tortu prawda? :mrgreen:
Z poparciem pana krzakowskiego jest podobnie wydaje się mu że ma poparcie większości , zapominając że frekwencja jest w granicach 50-60%. I mało możliwe że pana K głosowało by 100% legniczan prawda?
Druga sprawa załóżmy że wybory ludzi którzy, czynnie oddają głos w wyborach, mniej więcej odnosi się procentowo do tych co nie głosują(że jeśli by głosowali to procentowo to by się rozłożyło podobnie). To o ile dobrze pamiętam od kilku kadencji w radzie miasta większość reprezentuje oficjalny stanowisko pozostawienia lotniska jw legnicy i uruchomienie go. Niech mi pan zatem wytłumaczy jako dobry kolega pana K. , dlaczego pan prezydent K osobiście mając zapewnie świadomość że reprezentuje władzę wykonawczą, a rada władzę ustawodawczą oczywiście w skali samorządu, tak ostentacyjnie działa przeciw samy legniczanom podważając ich wolę? Czyżby to było wynikiem wyrachowania za czasów stalinowskich, w których to 20% obywateli szło głosować i ogłoszono wszem i wobec że 100% jest za. Uważaj pan komu pan rękę podajesz panie Robercie po później może to pana drogo kosztować. :mrgreen: Oczywiście to był żart,podanie ręki nic nie znaczy, ale oficjalne popieranie kogoś już tak. Panu jako artyście proponuje jednak żeby zachować neutralność.
A skoro jest pan satyrykiem to proponuje żeby narysował pan taki rysunek satyryczny:
Lotnisko, na lotnisku stoi wysoki wieżowiec, przy wieżowcu rozwalony samolot a przed tym wszystkim stoi dwóch facetów, , ten ładnie ubrany w krawat jak prezydent, krzyczy na drugiego wystraszonego: Ale żeście spieprzyliście Kowalski. Teraz trzeba będzie wmówić mieszkańcom że lotnisko nie jest im potrzebne. :mrgreen:

staszka

Postautor: staszka » 18 lis 2010, o 12:49

yogi pisze:A ja muszę przyznać rację panu czytelnikowi. Niektórzy z kandydatów mogą być mocno wierzącymi chrześcijanami .
A gdzieś w biblii albo ewangelii o ile dobrze sobie przypominam jest napisane coś takiego : "Nie bądż obłudny i pełen nieprawości i nie rozgłaszaj gdy się dobrami dzielisz. Ty stawaj się jałmużną ale niech twoja lewa ręka nie wie co czyni prawa."
No i takim chwała po 10-ciokroć :mrgreen:

pozwole sobie nie zgodzic sie z yogim i czytelnikiem, bo skoro mam na kogos glosowac to powinnam znać swego kandydata i wiedziec o nim na tyle duzo, aby moc go popierac lub nie! wszak Wierzbicki uważam, ze z tego, co wiem wspiera wszelkiego typu stowarzyszenia, szpitale jak i MOPS. Nie znalazłam nigdzie informacji ze Wierzbicki dal przykładowemu "Kowalskiemu Janowi" w prezencie: kalesony, buty czy chleb wiec nie złamal pewnej zasady uczciwosci i ochrony dóbr osobistych tych, osob. A wspieranie instytucji jest jak najbardziej chwalebne. Nie wyczytałam tu np. faktu ufundowania przez Wierzbickiego ok. 200 paczek mikołajowych w 2002 lub 2003 podopiecznym Chojnowskiego MOPSu a wiem to z tego powodu, ze uczestniczyly w tej imprezie moje dzieci. W najnowszej chyba gazecie piastowskiej (pierwszy raz ją wczoraj czytałam) wyczytalam tez fakt mówiący o tym ze zona pana Wierzbickiego też wspiera np. nasza parafie swoja praca a syn jest w naszej parafii ministrantem. Tego wczesniej nie wiedziałam, ale te fakty tez przyczyniaja się do tego abym wraz ze swoja rodzina poparła tego pana w wyborach. Bo jestem pewna, ze oddaje glos na człowieka który nie idzie do rady powiatu aby mówiąc brzydko się nachapać, bo swoim dzialaniem udowodnil cos wręcz odwrotnego. I dajmy już spokój tej hipokryzji, bo mam, wrazenie, ze Pisza tu głównie przeciwnicy, którzy nie majac tak wielu osiągniec chcą w ten sposób podważyć wiarygodność Pana Roberta. Mysle, ze nie wielu wyborcow da się na to nabrać.

yogi

Postautor: yogi » 18 lis 2010, o 13:09

Ależ psze pani ja nie mam żadnych pretensji do pana Roberta że się chwali swoim dorobkiem. Ma prawo i chwała mu za to .
Jednakże starałem się obiektywnie spojrzeć na argumenty "czytelnika" i mój mały rozumek podpowiedział mi że faktycznie może wśród naszych kandydatów są gorliwi chrześcijanie a jak chrześcijanie to pewnie, czytają biblię i ewangelię. No i przypomniało mi się że coś jest napisane w jednej z tych ksiąg o jałmużnie. Mimo że nie jestem w zasadzie tzw. wierzącym, ale pomimo tego jednak uważam te dzieła za naprawdę pełne wielu mądrych i ciekawych treści. No i pozwoliłem sobie zacytować jeden fragment.

kolec

Postautor: kolec » 18 lis 2010, o 13:30

A ja łysego znam od szkoly podstawowej i wiem, ze nie ma większego "APARATA":) od niego. Zawsze był super kumplem i w jego obecności nigdy się nie nudziliśmy, ale ze jest tak zasluzony to nie ukrywam jest dla mnie szokkkk:) Robero jestem z tobą i pamietaj abyś się nie zmieniał- Kolec:) myślę, ze pamiętasz kogo tak nazywaliście?:)

O_o

do wszystkich kandydatów-nie wciskajcie farmazonów

Postautor: O_o » 18 lis 2010, o 17:08

Więc tak ja na nikogo nie zagłosuje ponieważ jesteście wszyscy mało skuteczni ...wszyscy robią boiska .nowe chodniki na mieście wszystko co popadnie a nie potrafią zrobić chodnika w małym parku bo jak się tamtędy przechodzi to błota jest po kolana ..i łatwo się wywrócić ..Drodzy kandydaci! obiecywać to ja też potrafię ..ale nie ukrywajmy ze wszyscy chcecie się po prostu wzbogacić na innych w krótkim czasie taka jest prawda Biznes to Biznes.Pozdrawiam

Robert

Re: do wszystkich kandydatów-nie wciskajcie farmazonów

Postautor: Robert » 18 lis 2010, o 18:33

O_o pisze:Więc tak ja na nikogo nie zagłosuje ponieważ jesteście wszyscy mało skuteczni ...wszyscy robią boiska .nowe chodniki na mieście wszystko co popadnie a nie potrafią zrobić chodnika w małym parku bo jak się tamtędy przechodzi to błota jest po kolana ..i łatwo się wywrócić ..Drodzy kandydaci! obiecywać to ja też potrafię ..ale nie ukrywajmy ze wszyscy chcecie się po prostu wzbogacić na innych w krótkim czasie taka jest prawda Biznes to Biznes.Pozdrawiam

No, no, no:) nie wiem ‘’O_o”, dla czego właśnie na „moim forum” wytykasz radnym nieskuteczność zwłaszcza, że wytykasz to radnym miejskim, którym to radnym nie byłem w ostatnich latach. A powiem więcej ZGADZAM SIĘ Z TOBĄ W 100% Ja też mam dość łażenia po parku po kolana w błocie, mnie też krew zalewa jak np. idę na targowisko miejskie i tam tonę w błocie. Mnie wreszcie krew troista zalewa jak przy targowisku spotykam jednego z ważniejszych w urzędzie urzędników a ten zamiast zainteresować się stanem nawierzchni targowiska patrzy na mojego „kochanego” psa i pyta się mnie –„TY GO JESZCZE NIE OTRUŁEŚ?”. K…WA!!! myślałem, że wyjdę z siebie i stanę obok!!!! Nie wiedziałem czy mu przyp…ć czy wykąpać w rzece?!!! Doszedłem do wniosku, że wyższe wykształcenie nie zawsze idzie w parze z rozumem i nie ma powodu abym ja się z tego powodu z nerwów nabawił wrzodów żołądka. Jako osoba inteligentna nawet nie starałem się mu odpowiedzieć, bo nie chciałem mu zrobić wstydu gdyż był ze swoją też wykształconą małżonką. Jego zdanie o moim owczarku niemieckim, który się nazywa, Tajson słyszało kilka osób tam pracujących. Osoby te znają mnie i mego psa w związku z tym, że nie są mieszkańcami Chojnowa zapytały się mnie, kim jest ten facet, odpowiedziałem im, że to reprezentant miejskich urzędników.:) Nie wdawałem się więcej w dyskusje mówiąc np., że z tym urzędnikiem przez kilka lat razem pracowałem.:)

Wracając do stanu nawierzchni targowiska powiem tylko, że gdybym był handlowcem to odpowiedzialni za ten stan na targowisku już by zostali dawno wywiezieni na taczkach i wykiprowwani w okolicy Michowa. Bo to zakrawa na kpinę, gdy pobiera się opłaty a w zamian oferuje się warunki urągające wszelkim zasadom higieny o estetyce nie wspomnę.

Nie wiem też, dla czego O_o zarzucasz mi chęć wzbogacenia się skoro wszyscy wiedzą, że jestem ostatnią osobą, która możesz o to posądzić! Może następnym razem najpierw zacznij od przeczytania forum a potem spróbuj skomentować treści zawarte na tej stronie a nie wprowadzasz zamęt wpisując nowy temat. W ogóle niezwiązany z moją osobą.

Niestety wiem też, że jestem jedynym kandydatem, który miał w ogóle odwagę się tu „wystawić”,:) co nie oznacza, że mam zamiar odpowiadać za „grzechy”:) osób pod kierunkiem, których kierujesz swoje uwagi. Te akurat osoby nie miały odwagi się tu wpisać, a szkoda. –„ZE ŚLICZNYMI PYSZCZKAMI NA PLAKATACH TRUDNO JEST PODYSKUTOWAĆ”!:) :):):):):):):):)

Może mimo wszystko oddasz głos na mnie?:) Kandydata do Rady Powiatu:):):):):):):)

Muszę Cię też uprzedzić, że nie załatwię Ci za to pracy. Nie zwolnię Cię z płacenia podatku od nieruchomości. Nie zmniejszę Ci wysokości czynszu. No i wreszcie nie ułożę Ci osobiście chodnika w parku.

Za to wszystko Ciebie bardzo przepraszam. Ale mogę obiecać jedno! Pomagać jak do tej pory wszystkim tym, którzy tej pomocy potrzebują. Serdecznie pozdrawiam:)

Wróć do „Wybory Samorządowe 2010”