Rozwój -chojnowa komentarze

Prezentacja kandydatów, programy wyborcze, propozycje
yogi

Re: Rozwój -chojnowa komentarze

Postautor: yogi » 19 lis 2010, o 12:46

własnie te pretensje i niedomówienia są wynikiem ułomności ulotek i programów wyborczych.
Jakby na ulotce używano bogate słownictwa naszego języka i formułowano te obietnice używając słów typu: będziemy się starali, położymy szczególny nacisk, w miarę posiadanych środków będziemy, z uwagi na wysokie koszty realizacji realizację tego trzeba będzie rozłożyć na lata. Porównano koszty do przychodów i odpowiednio rozłożono to na lata i by wyszło że część obietnic trzeba będzie przerzucić na następną kadencję.
Podliczenie kosztów realizacji programów wyborczych partii czy komitetu jakiegokolwiek daje jasny wynik że te koszty przewyższają koszty przychodów naszej gminy no i mamy później kłamstwa wyborcze poparte wyliczeniami matematycznymi :mrgreen:
Niestety moje wnioski są smutne, te wybory to totolotek, kandydaci doskonale wiedzą że wyborcy nie mają wyboru bo pomimo że kandydaci reklamują się w ulotkach nazwiskami, to są dla większości wyborców anonimowi,. Bo ludzie może znają ich z widzenia, z racji uprawianego zawodu itd , ale z programem wyborczym nijak nie mogą powiązać. Nie wiemy kto dany punkt najbardziej promuje kto jest autorem i , nie wiem czy ma jakiś plan, wizję by go zrealizować. One są w większości przypadków wyssane z palca. Wyborcy będą w większości przypadków skreślać na chybił trafił, i będą to ludzie starsi, młodzi nie pójdą do wyborów, bo dla nich program wyborczy wielu ugrupowań to kpina. W szkołach wymaga się od nich jako uczniów więcej niż od was kandydatów na radnych, to jakaś paranoja.

W przypadku kilku punktów "Rozwoju Chojnowa", można powiedzieć że zostaną zrealizowane bo, są złożone wnioski, koncepcje itd. Dziwi mnie jednak fakt, że opozycyjne ugrupowania nie potrafiły tego wykorzystać. One też mają prawo zamieścić te same obietnice, mimo że to inne ugrupowanie zainicjowało w dotychczasowej kadencji. Jeśli by dostali się do rady to nikt im nie zabroni kontynuowania, ba nawet my mieszkańcy oczekujemy tego by kontynuowali, jeśli jest to tak zaawansowane. Niestety to jest wyraźnym dowodem na brak profesjonalizmu osób kandydujących do rady miasta. Amatorka jest wyraźna, a skoro jest amatorka to amatorzy idą po kasę, a nie żeby coś zrobić dobrego dla miasta i ich mieszkańców. Od was kandydatów radnych i burmistrza oczekujemy pomysłów inicjatyw, umiejętności organizowania,a realizacja właściwa i tak należy do architektów, projektantów, wykonawców,ekonomistów itd. To oni mają zaproponować rozwiązania, a wy radni musicie tylko określić wymagania, założenia, oraz wybrać odpowiednie rozwiązanie , najlepiej nie sami ale w miarę możliwości angażując w to mieszkańców. Bo jeśli to oni-mieszkańcy wybiorą to nikt wam nie zarzuci że akurat jest realizowane to rozwiązanie, albo ta inwestycja przed inną itd. Proponujecie skatepark, zapytajcie najpierw nas wyborców ,czy my chcemy mieć coś takiego? Być może uszczęśliwiacie nas na siłę? Byś może nie jest to obiekt pierwszej potrzeby, może wolimy lodowisko, albo tor kartingowy. Najpierw znajdzcie osoby zainteresowane i zapytajcie co to ma być jak to ma wyglądać , gdzie by chcieli żeby to zlokalizowane, i ustalcie w jakim okresie będzie realizowana ta inwestycja, ile będzie orientacyjnie kosztować itd.
Doskonałym miejscem żeby takie informacje wyciągnąć od nas mieszkańców jest własne to forum. A nasi kandydaci poza nielicznymi wyjątkami to zignorowali. A przecież większość z was to ponoć ludzie wykształceni.

A sprawa jest prosta.Tworzy się np. wątek. Budowa skateparku z wpisem Zainteresowane osoby tym tematem prosimy o udzielanie uwag, propozycji i wniosków czy zamierzenie to realizować i czekać na informacje, jeśli ich brak to oczywiście temat należy uznać za były. Podobnie jak to było z koncepcją budowy sieci światłowodowej w mieście, został utworzony link, nikt z mieszkańców nie był zainteresowany , temat wylatuje w otchłań zapomnienia i czekamy na następne.
W przypadku skateparku to warto realizowac ankiety w szkołach, bo to ich nich ma być. Przy okazji uczy się ich aktywności samorządowej. Pozwolić im wybrać co chieli by mieć w mieście. Niech się w pewnym sensie poczują jak wyborcy, którzy mają jakieś prawa, których dorośli nie dyskryminują.

...

Postautor: ... » 19 lis 2010, o 19:28

Rozwój Chojnowa pisze:BO MY JESTEŚMY NAJLEPŚI !

to prawda, że rozwój chojnowa jest najlepszy... lecz nie wierze ze ktos z kantydatow napisal to na forym "BO MY JESTEŚMY NAJLEPŚI" Kazdy czlowiek moze sie tak podpisac tzn. Rozwój Chojnowa, więc przepraszam bardzo.... Ktos specjalnie to robi.... żal

ROZKOPY CHOJNOWA

Postautor: ROZKOPY CHOJNOWA » 19 lis 2010, o 19:46

ROZWÓJ CHOJNOWA - Ale ja też uważam, że jesteście najlepsi!!!!!! Ale tylko i wyłącznie w pokazywaniu jacy jesteście pracowici w czasie kampanii wyborczej. Chodząc po Rynku mam wrażenie, że to właśnie tu się zaczyna budowa KOPALNI ODKRYWKOWEJ!!! Brawa, brawa i jeszcze raz brawa!!! A może te wykopy są pod nowy basen?

...

Postautor: ... » 19 lis 2010, o 22:46

ROZKOPY CHOJNOWA pisze:ROZWÓJ CHOJNOWA - Ale ja też uważam, że jesteście najlepsi!!!!!! Ale tylko i wyłącznie w pokazywaniu jacy jesteście pracowici w czasie kampanii wyborczej. Chodząc po Rynku mam wrażenie, że to właśnie tu się zaczyna budowa KOPALNI ODKRYWKOWEJ!!! Brawa, brawa i jeszcze raz brawa!!! A może te wykopy są pod nowy basen?

tak więc żal mi cię człowieku... Zazdrosny jestes i tyle... a pieniadze na "wykopy" roznego typu zdobywa sie bardzo ciezko wiec zdobyli je treaz...

adam

Postautor: adam » 26 lis 2010, o 09:36

kon by sie usmial

yogi

Postautor: yogi » 26 lis 2010, o 12:49

ajtam już wykopy. Przecież to są poszukiwania archelogicznie. Nasze miasto to jeden wielki skansen :mrgreen:

Wróć do „Wybory Samorządowe 2010”