KASPRZAK NA WÓJTA

Prezentacja kandydatów, programy wyborcze, propozycje
Gość

Re: KASPRZAK NA WÓJTA

Postautor: Gość » 3 gru 2010, o 20:13

Poczekajcie jak będzie Wójtem to dopiero będzie nas miał w d.... .

mieszkaniec gminy

Postautor: mieszkaniec gminy » 3 gru 2010, o 22:25

Gość pisze:Poczekajcie jak będzie Wójtem to dopiero będzie nas miał w d.... .

Ty się nie musisz tym martwić bo nikt zdrowy na umyśle nie wsadza sobie do dupy takiego wrzoda
jak ty cymbale!:):):):):):):):):)

Kasprzak na wójta

Postautor: Kasprzak na wójta » 3 gru 2010, o 23:40

Jasińska jest juz 2 kadencje a co robiła dla gminy? ja mieszkam w Jerzmanowicach i dla mojej wioski nie zrobiła nic moim zdaniem nie nadaje się na wójta...a dodatkowo wypisuje w swojej ulotce jakieś kłamstwa że niby nam droge postawiła hahahahaha ciekawe tylko gdzie bo My mieszkańcy jerzmanowic zadnej drogi nie widzielismy nowej juz od dobrrych kilku lat! Tez obiecywała ze nam kanalizacje zrobi i co??cisza? a więc może warto postawic na kogos innego kto zna sie na rzeczy...a o tym ze Pan Mieczysław Kasprzak się zna świadczy to ze wiele razy piastował wyższe urzędy!!. Kasprzak na wójta !

nieznajoma

Postautor: nieznajoma » 3 gru 2010, o 23:51

yogi pisze:
wrrrrrrrr pisze:
yogi pisze:jak to powiedział Zagłoba : wójt to... wójt! :mrgreen:
ja tam wolę żeby załatwiali w urzędzie sprawy szybko, wnikliwie i bez zbędnej zwłoki i było by super. Nie mam jakoś ochoty , przesiadywać w urzędzie na kawce i gadać niewiadomo o czym. A ta wójtowa to ponoć krótko trzyma , liczy się petent :mrgreen:

Widzę yogi, że nigdy nie byłeś w UG. Ja też jestem zdania, że urzędnik jest dla petenta a nie odwrotnie. Ale Trzymanie „krótko” ma swoje dobre i złe strony, ja widzę więcej złych. Myślisz, że urzędnik „zastraszony” jest lepszy od tego pracującego w przyjaznej atmosferze? Bo ja nie. I dla tego już czas zmienić wiadomo co w UG. Mój telefon jest czerwony od rozmów ze znajomymi w gminie. Panie Mietku czekamy w gminie na wójta z prawdziwego zdarzenia. Pan zawsze był dobrym i wyrozumiałym szefem. Pan szanował pracowników. I jestem zdania, że urzędnicy gminnego magistratu zasłużyli sobie na przyjazną atmosferę w pracy. To bardzo doświadczona kadra.

Właśnie urzędnik jest dla petenta. A pan K. za komuny był dobry dla urzędników ,a urzędnicy pyskowali do petentów. Dla nich ,byliśmy tacy malutcy jak krasnoludki. Będą siedzieć siorbać herbatkę i każda będzie od czego innego. To co dotychczas załatwiało się u jednej osoby będzie trzeba u 3, pieprze taki interes. Teraz jest pytanie, wójta wybiera się dla urzędników by zrobić im dobrze , czy dla nas obywateli?
Jak coś urzędnik spieprzył, to to szybko tuszowano, zamiast wypieprzyć, na zieloną trawkę.
Bez prezentów nic nie można było załatwić. Nie chce by te czasy wróciły.
Skoro pan K. mówi że nie będzie zwalniał urzędników, nauczycieli, to znaczy jedno, że będzie zwiększał ich liczbę. A za to oczywiście kto zapłaci? Pan, pani, obywatele. Zwiększą podatki za wywóz gnoju, śmieci, itd, aby kolejny urzędnik miał stołek i się szarogęsił przed nami obywatelami.

Byłem w UG w chojnowie i jak dotąd i załatwiono sprawy szybko, a w takich urzędach gdzie wójt, burmistrz, prezydent był kolega wszystkich to gówno mogłem załatwić, bo wszyscy k..wa nietykalni byli. :mrgreen:
No jak wygra przeciwnik pani K. to mam nadzieję obali tam ten spisek w UG który się tam teraz wykluwa. :mrgreen:
Powtórze jeszcze raz, ludzie nie dawajcie drugiej szansy byle komu , szczególnie postkomuchom.
To ludzie którzy nigdy nic dla nikogo nie zrobią bezinteresownie, mają tyle dłużników z poprzedniej epoki, w ramach wdzięczności będą rozdawać publiczne pieniądze, stanowiska, umowy tylko wybrańcom wbrew logice ekonomi, i zdrowemu rozsądkowi, nie z wdzięczności a z reguły by milczeli. To jest pewnego rodzaju symbioza, każdy na każdego ma haka i tak sobie współżyją zachowując status qwo.

Drogi YOGI
Ty yogi...jestem przekonana ze Barbara jasińska płaci Ci za wypisywanie tu tych bredni...albo co gorsze sama sobie je pisze...Pan Kasprzak jakby był jak mówisz "komuchem" to żyłby sobie teraz w pięknym domu i miał mnóstwo forsy...nie wiem wogole skąd wymyslasz te kłamstwa bo jak ze swojej własnej głowy to gratuluje pomysłu...nadajesz się na Scenarzyste "Świata według kiepskich" bo tam wymyślaja rózne dziwne i wręcz śmieszne rzeczy ! weż sie zastanów lepiej nad tym co piszesz na publicznym forum bo wg mnie robisz z siebie pośmiewisko!

xxx

Postautor: xxx » 3 gru 2010, o 23:57

Ja też popieram Pana Mieczysława Kasprzaka. Bardzo sie ciesze ze zdecydował sie kandydować na wójta! Taka osobe potrzebuje nasza gmine...wszechstronnego, obeznanego, mającego wizję rozwoju dla naszych wsi! Pani Obecna wojt bardzo mnie zawiodła. Tyle pieniędzy inny gminy pozyskują w ramach funduszy z Unii Europejskiej a u nas co... jesteśmy tak dużą gminą...tyle mozna byłoby dobrego zrobić...Pani Wójt tylko chyba potrafi liczyć SWOJA PODWYZSZONA PRZEZ SAMA SIEBIE PENSJE! :| Pan Kasprzak powinien zostac wójtem ! :)

Patryk

Postautor: Patryk » 4 gru 2010, o 00:00

yogi pisze:Kandydat PSL na wójta nie powinien się bać jeszcze nie ma ciszy wyborczej. Wszyscy wyborcy zapewniam bardzo są zainteresowani odpowiedziami na zadane przeze mnie pytania.
Proszę nie lekceważyć wyborców, odpowiedzieć krótko tak albo nie, żeby nie było wątpliwości.

Twój poziom intelektualności YOGI mnie załamuje! W czym Ci Pan kasprzak zawinił ze tak go oczerniasz??????? Myślę a nawet jestem przekonana że wypisuje to ktoś z kręgu Pani Barbary J.

yogi

Postautor: yogi » 6 gru 2010, o 12:07

Patryk pisze:
yogi pisze:Kandydat PSL na wójta nie powinien się bać jeszcze nie ma ciszy wyborczej. Wszyscy wyborcy zapewniam bardzo są zainteresowani odpowiedziami na zadane przeze mnie pytania.
Proszę nie lekceważyć wyborców, odpowiedzieć krótko tak albo nie, żeby nie było wątpliwości.

Twój poziom intelektualności YOGI mnie załamuje! W czym Ci Pan kasprzak zawinił ze tak go oczerniasz??????? Myślę a nawet jestem przekonana że wypisuje to ktoś z kręgu Pani Barbary J.

Musze się odnieść do tych zarzutów. Jest takie powiedzenie że nie ma głupich pytań są tylko głupie odpowiedzi... albo ich brak od dzisiaj :mrgreen: Kolego Patryku. Chociaż tak analizując twój wpis to zastanawiam się czy tak naprawdę drapiesz się po jajach czy po jajnikach. Bardziej bym obstawał przy tej drugiej opcji. Ale niech ci będzie że jesteś koleś.

Wracając do twojego wpisu i wogóle do tego wątku. Zauważyłem że ten wątek działa na zasadzie Amwaya. Sfora z PSLu utworzyła sobie wątek:" Kasprzak na wójta" i zaczęło się wzajemne "lizać po d...pach". sorry kolego ale ja nie mam zamiaru nikogo lizać po tyłku ani po niczym innym. Robiło się tu miło, ale postanowiłem osobiście wbić pinezki by nie było aż tak romantycznie. Zabolało owszem, ale to i tak lepsze niż, to gdy by wam ktoś zrobił jesień średniowiecza prawda? :mrgreen:
Zawsze staram się analizować treść piszących na forum, a nie słuchać pustych agitacji. ludzi którzy liczą na tzw . owczy pęd. niezdecydowanych wyborców. Kto pyta nie błądzi.
Polityka to nie agencja towarzyska kolego, tu nie możesz wybrać co chcesz , jak chcesz, i ile chesz.

Odnośnie pani J. która przegrała wybory. Osobiście mam z tą panią nic wspólnego, jakbym miał okazję zadałbym te same pytania, A to że nie została wybrana pomimo że osobiście uważam że nie było tak żle w końcu otwarcie nie, negowała połączenia obu gmin, ale widocznie sobie czymś zasłużyła na wasze" względy".
Jakbyś dobrze czytał moje wypowiedzi to jestem za stanowczym połączeniem gminy wiejskiej z miejską , co znaczy likwidację zbędnego etatu wójta i 15 "sprawiedliwych" którzy kosztują rocznie 5-10% budżetu gminy.
Osobiście uważam, że nie ważne kto będzie wójtem i tak będzie gmina klepać bidę, bo liczby mówią same za siebie . budżet gminy to 25 milionów. Wątpię żeby pan K. powiększył go w ciągu swojej kadencji nawet o 100%. No chyba że matka inflacja pomoże :mrgreen:
Osobiście sugeruje niektórym wsiom dążenia separatystyczne i przyłączenie się do miasta by polepszyć swój byt :mrgreen:, a nie słuchać propagandy o tym że wspólna wegetacja jest lepsza niż z miastem. Historia pokazuje że kolejnym etapem rozwoju dla wsi jest wejście w struktury miasta, by dzięki temu mogły powstawać kolejne wsie, itd.

tt

Postautor: tt » 6 gru 2010, o 13:34

Czyli jednak powrót komuny? Np. Utrzymywanie 20osobowych szkół, które w pierwszej kolejności powinny zostać zlikwidowane.

Martita

Postautor: Martita » 7 gru 2010, o 01:27

nie powrót do komuny a krok w przyszłość.

yogi

Postautor: yogi » 7 gru 2010, o 11:31

Osobiście chciałbym, ale po przeczytaniu oświadczenia pana K. wątpię. Ten pan jeśli się zna na ekonomi to chyba z epoki socjalizmu.
Każdy kto choć trochę liznął ekonomi, czy zarządzania, ma świadomość że gmina, szkoły itd, funkcjonują podobnie jak przedsiębiorstwa, z tą różnica że w tym przypadku chodzi o optymalne wykorzystanie środków. Jeśli pan K. ogłasza oświadczenie w którym pisze że:
"2. NIE ZLIKWIDUJĘ ŻADNEJ SZKOŁY W GMINIE ; na wsi szkoły są szczególnie ważne: edukują, kultywują tradycję i kulturę oraz historię regionu i obyczaje Ziemi Chojnowskiej

3. NIE ZAMIERZAM ZWALNIAĆ PRACOWNIKÓW SAMORZĄDOWYCH-dopilnuję by zostali docenieni i godnie służyli mieszkańcom naszej gminy"

To świadczy to jednoznacznie o braku dostatecznej wiedzy w dziedzinie ekonomi.Nawet uczeń na poziomie szkoły średniej . wie, że zmniejszanie lub zwiększanie liczby pracowników , to jeden z podstawowych mechanizmów regulujących rentowność przedsiębiorstwa. Każdy zapewne również wie, że liczba szkół zależy czy jest wyż czy niż demograficzny. Wyobrażacie sobie szkołę w której będzie 10 uczniów i 5 nauczycieli? Bo ja nie. Już wolałbym wynająć autokar szkolny dla tych p10 uczniów podwozić ich do innej szkoły, budynek szkolny przekształcić na czas niżu w świetlicę, a tych 5 nauczycieli zwolnić i zamknąć szkołę.
Pan K. odebrał sobie możliwość wykorzystania tego mechanizmu. Czy to dobrze świadczy o tym panu. Pozostawiam to do oceny mieszkańcom.

Rzeczywiście ten pan nikogo nie zwolni, bo nie będzie mógł. Każdy prawnik wie że deklaracja w postaci oświadczenia nabiera mocy prawnej. Jeśli nawet się zdarzy, że ktoś zostanie zwolniony, będzie miał prawo powołując się na to oświadczenie złożyć pozew do sądu i praktycznie wygraną ma w kieszeni.
Znowu nadejdą czasy że urzędnik będzie ważniejszy od petenta, bo ma pewność że nie zostanie zwolniony przez najbliższe 4 lata. Gratuluję urzędnikom administracji pewnej posadki, a mieszkańcom składam wyrazy głębokiego współczucia, bo wy za to będziecie płacić.

Osobiście będę się przyglądał działalności pana K. i odniosę to do osiągnięć pani J. oraz do wariantu gdy hipotetycznie jedna lub dwie wsie były w strukturach miastach. Czekam na sprawozdanie rocznie pani Jasińskiej, dotyczące dochodów i budżetu za rok 2010. To będzie punkt odniesienia. Szczególnie polecam zwracać uwagę na zadłużenie gminy. Bo to najprostszy sposób by na liczbach ludziom wciskać że się dzieje lepiej zadłużając gminę po uszy.

Wróć do „Wybory Samorządowe 2010”