Oświadczenie Mieczysława Kasprzaka

Prezentacja kandydatów, programy wyborcze, propozycje
Gość

Re: Oświadczenie Mieczysława Kasprzaka

Postautor: Gość » 3 gru 2010, o 20:48

yogi pisze:No nie ufał bym ludziom którzy w latach 80-tych tj. latach największych represji w Polsce przez władzę komunistyczną w związku z wprowadzeniem stanu wojennego. To są czasy w których gminy były w najgorszym stanie, wiec zastanawiam mnie fakt ze ludzie zapomnieli już o tych czasach nędzy i rozpaczy. Bo jako dziecko pamiętam, nędza w mieście nędza na wsi była.
Byłem wtedy dzieciakiem ,ale dorośli mnie uświadomili, że wtedy u władzy byli tylko ludzie którzy sprzedali duszę uwczesnemu systemowi, tzn. zapisali się do PZPRze albo innej służalczej partii reżimu totalitarnego, by poprawić sobie poziom życia.

Pan Kasprzak musiał się w jakiś sposób bardzo przysłużyć temu systemowi skoro w latach 80-tych objął stanowisko naczelnika gminy.Szczególnie to jest intrygujące że w tych czasach władza ludowa była bardzo podejrzliwa w stosunku do obywateli.
Chciałbym jasno się dowiedzieć od tego pana w postaci oświadczenia , czy był w PZPR-ze albo ZSL itp, czy nie. Bo dzisiejszy postkomuniści lubią ukrywać swoją przeszłość.

Drugą sprawą jest to że PSL kompletnie nie zna się na ekonomii. Jeśli partia dostając dotację 14mln zł robi dług 15mln , to chyba jest jasne że takim ludziom nie można dawać steru władzy,bo doprowadzi do bankructwa gospodarkę państwową. Nie rozumiem dlaczego do negocjacji w sprawach dostaw gazu ziemnego dopuszcza się tak prostego człowieka jak pan Pawlak.
Kwestia domniemanych meldunków. Ludzie przestańcie gadać i złóżcie donos do prokuratury jeśli są podstawy ku temu . Przecież to nic nie kosztuje. Jeśli nie będzie podstaw do wszczęcia postępowania to sprawę po porostu umożą.
Osobiście nie popieram żadnego z kandydatów., bo jestem za połączeniem obu gmin. Żaden z kandydatów nie potrafi zrozumieć że młodzież na wsi nie za bardzo chce mieszkać we wsi Konradówka, Piotrowice i w końcu wybiera miasto. A starsi się martwią że młode pokolenie ucieka ze wsi.

Szanowny Panie . To czy był kiedyś zwolennikiem systemu komunistycznego pozna Pan po tym w którym miejscu jegomość siedzi na mszy w kościele. Im bliżej ołtarza tym był większym aparatczykiem.

ktoś

Postautor: ktoś » 7 gru 2010, o 01:09

Drogi "Yogi" ( nie wiem czy jesteś mężczyzną czy kobietą). Wypisujesz jakieś poematy na tym forum...moze napisz swoją ksiązkę pt "Rozwazania głupca"...albo lepiej i nie bo i tak nie sprzedałbyś/ałabyś zadnej z nich:D pozdrawiam Cie serdecznie ;P:P

yogi

Postautor: yogi » 7 gru 2010, o 11:58

ja się nie obrażam.
Ktoś, ty zapewne jesteś z PSLu , PSL czy ZSL (zjednoczone Stronnictwo Ludowe) co za różnica prawda?
Oczywiście są tu bardziej inteligentni ode mnie , co np wciskaja ludziom kit że wójt gminy sam sobie podwyższa pensję.
Każdy zorientowany wie że wysokość zarobków wójta określa rada gminy w drodze uchwały. Chłopaki w radzie zaszeleli podwyższyli sobie dietę i żeby mieć czyste sumienie podnieśli teś wójtowi. Stary numer :mrgreen:

ktoś

Postautor: ktoś » 7 gru 2010, o 17:48

nie jestem z żadnego ugrupowania (PSL jakbyś nie wiedział to Polskie Stronnictwo Ludowe)...masz rację...wójt nie podwyższa sobie sam pensji tylko rada gminy....no ale tak jak w przypadku Pani Barbary J. w radzie zasiadał jej mąz i same osoby z jej bandy to dziwne jakby sie nie zgodzili na podwyzszenie tym bardziej ze im w ostatniej kadencji tez zwiększono pensję.

yogi

Postautor: yogi » 7 gru 2010, o 19:16

Do jasnej cholery to kto wkońcu wybierał do rady gminy, krasnoludki?

bubu

Postautor: bubu » 27 paź 2011, o 08:17

Już tak było, że miasto i gmina były razem i wszystko co było robione było dla miasta, ponieważ liczba radnych jaką miało miasto była dużo większa jak gmina. Wiadomo , że głosowali za uchwałami dla miasta. I co znów wieś ma utrzymywać darmozjadów z miasta i jeszcze oddać swoje grunty ,które sobie sprzedacie. No cóż twierdzicie, że wiśniaków można dalej rżnąć, ale się mylicie trochę postępu i wiadomości też trafiło pod strzechy. Fakt jet jeden , że byli różni burmistrzowie i wójtowie którzy nie potrafili się dogadać. Oszczędzać na pracownikach można i to dużo zredukować etaty i dołożyć obowiązków, bo widać , że wyrabiają się ze swoją robotą skoro mają czas latać po mieście i robić zakupy. Jeśli są nie wydajni lub nie mają wykształcenia to trzeba ich zastąpić innymi , może takimi co nie mają znajomości i jak dostaną taką prace z konkursu to będą ją doceniać.

yogi1

Postautor: yogi1 » 28 paź 2011, o 10:41

bubu pisze:Już tak było, że miasto i gmina były razem i wszystko co było robione było dla miasta, ponieważ liczba radnych jaką miało miasto była dużo większa jak gmina. Wiadomo , że głosowali za uchwałami dla miasta. I co znów wieś ma utrzymywać darmozjadów z miasta i jeszcze oddać swoje grunty ,które sobie sprzedacie. No cóż twierdzicie, że wiśniaków można dalej rżnąć, ale się mylicie trochę postępu i wiadomości też trafiło pod strzechy. Fakt jet jeden , że byli różni burmistrzowie i wójtowie którzy nie potrafili się dogadać. Oszczędzać na pracownikach można i to dużo zredukować etaty i dołożyć obowiązków, bo widać , że wyrabiają się ze swoją robotą skoro mają czas latać po mieście i robić zakupy. Jeśli są nie wydajni lub nie mają wykształcenia to trzeba ich zastąpić innymi , może takimi co nie mają znajomości i jak dostaną taką prace z konkursu to będą ją doceniać.

Bo w tym jest własnie haczyk aby radnych reprezentujących gminę wiejską było tyle samo co gminę miejską . Gminy same ustalają sobie liczę radnych :mrgreen:

Jakec
Zasłużony

Postautor: Jakec » 29 paź 2011, o 07:41

yogi1 pisze:Bo w tym jest własnie haczyk aby radnych reprezentujących gminę wiejską było tyle samo co gminę miejską . Gminy same ustalają sobie liczę radnych :mrgreen:

Że co? Znowu się popisałeś "głęboką wiedzą"... Art. 17 ustawy o samorządzie gminy...
Obrazek

Wróć do „Wybory Samorządowe 2010”