odrobina krytki

Tutaj możesz przekazać nam:
- swoje uwagi na temat funkcjonowania tego forum,
- propozycje nowych działów,
- zgłosić nadużycia,
- problemy techniczne itp.
exchojnowianka

odrobina krytki

Postautor: exchojnowianka » 22 sty 2010, o 21:19

Pierwszy raz odwiedzam nową OFICJALNĄ stronę miasta, w którym się wychowałam. Mając w pamięci starą stronę, jestem szczerze zawiedziona nową. Owszem, doceniam to, że wreszcie pojawiają się aktualne wydarzenia oraz relacje, także filmowe. Jednak brak tu przede wszystkim podstawowych wiadomości o mieście i jego lokalizacji; może warto by pomyśleć o jakiejs mapce? ;)
Poza tym na stronie drażni migająca tuż pod napisem Chojnów reklama. Absolutnie uniemożliwia ona estetyczny odbiór strony (która powinna reprezentować sobą "pewien poziom"). Rozumiem, że jakieś reklamy mogą się na stronie pojawiać, ale czy TA reklama musi migać bezpośrednio pod herbem miasta?? czy nie można umieścić jej nieco niżej (i tak nie dałoby się jej nie zauważyć)? A jeśli już musi znajdować się na samej górze, to czy nie mogłaby chociaż być bardziej statyczną reklamą... Szanowni Państwo, wchodząc na tę stronę myślałam, że wejdę na stronę Chojnowa, a nie Mediartu! Myślę, że takich rzeczy nie powinno być na OFICJALNEJ, europejskiej (chojnow.eu) stronie miasta!!!
Jeszcze jedna rzecz, która mi się nie podoba (wszystkie inne niedociągnięcia postaram się zaakceptować) to czapka Mikołaja, która (szczerze mówiąc) z niczym się nie wiąże. Dzisiaj jest 22 stycznia, Święta już dawno minęły (chociaż na stronie miasta i tak nie powinny się znaleźć takie komercyjne symbole), więc nie wiem do czego czerwoną czapeczkę mam odnosić... mogę jedynie improwizować ...
Bardzo proszę, zróbcie coś, żeby nie było wstyd pokazywać tej strony w "wielkim świecie"!!!
Z góry dziękuję w imieniu młodego pokolenia :)

Arek
Zasłużony
Kontaktowanie:

Re: odrobina krytki

Postautor: Arek » 23 sty 2010, o 13:37

Krytyka, jeśli konstruktywna jest zawsze mile widziana. Więc może odniosę się do niektórych poruszanych przez Panią tematów.

exchojnowianka pisze:Owszem, doceniam to, że wreszcie pojawiają się aktualne wydarzenia oraz relacje, także filmowe. Jednak brak tu przede wszystkim podstawowych wiadomości o mieście i jego lokalizacji; może warto by pomyśleć o jakiejs mapce? ;)

Wszystkie te informacje są zamieszczone na serwisie skojarzonym - Promocja miasta Chojnowa. Ponieważ jest Pani drugą osobą, która nie mogła dotrzeć do tych informacji, dodaliśmy je do menu bocznego strony głównej.

exchojnowianka pisze:Poza tym na stronie drażni migająca tuż pod napisem Chojnów reklama. Absolutnie uniemożliwia ona estetyczny odbiór strony (która powinna reprezentować sobą "pewien poziom"). Rozumiem, że jakieś reklamy mogą się na stronie pojawiać, ale czy TA reklama musi migać bezpośrednio pod herbem miasta?? czy nie można umieścić jej nieco niżej (i tak nie dałoby się jej nie zauważyć)? A jeśli już musi znajdować się na samej górze, to czy nie mogłaby chociaż być bardziej statyczną reklamą... Szanowni Państwo, wchodząc na tę stronę myślałam, że wejdę na stronę Chojnowa, a nie Mediartu! Myślę, że takich rzeczy nie powinno być na OFICJALNEJ, europejskiej (chojnow.eu) stronie miasta!!!

Portal utrzymuje się z dotacji miasta, zaangażowania osoób trzecich oraz z emisji reklam. Koszty utrzymania portalu na odpowiednim poziomie nie są najmniejsze. Reklama musi być czytelna i zwracająca na siebie uwagę, taki jest jej cel. Umiejscowienia reklam nie są przypadkowe, po prostu takie są standardy. Proszę odwiedzić największe polskie portale np. wp.pl, onet.pl czy interia.pl i jeszcze raz odpowiedzieć sobie na pytanie, czy obecna forma reklamy jest uciążliwa? Reklamy są wyświetlane w formie rotacyjnej, więc są reklamy stateczne, animowane, kolorowe, czarnobiałe itp. Treść i forma reklamy zależy od reklamodawcy, a tutaj oprócz formy (rozmiar, umiejscowienie i pojemność) nie narzucamy nic więcej. Cieszę się, że zwróciła Pani uwagę na fakt, iż jest ona "aktualna", bo to jest dla nas najważniejszy "cel". Możemy oczywiście wykonać stronę ładną, czytelną i bez reklam, ale po trzech miesiącach nikt jej nie będzie aktualizował, a w następstwie i nikt nie będzie jej odwiedzał. Projekt oficjalnej strony miasta Chojnowa jest pionierski i zakłada rozproszenie aktualizacji, jest tworzony przez mieszkańców dla mieszkańców. Żadne miasto nie posiada strony zbudowanej w taki właśnie sposób, ale to jest zbyt obszerny temat aby poruszać go w tym wątku. Reasumując, reklama jest niezbędna, aby serwis naszego miasta mógł się dalej rozwijać i aby jego treść była wciąż aktualna.

exchojnowianka pisze:Jeszcze jedna rzecz, która mi się nie podoba (wszystkie inne niedociągnięcia postaram się zaakceptować) to czapka Mikołaja, która (szczerze mówiąc) z niczym się nie wiąże. Dzisiaj jest 22 stycznia, Święta już dawno minęły (chociaż na stronie miasta i tak nie powinny się znaleźć takie komercyjne symbole), więc nie wiem do czego czerwoną czapeczkę mam odnosić... mogę jedynie improwizować ...
Bardzo proszę, zróbcie coś, żeby nie było wstyd pokazywać tej strony w "wielkim świecie"!!!
Z góry dziękuję w imieniu młodego pokolenia :)

Czapka Mikołaja jest elementem nawiązującym do zimy, ale też do świąt. Szata graficzna została dodana w grudniu i jest to szata "domyślna" co oznacza, że można ją sobie zmienić. Wystarczy w prawym górnym rogu kliknąć jedno z kolorowych kulek, aby już więcej nie oglądać czapki Mikołaja. Przy okazji można dopasować sobie serwis do własnych upodobań zmieniając kolorystykę wystroju oraz poukładać sobie moduły aktualności według uznania. Zapraszamy do korzystania z funkcjonalności jaką jest "personalizacja". Jednak żeby nie wprowadzać zamieszania, zmieniamy dzisiaj domyślną szatę graficzną :-) Na temat symboliki komercyjnej lub nie, mamy odmienne zdanie, ale to już jest z innej bajki.

Pozdrawiam

WYRYWACZ JELIT s2000
Początkujący

Re: odrobina krytki

Postautor: WYRYWACZ JELIT s2000 » 7 kwie 2010, o 19:43

Mi sie podoba ten portal jest elegancko zrobiony i widać ze ktos nad nim siedzi .Oby tak dalej Pozdro.

Wróć do „Uwagi, propozycje, opinie, sugestie”