Co po maturze

Forum dyskusyjne szkół średnich w Chojnowie
ksawerry

Co po maturze

Postautor: ksawerry » 23 mar 2015, o 22:43

Jaki kierunek polecacie studiować? Niedługo matura, a ja jeszcze nie podjąłem decyzji. Wstępnie interesuje mnie coś związanego z językami obcymi. Najlepiej chciałbym studiować zaocznie. We Wrocławiu jest np. taka uczelnia Wyższa Szkoła Bankowa. Czy ktoś z was słyszał co może o tej szkole wyższej? Chętnie dowiem się opinii.

Kierunek jaki tam mnie interesuje to filologia angielska, ze specjalnością język angielski w biznesie. Opis kierunku jest na tej stronie: http://www.wsb.pl/wroclaw/kandydaci/stu ... -angielska

To są umiejętności, które można nabyć po studiach według uczelni:
znajomość języka angielskiego, zgodna z wymaganiami określonymi dla poziomu co najmniej C1 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego
prowadzenie negocjacji, rozmów telefonicznych i prezentacji w języku angielskim
prowadzenie wewnętrznej i zewnętrznej korespondencji firmowej
sporządzanie dokumentacji firmowej
przygotowywanie prezentacji biznesowych.

Co sądzicie w ogóle o takim kierunku?

ProworkAuPair

Re: Co po maturze

Postautor: ProworkAuPair » 12 gru 2016, o 11:56

Jeżeli nie jesteś pewien, na jakie studia się wybrać, może warto zrobić sobie rok przerwy, przemyśleć wszystko ? Ja tak zrobiłam i jestem jak najbardziej zadowolona. Rok w Anglii pomógł mi w zdecydowaniu, co robić dalej, co lubię, a czego nie. Zdobyłam nowe doświadczenie, nauczyłam się lepiej języka. Może warto przemyśleć taką opcję ? Wyjazd Au Pair jest chyba najlepszy. Zamieszkasz u zagranicznej rodziny, będziesz podróżować, uczyć się języka, coś cudownego. Zainteresowany ? Firma Prowork zajmuje się takimi wyjazdami już od kilkunastu lat. Wejdź na ich stronę, mają ciekawe oferty, na pewno Cię coś zainteresuje !

Więcej informacji znajdziesz na: http://www.prowork.com.pl <http://www.prowork.com.pl/>;

jowitka

Postautor: jowitka » 12 kwie 2017, o 16:48

Temat znowu robi się świeży. Ja na to patrzę trochę przez inny pryzmat bo po maturze planuje iść do szkoły policealnej. U nas we Wrocławiu w Kreatoredukacji jest świetny kierunek pode mnie czyli technik weterynarii. Znajoma tam chodziła i bardzo chwaliła a z drugiej strony studia mnie przerażają...5 lat uczenia się teorii podczas gdy tam będę miała masę praktycznych zajęć :)

Maranka

Postautor: Maranka » 22 kwie 2017, o 18:39

Dobre liceum potrafi tak nakierować ucznia, że będzie wiedział, co chce robić w życiu i jaki kierunek studiów wybrać. Najlepszym przykładem jest liceum: http://www.lifeskills.pl/ w Warszawie, która kształci przyszłych liderów i kandydatów na studia medyczne. Mają autorski program nauczania i indywidualną strategię nauczania. Po takiej szkole wiesz czego chcesz i jak to osiągnąć. Rok przerwy, to chyba nie jest dobre rozwiązanie. Przecież na studiach też masz praktyki.

Kremska

Postautor: Kremska » 24 kwie 2017, o 11:20

Szkoła policealna brzmi fajnie. Znam dwie osoby, które robią studia ale nie są zadowolone i dlatego jednocześnie robią sobie technika w takiej szkole. Jedna z nich właśnie jest w Kreatoredukacji i której piszesz :) To jest fajne rozwiązanie bo inwestujemy w siebie a każdy tytuł i każda linijka w CV teraz bardzo wiele znaczy.

Katia

Postautor: Katia » 6 lis 2017, o 10:09

Ja zrobiłam sobie kurs języka angielskiego w szkole policealnej TEB. To są 2 semestry intensywnej nauki, którą można bezproblemowo połączyć z pracą. Dla mnie wystarczyło jako nauka języka w celu swobodnego komunikowania się w kontaktach zagranicznych. Teraz chcę się skupić na języku biznesowym i zrobić certyfikat BEC - na pewno warto, jeśli planujesz pracować w środowisku anglojęzycznym. Szczególnie, że kładą tam duży nacisk na komunikację na żywo (rozmowa).

inga67

Postautor: inga67 » 3 gru 2017, o 20:44

Ja na studia nie poszłam, bo dostałam po maturze pracę, po za tym nie było mnie stać na studia. Pracowałam w tygodniu a w weekendy uczyłam się w policealnej szkoły dla dorosłych w Żorach: bezplatneszkoly.pl/zory/ na kierunku technik administracji. Skończyłam szkołę i bardzo dobrze zdałam egzamin, a teraz mam dużo lepszą pracę :)

JJ1982

Postautor: JJ1982 » 28 maja 2018, o 12:32

moim zdaniem najlepsze studia to zaoczne. Możesz podłapać jakąś pracę, a co za tym idzie - doświadczenie, które jest mile widziane w CV. Kierunek studiów zależy oczywiście od Ciebie, ale pamiętaj, że... zawsze możesz zmienić, jak Ci nie podejdzie.

Joseph,
profesjonalna kosmetyczka Gdynia

Wróć do „Szkoły średnie”