Co po maturze

Forum dyskusyjne szkół średnich w Chojnowie
ksawerry

Co po maturze

Postautor: ksawerry » 23 mar 2015, o 22:43

Jaki kierunek polecacie studiować? Niedługo matura, a ja jeszcze nie podjąłem decyzji. Wstępnie interesuje mnie coś związanego z językami obcymi. Najlepiej chciałbym studiować zaocznie. We Wrocławiu jest np. taka uczelnia Wyższa Szkoła Bankowa. Czy ktoś z was słyszał co może o tej szkole wyższej? Chętnie dowiem się opinii.

Kierunek jaki tam mnie interesuje to filologia angielska, ze specjalnością język angielski w biznesie. Opis kierunku jest na tej stronie: http://www.wsb.pl/wroclaw/kandydaci/stu ... -angielska

To są umiejętności, które można nabyć po studiach według uczelni:
znajomość języka angielskiego, zgodna z wymaganiami określonymi dla poziomu co najmniej C1 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego
prowadzenie negocjacji, rozmów telefonicznych i prezentacji w języku angielskim
prowadzenie wewnętrznej i zewnętrznej korespondencji firmowej
sporządzanie dokumentacji firmowej
przygotowywanie prezentacji biznesowych.


Co sądzicie w ogóle o takim kierunku?

ProworkAuPair

Re: Co po maturze

Postautor: ProworkAuPair » 12 gru 2016, o 11:56

Jeżeli nie jesteś pewien, na jakie studia się wybrać, może warto zrobić sobie rok przerwy, przemyśleć wszystko ? Ja tak zrobiłam i jestem jak najbardziej zadowolona. Rok w Anglii pomógł mi w zdecydowaniu, co robić dalej, co lubię, a czego nie. Zdobyłam nowe doświadczenie, nauczyłam się lepiej języka. Może warto przemyśleć taką opcję ? Wyjazd Au Pair jest chyba najlepszy. Zamieszkasz u zagranicznej rodziny, będziesz podróżować, uczyć się języka, coś cudownego. Zainteresowany ? Firma Prowork zajmuje się takimi wyjazdami już od kilkunastu lat. Wejdź na ich stronę, mają ciekawe oferty, na pewno Cię coś zainteresuje !

Więcej informacji znajdziesz na: http://www.prowork.com.pl <http://www.prowork.com.pl/>;

jowitka

Re: Co po maturze

Postautor: jowitka » 12 kwie 2017, o 16:48

Temat znowu robi się świeży. Ja na to patrzę trochę przez inny pryzmat bo po maturze planuje iść do szkoły policealnej. U nas we Wrocławiu w Kreatoredukacji jest świetny kierunek pode mnie czyli technik weterynarii. Znajoma tam chodziła i bardzo chwaliła a z drugiej strony studia mnie przerażają...5 lat uczenia się teorii podczas gdy tam będę miała masę praktycznych zajęć :)

Maranka

Re: Co po maturze

Postautor: Maranka » 22 kwie 2017, o 18:39

Dobre liceum potrafi tak nakierować ucznia, że będzie wiedział, co chce robić w życiu i jaki kierunek studiów wybrać. Najlepszym przykładem jest liceum: http://www.lifeskills.pl/ w Warszawie, która kształci przyszłych liderów i kandydatów na studia medyczne. Mają autorski program nauczania i indywidualną strategię nauczania. Po takiej szkole wiesz czego chcesz i jak to osiągnąć. Rok przerwy, to chyba nie jest dobre rozwiązanie. Przecież na studiach też masz praktyki.

Kremska

Re: Co po maturze

Postautor: Kremska » 24 kwie 2017, o 11:20

Szkoła policealna brzmi fajnie. Znam dwie osoby, które robią studia ale nie są zadowolone i dlatego jednocześnie robią sobie technika w takiej szkole. Jedna z nich właśnie jest w Kreatoredukacji i której piszesz :) To jest fajne rozwiązanie bo inwestujemy w siebie a każdy tytuł i każda linijka w CV teraz bardzo wiele znaczy.

Katia

Re: Co po maturze

Postautor: Katia » 6 lis 2017, o 10:09

Ja zrobiłam sobie kurs języka angielskiego w szkole policealnej TEB. To są 2 semestry intensywnej nauki, którą można bezproblemowo połączyć z pracą. Dla mnie wystarczyło jako nauka języka w celu swobodnego komunikowania się w kontaktach zagranicznych. Teraz chcę się skupić na języku biznesowym i zrobić certyfikat BEC - na pewno warto, jeśli planujesz pracować w środowisku anglojęzycznym. Szczególnie, że kładą tam duży nacisk na komunikację na żywo (rozmowa).

inga67

Re: Co po maturze

Postautor: inga67 » 3 gru 2017, o 20:44

Ja na studia nie poszłam, bo dostałam po maturze pracę, po za tym nie było mnie stać na studia. Pracowałam w tygodniu a w weekendy uczyłam się w policealnej szkoły dla dorosłych w Żorach: bezplatneszkoly.pl/zory/ na kierunku technik administracji. Skończyłam szkołę i bardzo dobrze zdałam egzamin, a teraz mam dużo lepszą pracę :)

JJ1982

Re: Co po maturze

Postautor: JJ1982 » 28 maja 2018, o 12:32

moim zdaniem najlepsze studia to zaoczne. Możesz podłapać jakąś pracę, a co za tym idzie - doświadczenie, które jest mile widziane w CV. Kierunek studiów zależy oczywiście od Ciebie, ale pamiętaj, że... zawsze możesz zmienić, jak Ci nie podejdzie.

Joseph,
profesjonalna kosmetyczka Gdynia


Wróć do „Szkoły średnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość