Gra o szkołę. Co dalej z chojnowską "Trójką"?

Forum dyskusyjne szkół podstawowych działających na terenie miasta i gminy Chojnów
Chojnowianin

Gra o szkołę. Co dalej z chojnowską "Trójką"?

Postautor: Chojnowianin » 11 sty 2019, o 20:01

Skromność mojego Burmistrza nie zna granic. Z wiadomości legnickich dowiaduję się o przyszłości Szkoły Podstawowej nr 3 im.Marii Konopnickiej. Szkoda , że chojnowskie media temat przemilczały . W celu przybliżenia problemu przedstawiam co się pisze w Legnicy:
CHOJNÓW. List otwarty do Burmistrza Chojnowa i miejskich Radnych, podpisywanie petycji, wreszcie spotkanie rodziców z Burmistrzem. Sporo nerwów dużo niepewności, wiele pytań. Wszystko dotyczy dostosowania pomieszczeń szkolnych i przestrzeni wokół obecnego Gimnazjum nr 1, do potrzeb Szkoły Podstawowej numer 3.
„Trójka” ma zacząć urzędować w „Jedynce” już od nowego roku szkolnego. Tymczasem lista rzeczy, który wymagają: napraw, modyfikacji czy dostosowania do potrzeb uczniów podstawówki, jest długa. Zaniepokojenie rodziców wywołało nieuwzględnienie w chojnowskim budżecie środków na wspomniane cele, stąd ich energiczna reakcja z listem, petycją i osobistym spotkaniem z włodarzem włącznie.

- Z uwagą przeanalizowaliśmy realizację poprzednich budżetów miasta, z których ewidentnie wynika fakt, iż nie szczędzono środków finansowych na wykonanie prac i remontów w innych placówkach oświatowych. Analizując dogłębnie poprzednie budżety, można zauważyć, że SP3 była szkołą dotychczas pomijaną, jeśli chodzi o duże nakłady finansowe miasta. Istotnym więc, wydaje się fakt, iż jest to czas, aby sobie przypomnieć, że taka placówka oświatowa również istnieje w Chojnowie i wymaga potężnych nakładów finansowych. - można przeczytać w liście otwartym rodziców do chojnowskich decydentów.

Lista koniecznych prac do wykonania jest długa, od nowej nawierzchni boiska, możliwe, że jedynkowe boisko czeka znacznie głębsza „rewitalizacja”, przez remonty: klas, klatek schodowych, szatni i toalet, do niezbędnych prac związanych z kanalizacją i elewacją budynku. Całkiem sporo, zwłaszcza, że środków na wspomniane potrzeby nie zaplanowano. Burmistrz Chojnowa jednak uspokaja:

- Jest pełne zabezpieczenie finansowe na realizację zadań dostosowania budynków Gimnazjum nr 1 do potrzeb Szkoły Podstawowej nr 3. Zapewniam, że 1-go września dzieci zaczną naukę w szkole, które będzie spełniała oczekiwania zarówno uczniów jak i ich rodziców. - powiedział z rozmowie z naszym portalem Jan Serkies. Jeśli determinacja rodziców spotka się z oczekiwanym, przez „ trójkowe” środowisko, zaanagażowaniem włodarza miasta efekty mogą być satysfakcjonujące, tym bardziej, że na bieżąco wszystkie sprawy będą mogły być wyjaśniane. - Dziękuję rodzicom za zaproszenie na spotkanie, doceniam ich aktywność. Zaproponowałem comiesięczne spotkania, które będą dotyczyły postępów prac przy i w budynkach obecnego gimnazjum. - zapowiada burmistrz.
Taki obrót spraw musi optymistycznie nastrajać dyrektora „Trójki” Mariusza Szklarza, który dokłada wszelkich starań, aby „nowa” szkoła była przygotowana na wrześniowy start.
- Liczę na to, że wszystkie deklaracje przedstawione przez pana burmistrza, będą realizowane. Z dużą satysfakcją przyjąłem propozycje pana Serkiesa, comiesięcznych spotkań z rodzicami i ze mną, gdyż daje to nadzieje na harmonijny i transparentny postęp prac związanych z dostosowywaniem budynków i otoczenia do potrzeb szkoły podstawowej. Bardzo wierzę w dobrą wolę burmistrza i rodziców, których zaangażowanie ogromnie doceniam” - powiedział dyrektor Szkoły Podstawowej numer 3 w Chojnowie..
https://e-legnickie.pl/wiadomosci-z-reg ... ska-trojka

Chojnowianin

Re: Gra o szkołę. Co dalej z chojnowską "Trójką"?

Postautor: Chojnowianin » 13 sty 2019, o 10:43

Szkoda ,że dyskusja rozwinęła się na forum legnickim. Dobrze by było by mieszkańcy Chojnowa dowiedzieli się o problemach rodziców miasta Chojnów z władzami . Tak to często bywa jak nie ma innych kandydatów na Burmistrza w wyborach oraz kandydatów na Radnych. Tak że warto zajrzeć na poniższą stronę

https://e-legnickie.pl/wiadomosci-z-reg ... ska-trojka


Wróć do „Szkoły podstawowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość