nudy na pudy

Ogólnie na temat edukacji w Chojnowie i nie tylko
alka

Re: nudy na pudy

Postautor: alka » 19 maja 2009, o 21:31

o wulgarnym zachowaniu nauczycieli w szkole , nie może być mowy, natomiast jeśli nie widzi się nic dziwnego w zwracaniu się do uczniów jak do stada zwierząt, to jest to raczej niezrozumienie tematu :mrgreen:

Foo
Zasłużony
Posty: 63
Rejestracja: 20 lut 2009, o 13:59

Re: nudy na pudy

Postautor: Foo » 21 maja 2009, o 18:37

Tak, gdy dzieci szaleją to miłe gadanie nic nie da... Jak nie krzykniesz to nie uspokoją się. Pracowałaś kiedyś z grupką powyżej 15 , albo choć 10 dzieci? Jeśli nie to zachowaj pokorę i się nie wypowiadaj bo prośbami z grupką kilku nastu dzieci niczego nie osiągniesz. I jeśli to jest wulgarne, to nie wiem czy żyjesz w Polsce czy może w Holandii czy w USA...? Jeśli dla Ciebie zwroty "śmiać się głupio", "nie stadem" są wulgarne no to jesteś przewrażliwiona. Poczytaj sobie wypowiedzi rektorów na studiach. :) Szczerze polecam- ubaw po pachy. ;-)

alka

Re: nudy na pudy

Postautor: alka » 27 maja 2009, o 22:29

Foo pisze:Tak, gdy dzieci szaleją to miłe gadanie nic nie da... Jak nie krzykniesz to nie uspokoją się.


Foo, najwyraźniej jesteś zwolennikiem nakazów i wytwarzania atmosfery strachu przed karą. A fuuu! :shock: Odrobinka krytycznego spojrzenia na siebie nie zaszkodzi.

W zamian wymienię kilka cnót i postaw, o których raczej zapomniałeś: uczciwość, prawdomówność, obowiązkowość, sprawiedliwość, zdyscyplinowanie, odpowiedzialność za czyny i słowa, prostolinijność, gorące serce, czystość motywacji, odwaga, życzliwość, cierpliwość, wyrozumiałość, umiejętność nawiązywania kontaktów i pozyskiwania zaufania, prostolinijność, skromność i odwaga w stawianiu i rozwiązywaniu problemów, umiar, ostrożność, rozwaga i powściągliwość w wydawaniu sądów, tolerancja.

A wszystkie można zastąpić jednym słowem : A U T O R Y T E T !!!!
Również szczerze polecam i pozdrawiam.

Foo
Zasłużony
Posty: 63
Rejestracja: 20 lut 2009, o 13:59

Re: nudy na pudy

Postautor: Foo » 28 maja 2009, o 20:22

Na autorytet trzeba sobie zapracować, a głaskaniem i milutkim głosem można rozwydrzyć dzieci. Podam sytuację, która miała miejsce jeszcze gry chodziłem do podstawówki. Kolega- mały 8-mio letni buntownik, gdy pani zrobiła coś nie po jego myśli (nie pamiętam dokładnie co) podbiegł do niej i ją uderzył, poszła z nim do dyrektora, nie poskutkowało- innym razem ją opluł- i miarka się przebrała opieprzyła go porządnie i skarciła go książką- siedział już cicho. 8-)

Gość

Re: nudy na pudy

Postautor: Gość » 29 maja 2009, o 15:45

Idzie Jasio do szkoły i patrzy a na tabliczce napis:
Kierowco nie przejeżdżaj dzieci! Jasio po chwili dopisał:
Lepiej poczekaj na nauczycieli. :twisted:

alka

Re: nudy na pudy

Postautor: alka » 3 cze 2009, o 14:36

Stwierdzając, że wkrótce rozpoczną się wakacje, zapewne nie odkryję Ameryki, bo wszyscy uczniowie i nauczyciele z utęsknieniem na nie czekają. Zastanawiam się jedynie, jak przez te dwa miesiące z drobnym ogonkiem, zapewnię opiekę dla swojej pociechy, urlopu nie wystarczy a o wyjeździe na kolonię nawet nie mogę zamarzyć, dziecko jeszcze nie dorosło do tego etapu. Może ktoś z Was ma jakiś ciekawy pomysł lub informacje, o organizowanych zajęciach dla dzieci w czasie wakacji, którymi zechce się podzielić. Instytucja "uczynnej babci-cioci" z przyczyn niezależnych odpada.

alka

Re: nudy na pudy

Postautor: alka » 9 wrz 2009, o 23:09

W nowym roku szkolnym składam wszystkim życzenia owocnej pracy, wiele zdrowia, a przede wszystkim pomysłów na kształcenie, jednocześnie wyrażam nadzieję, że opisane, w poleconym niżej artykule, zdarzenia , nigdy nie miały i nie będą miały miejsca w chojnowskich szkołach.
Polecam :
http://fakty.lca.pl/news,18211,Co_sie_d ... tratu.html
zapoznajcie się z tym materiałem ku przestrodze a może zastanowieniu dokąd rodzice zmuszeni są posyłać własne dzieci. Przerażające.


Wróć do „Ogólnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość