WESELNE FAJERWERKI

Wszystkie tematy dotyczące miasta Chojnowa, które nie znajdują się w pozostałych kategoriach. Pisać mogą wszyscy. Posty użytkowników niezarejestrowanych muszą zostać zaakceptowane przez moderatora.
bogdan

WESELNE FAJERWERKI

Postautor: bogdan » 21 kwie 2018, o 21:22

Jestem ciekaw kto wydał zezwolenie na pokaz fajerwerkow w sobotni wieczór, bo z tego co wiem to takowe jest wymagane. Najprawdopodobniej w ceglanym dworku odbyło się wesele i organizatorzy wpadli na "świetny" pomysł urządzenia z okazji ślubu jakiejś pary pokazów pirotechnicznych. Tylko, że mnie ch...j obchodzi jakiś ślub skoro ktoś ma w du pie czyjś spokuj. O zwierzętach nawet nie wspomnę. W związku z tym zgłoszę sprawę do Policji bo nie może tak być aby egoistyczne zachowania jakiś kretynów drażniły innych mieszkańców. Czy wreszcie w Chojnowie Policja może egzekwować prawo? Bo chyba do tego jest powołana!

tomkam1977

Re: WESELNE FAJERWERKI

Postautor: tomkam1977 » 21 kwie 2018, o 21:27

A może tak pomyślisz najpierw zanim coś napiszesz że na taki profesjonalny pokaz którego nie było w Chojnowie od lat na pewno mają pozwolenie od Urzedu Miasta i Policji,Bez odbioru.

Gość

Re: WESELNE FAJERWERKI

Postautor: Gość » 21 kwie 2018, o 21:36

tomkam1977 pisze:A może tak pomyślisz najpierw zanim coś napiszesz że na taki profesjonalny pokaz którego nie było w Chojnowie od lat na pewno mają pozwolenie od Urzedu Miasta i Policji,Bez odbioru.


I właśnie o to chodzi więc skoro to nie był profesjonalny pokaz to takowego zezwolenia fajerwerkowcy nie posiadają! I nie powinni urządzać! Więc zanim odpiszesz bzdurami to najpierw pomyśl!

Tomkam1977

Re: WESELNE FAJERWERKI

Postautor: Tomkam1977 » 21 kwie 2018, o 21:54

Czytaj ze zrozumieniem moim zdaniem to był profesjonalny pokaz

Gość

Re: WESELNE FAJERWERKI

Postautor: Gość » 21 kwie 2018, o 22:02

Tomkam1977 pisze:Czytaj ze zrozumieniem moim zdaniem to był profesjonalny pokaz


Od tego jest Policja aby to sprawdzić!

zainteresowany

Re: WESELNE FAJERWERKI

Postautor: zainteresowany » 23 kwie 2018, o 18:04

Gościu - to zrób doniesienie na Policję i będziesz miał odpowiedź. Mnie też to się niestety nie podobało. Nie oglądałem bo zapewne widoczek był fajny tylko chodzi mi o hałas.

ripi

Re: WESELNE FAJERWERKI

Postautor: ripi » 23 kwie 2018, o 19:28

Zakłócanie spokoju i ciszy nocnej to wykroczenie objęte dość dotkliwą sankcją karną. Zgodnie bowiem z treścią art. 51 Kodeksu wykroczeń, kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek nocny albo wywołuje zgorszenie w miejscu publicznym, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny. Dodatkowo jeżeli powyższy czyn ma charakter chuligański lub sprawca dopuszcza się go, będąc pod wpływem alkoholu, środka odurzającego lub innej podobnie działającej substancji lub środka, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny. Podżeganie i pomocnictwo są również karalne.
Zakłócenie porządku publicznego to wywołanie stanu, który w danym miejscu, czasie i okolicznościach, zgodnie z przyjętymi zwyczajami i obowiązującymi przepisami, uważa się za nienormalny i który, w obiektywnym odbiorze, odczuwany jest jako utrudnienie lub uniemożliwienie powszechnie akceptowanego sposobu zachowania się w miejscach dostępnych dla bliżej nieokreślonej liczby osób. Natomiast zakłócenie spokoju publicznego to naruszenie równowagi psychicznej ludzi, powodujące negatywne przeżycia psychiczne nieoznaczonych osób, powstające z bezpośredniego oddziaływania na organy zmysłów.
Używanie petard, nawet w okresie noworocznym, wypełnia przesłanki wynikające z powyższego przepisu. W związku z tym teoretycznie skorzystanie ze sztucznych ogni w sylwestrową noc i początek nowego roku może stanowić podstawę do pociągnięcia danej osoby do odpowiedzialności karnej. Teoretycznie, bowiem w praktyce tego typu zgłoszeń raczej się nie widuje. Bardzo ważną informacją jest to, że strzelanie petardami niewątpliwie powoduje zakłócenie ciszy nocnej, co dla wielu zwierząt i niektórych osób jest nierzadko niemiłym zdarzeniem. Jednakże bez właściwego zgłoszenia, policja i straż miejska mają związane ręce – nie mogą ująć sprawców wykroczenia. Tak naprawdę ustawodawca nie określił ram czasowych, w których obowiązywanie art. 51 KW byłoby zawieszone. W związku z tym święta nie uzasadniają możliwości używania fajerwerków. Robią to jednak odpowiednie rozporządzenia. Wielu wojewodów decyduje się na wydanie tych aktów prawnych, dzięki czemu karalność omawianych czynów po prostu odpada. W związku z tym, odpalenie sztucznych ogni podczas sylwestrowej zabawy nie będzie uznawane za wykroczenie, nawet jeśli policja czy straż miejska otrzymają zgłoszenie dotyczące zakłócania ciszy nocnej.

Zakłócanie nie dotyczy tylko między godz 22 a 6 rano

ri-pi

Re: WESELNE FAJERWERKI

Postautor: ri-pi » 23 kwie 2018, o 19:30

Zapomniałem tylko dodać że jeśli Policja i "władze " miasta nie słyszały huku to w pewnym sensie im zazdroszczę dobrego samopoczucia

Jakec
Zasłużony
Posty: 234
Rejestracja: 25 lut 2009, o 13:24

Re: WESELNE FAJERWERKI

Postautor: Jakec » 30 kwie 2018, o 07:17

Było pozwolenie i... to nie było wesele :)
Obrazek

ri-pi

Re: WESELNE FAJERWERKI

Postautor: ri-pi » 30 kwie 2018, o 11:55

Nie jest istotne czy to było wesele czy inna imprezka , istotą jest naruszenie art. 51 Kodeksu Wykroczeń . Jeśli jesteś zorientowany do napisz " Kto wydał zezwolenie ? " Kto może wydawać też regulują przepisy.


Wróć do „Ogólnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości