Kandydaci do Rady Miasta Chojnów

Prezentacja kandydatów, programy wyborcze, propozycje
yogi

Re: Kandydaci do Rady Miasta Chojnów

Postautor: yogi » 8 lis 2010, o 10:26

O ty człowieku małej wiary. A powiadam ci jedno krzyknięcie "du..pa" na stadionie na którym jest 40 tysiecy ludzi może rozpętać wojnę większą niż po Kircholmem :mrgreen:
A pamiętasz Wałęsę? Był zwykłym elektrykiem ze srubokrętem, no i włożył go gdzie trzeba, zrobił małe zwarcie i ten cały czerwony matrix miał wielki eror. :mrgreen:

Kwesta dróg , dlaczego wy radni i burmistrz remontujecie drogi za myto płacone przez mieszkańców. Jeśli buduje się sieci wodociągowe to zgodnie z przepisami wykonawca , który rujnuje inne obiekt inzynierski montując nowy (czyli wodociąg) jest zoobowiązany do przywrócenia tego obiektu do stanu niegorszego przed rozpocząciem robót. Niegorszego czyli może być również nowy. Dlaczego zatem w studium wykonalności i ofercie przetargowej za które unia zwaraca kasę nie była uwzględniony odtworzenie nawierzchni dróg i chodników , na nowe... hęęę??? :mrgreen:
Jak ja mam głosować na radnego, który nie ma ambicji żeby w przyszłości wygryźć ze stołka kaczynśkiego, tuska, tylko za marne 1800zł diety radnego żyć w miasteczku i malować chodniki. A taki S. P. Gosiewski będąc posłem swojej wiosce zafundował dworzec PKP w którym się zatrzymują ekspresy. A u nas ambitny Radny otworzy lotnisko międzynarodowe i bedzie głośno w całej Polsce. I będzie krzyczyć naród na prezydenta go na prezydenta :mrgreen:

yogi

Postautor: yogi » 9 lis 2010, o 17:33

widzę kampania idzie jak burza, ulotki, kiełbasa wyborcza ,bilbordy.rozumiem że w ostatni tydzień coś będzie?
A propo bilbordów to mam kilka rad dla kandydatów. Po pierwsze nie uśmiechać się, bo wyborcy wybiją wam zęby. Najczęściej są dwa przednie siekacze. Po drugie najlepiej zdjęcie na bilbord zrobić sobie odrazu w okularach, bo domalują na pewno niemodne. Po trzecie łysi najlepiej niech zrobią zdjęcie w tupeciku, bo jakaś subkultura może postawić takiemu kandydatowi irokeza :mrgreen:

ri-pi

Postautor: ri-pi » 13 lis 2010, o 19:52

Jak tu czytam to wpisów dokonują wyborcy a nie kandydaci na Radnych. Ci ostatni widocznie wstydzą się swoich osiągnięć życiowych że nie chcą się bliżej przedstawić. Ja nie mam ochoty popierać kandydata nieudacznika który nic w życiu nie osiągnął a pragnie być członkiem Rady Miasta tylko dlatego że tam płacą diety. Nie chcę Radnego który nie umie samodzielnie myśleć i podejmować decyzji bo może być obiektem szantażu Rabina , Cadyka lub innego Mułły. Chcę Radnego z ,,charakterem " który interes mieszkańców miasta przedkłada nad interes swego ugrupowania politycznego . Niestety takich widać nie mamy wśród kandydatów.

iglak

Postautor: iglak » 13 lis 2010, o 23:10

proszę przeanalizuj kandydatów i jeśli na pewno znasz ich dobrze to wskaz tych bez charakteru, jeśli zaś nie znasz ich dobrze to zamilknij ze swoją oceną . Ja wiem, że są wśród kandydatów ludzie z charakterem, niesterowalni myślący i postępujący według własnych zasad, które są akceptowane w społeczności takiej jak Chojnów. Ale być może różnimy się od siebie tym, że ja część tych ludzi znam trochę lepiej w działaniu. Według mnie są trzy grupy ludzi: pierwsi to ci, którzy nie mówią lecz robią, druga to ci, którzy mówią i robią a trzecia to ci, którzy mówią lecz nie robią i tych ostatnich należy rozpoznać przy pomocy wywiadu sąsiedzkiego i nie tylko.Poznaj ludzi zanim ich ocenisz, bo w taki sam sposób możesz być kiedyś oceniony niesprawiedliwie przez innych.

wyborca

Postautor: wyborca » 14 lis 2010, o 09:08

Hmmm.. Tak czytam i czytam (z większą lub mniejszą ciekawością) wasze posty i pytam się dlaczego nikt, no prawie nikt nie wypowiada sie o konkretnych kandydatach (no może za wyjatkiem tego Popławskiego) przecież mieszkamy w Chojnowie i znamy się nawzajem całkiem dobrze. Ja sam po przeczytaniu tej listy polecić mogę pana Urbaniaka (uczył mnie kiedyś) co prawda to lekki wariat (w pozytywnym tego słowa znaczeniu no bo każdy ma jakiegoś bzika), ale człowiek uczciwy mówiący to co myśli i zaangażowany społecznie, chodzi mi tu zwłaszcza o jego umiłowanie przyrody. Co ma przyroda do wyborów zapytacie, odpowiem nie za wiele, ale przynajmniej jest to jakieś zaangażowanie. Myśle że dałby sobie radę i w innych dziedzinach, zawsze typa szanowałem mimo iz nie zawsze się z nim zgadzałem. jeżeli chodzi zas o opinie negatywną to niestety owej nie posiadam ponieważ aż tak bardzo pozostałych nieznam żeby niepotrzebnie krytykować.
pozdrawiam

ri-pi

Postautor: ri-pi » 14 lis 2010, o 09:40

iglak pisze:proszę przeanalizuj kandydatów i jeśli na pewno znasz ich dobrze to wskaz tych bez charakteru, jeśli zaś nie znasz ich dobrze to zamilknij ze swoją oceną . Ja wiem, że są wśród kandydatów ludzie z charakterem, niesterowalni myślący i postępujący według własnych zasad, które są akceptowane w społeczności takiej jak Chojnów. Ale być może różnimy się od siebie tym, że ja część tych ludzi znam trochę lepiej w działaniu. Według mnie są trzy grupy ludzi: pierwsi to ci, którzy nie mówią lecz robią, druga to ci, którzy mówią i robią a trzecia to ci, którzy mówią lecz nie robią i tych ostatnich należy rozpoznać przy pomocy wywiadu sąsiedzkiego i nie tylko.Poznaj ludzi zanim ich ocenisz, bo w taki sam sposób możesz być kiedyś oceniony niesprawiedliwie przez innych.

Chyba sobie żarty robisz by o kandydatach dowiadywać się przy pomocy wywiadu sąsiedzkiego. Jeśli kandyduje do pełnienia obojętnie jakiej funkcji to nie tylko mogę ale muszę się przedstawić . Pokazać swoje atuty - jeśli oczywiście je mam. Teraz nawet starając się o pracę muszę przedstawić swoje CV i najczęściej jeszcze List Motywacyjny. Z plakatów wyborczych mogę wybrać najwyżej Miss lub Mistera Chojnowa , ale to nie te wybory.

optatupta

Postautor: optatupta » 14 lis 2010, o 12:31

wyborca pisze:Hmmm.. Tak czytam i czytam (z większą lub mniejszą ciekawością) wasze posty i pytam się dlaczego nikt, no prawie nikt nie wypowiada sie o konkretnych kandydatach (no może za wyjatkiem tego Popławskiego) przecież mieszkamy w Chojnowie i znamy się nawzajem całkiem dobrze. Ja sam po przeczytaniu tej listy polecić mogę pana Urbaniaka (uczył mnie kiedyś) co prawda to lekki wariat (w pozytywnym tego słowa znaczeniu no bo każdy ma jakiegoś bzika), ale człowiek uczciwy mówiący to co myśli i zaangażowany społecznie, chodzi mi tu zwłaszcza o jego umiłowanie przyrody. Co ma przyroda do wyborów zapytacie, odpowiem nie za wiele, ale przynajmniej jest to jakieś zaangażowanie. Myśle że dałby sobie radę i w innych dziedzinach, zawsze typa szanowałem mimo iz nie zawsze się z nim zgadzałem. jeżeli chodzi zas o opinie negatywną to niestety owej nie posiadam ponieważ aż tak bardzo pozostałych nieznam żeby niepotrzebnie krytykować.
pozdrawiam

Jest tu bardzo istotny błąd logiczny w tym co piszesz. Ja mieszkam w Chojnowie 25 lat i nie znam żadnego z kandydatów na radnego. Czy to moja wina?

Po prostu się odechciało naszym kandydatom przedstawiać i wchodzić w jakąkolwiek polemikę. Lepiej niech twarz powisi na plakacie czy na ulotce.

iglak

Postautor: iglak » 14 lis 2010, o 21:06

Proponuję także czytać a nie tylko oglądać. Jest tzw. CV na ulotkach (z pewnością dotrą do większości), jest także
w internecie na stronie www.wybory2010chojnow.leg.pl
Trochę trudno jest też przedstawiać się "na żywo" w tak rozkopanym centrum miasta a jest to uniwersalne miejsce dla wszystkich okręgów wyborczych. Poza tym znam trochę poziom niektórych internautów a nie jestem osobą chętną do wysłuchiwania niecenzuralnych wypowiedzi na swój temat, bo uważam, że na to nie zasługuję. Ja mam dla ludzi o różnych poglądach zawsze duży szacunek i nie obrażam ani nie poniżam nikogo. Gdy poziom dyskusji na forum będzie mi odpowiadał, wówczas włączę się do niej nie ukrywając się pod pseudonimem, chociaż wiem, że i tak nie jestem tak zupełnie anonimowym rozmówcą.

laredo
Początkujący

Postautor: laredo » 14 lis 2010, o 22:13

iglak pisze:[...] Gdy poziom dyskusji na forum będzie mi odpowiadał, wówczas włączę się do niej nie ukrywając się pod pseudonimem, chociaż wiem, że i tak nie jestem tak zupełnie anonimowym rozmówcą.[...]

Myślę że powyższe zdanie to dobre podsumowanie nastawienia kandydatów do elektoratu. Ja w każdym razie wnioski wyciągnąłem i jestem nimi przerażony.

yogi

Postautor: yogi » 15 lis 2010, o 12:11

jDla mnie CV kandydata to sprawa drugorzędna, jest wspaniały pomysł konkretnie przedstawiony, poruszający, to wtedy przyglądam CV czy facet jest w miarę wiarygodny i i jest good. :mrgreen:

Wróć do „Wybory Samorządowe 2010”