Program wyborczy -PO lista nr 4-komentarze

Prezentacja kandydatów, programy wyborcze, propozycje
yogi

Program wyborczy -PO lista nr 4-komentarze

Postautor: yogi » 13 lis 2010, o 12:26

Wczoraj dostałem ulotkę przedstawiającą kandydatów i program wyborczy partii PO. Osobiście nie cierpię tej partii podobnie jak i partii PIS i SLD i bardziej bym się skłaniał do kandydatów niezależnych. Czytając jednak tą ulotkę uważam na dzień dzisiejszy za jedną z najlepszych jaką dostałem, przedstawiono na niej kandydatów i w środku wypunktowany krótko program wyborczy, dość ciekawy program Jeśli nie zadziwią mnie inni kandydaci jakimś oryginalnym programem, to pomimo uprzedzeń zagłosuję na nich , zakładając że to jest kandydat niezależny który startuje z szeregów partii PO :mrgreen:
Ale dosyć tego słodzenia,będą też słowa krytyki. To fajnie że jest program wyborczy przedstawiono skrótowo , jednakże to trochę za mało. Proszę zauwazyć że ulotka ma 2 strony. I jaj jako potencjalny wyborca instyktownie poszukiwałem szczegółowego wyjaśnienia dla niektórych punktów programu, które powinny się znaleść na drugiej stronie , niestety tam jest tylko pustka. I ta pustka sprawia że ten program jest mało wiarygodny. Przejrzałem również stronę www i tam są komentarze ale zbyt ogólnikowe i nie dotyczą konkretów, czyli taka typowa gadka, bez poznania realnych mozliwości zrealizowania tego w naszym mieści

A można naprawdę uwiarygodnić to było w łatwy sposób . Np w punkcie 19 napisana jest propozycja budowy skateparku. No wszystko fajnie na stronie www, jest przedstawione uzasadnienie potrzeby realizacji tj inwestycji.
Ale proszę państwa ja jako wyborca tego nie widzę, moja wyobraźnia nie działa, rozum mi podpowiada że to jest zwykły kit wyborczy. A dlaczego? wyjaśnienie jest proste Państwo zapomnieli uwiarygodnić to zamierzenie konkretnymi informacjami typu: jak ten obiekt będzie wyglądał, gdzie będzie zlokalizowany, jakie wielkie środki zamierzacie na budowę tego wydać. Być może panowie spełnić ten punkt program ale w realu okaże się że to będzie marna rampa sklepana z kilku starych desek :mrgreen:
Jakbym o tym więcej przeczytał na waszej stronie albo ulotce, to bym miał szansę zobaczyć to swoimi oczami wyobraźni, wiedziałbym również że panowie doskonale przemyśleli tą sprawę , jesteście profesjonalistami i poważnie traktujecie wyborców. A obecnie to wygląda jakby państwo na szybko ułożyli listę obietnic by się przypodobać ludowi.
Podobnie wygląda z innymi punktami programu wyborczego które omówię później a państwo postarajcie się wyjaśnić mnie i wyborcom je w szczegółach, oczywiście jeśli traktujecie nas poważnie. :mrgreen:

yogi

Punkt 1 -Rozwój budownictwa socjalnego

Postautor: yogi » 13 lis 2010, o 12:38

Powiem że osobiście mi to nic nie mówi. Na stronie www piszecie jak zwykle, o zaniedbanym budownictwie mieszkaniowym o ciężkim losie młodzieży i o konieczności budowy nowych mieszkań. Powiem panom że już to gdzieś słyszałem , wasza konkurencja z PISU kiedyś obiecywała 8mln mieszkań, do dziś ich nie ma. To czyste lanie wody.
Zacytuję może kawałek waszej wypowiedzi: "W związku z tym nieodzowne, a nawet priorytetowe, wydaje się wygospodarowanie funduszy na rozbudowę budownictwa mieszkaniowego i zainicjowanie działań społecznych zmierzających do ożywienia tego obszaru działalności miasta."
Proszę mi powiedzieć skąd weźmiecie te środki ? Przecież rząd Tuska narobił deficytu budżetowego na poziomie 50mld. wyprzedając przy okazji majątek Skarbu Państwa by nie był on jeszcze bardziej większy. Te pieniądze ze sprzedaży majątku które powinny iść na inwestycje idą na łatanie dziur w Titanicu . Przykro mi panowie ale ten punkt uważam za czysty blew.
Proszę o wyjaśnienia.

yogi

2.Przedszkola i żłobki dla wszystkich dzieci

Postautor: yogi » 13 lis 2010, o 12:57

w punkcie 2. na stronie www przeczytałem taki wasz komentarz:
"Najmłodsi Chojnowianie są naszą radością i dumą. Dlatego chcemy aby już na starcie ich rozwój był wszechstronny. Takie możliwości dają przedszkola w Naszym mieście.
W celu zwiększenia dostępu do usług edukacyjnych należy zwiększyć liczbę miejsc w przedszkolach, poprzez utworzenie nowych oddziałów, które można uruchomić przy szkołach podstawowych w mieście
."

Niestety te same wątpliwości. Wszystko niby ładnie ale mało wiarygodne. Mam rozumieć że każda szkoła podstawowa będzie miała przedszkole? Jeśli tak to czy to czasem nie bedzie na wyrost, i okaże się że wyrzucacie pieniądze publiczne w błoto? Na podstawie czego państwo stwierdziliście że brakuje w chojnowie przedszkoli prosze przedstawić to na liczbach że brakuje tyle i tyle miejsc i matematycznie obliczając wyjdzie że w tylu i tylu szkołach należy utworzyć przedszkole. Przedstawić analizę w których szkołach rzeczywiście istnieją odpowiednie warunki że takie przedszkole moze powstać i oszacowacć wstępnie ile to gminę będzie kosztować.
I dopiero na podstawie tych wyliczeń powinny być wytypowane szkoły w których takie przedszkole będzie utworzone.
Na takiej podstawie dopiero wyborca stwierdzi że państwa propozycja programowa jest wiarygodna, że państwo przemyśleli i nie wciskacie nam kitu . Przypomnę tu o wielkim przekręcie PO w wyborach do sejmu że było zbieranie podpisów pod "słynnym 3xTAK" I co się z tym to przedstawił redaktor TVN24 - beszczelnie te 800tysiecy podpisów przemieliliście niedotrzymując tych obietnic. Wstyd i hańba dla pana Tuska i jego przydupasów -historia im tego nie zapomni. :mrgreen:

yogi

Wykorzystywanie programów celowych dla pozyskiwania środków

Postautor: yogi » 13 lis 2010, o 13:19

Wykorzystywanie programów celowych dla pozyskiwania środków unijnych.
Szeroko dostępne fundusze unijne znajdują się na wyciągnięcie ręki i aż żal patrzeć jak brak jest zainteresowania ich pozyskiwaniem w naszym mieście. Stąd też ważne jest zabieganie, stawanie do konkursów i pisanie projektów, bo dzięki otrzymanym środkom możliwa jest rozbudowa i podniesienie jakości życia każdego mieszkańca naszego miasta w wielu dziedzinach życia publicznego, co przyczyni się do atrakcyjności miasta zarówno dla mieszkańców jak i osób odwiedzających."

Ta sama sytuacja. Piszecie o czymś o czym wydaje się że nie macie pojęcia . Srodki unijne rozdysponowywane są najczęściej w ramach tzw programów RPO , czyli rozszyfrowując ten skrót Regionalny Program Operacyjnych . Programy RPO każde województwo ma swoje i juz dawno zostały określone na lata 2007 -2013.
Proszę przedstawić środki z jakich programów RPO zamierzacie pozyskać i co z nimi zń w miasteczkach. Bo może nie daj boże okazać się że są środki np na budowę wiezień w miasteczkach i wy bez wiedzy mieszkańców wystąpicie o nie i będziemy mieli kolejny problem. A przypominam że jeden już mamy - spalarnia w osetnicy która zamiast zostać wybudowana od strony wschodniej miasta to wybudowana została od zachodniej by mieszkańcy miasta mogli się delektować zapachem padliny zwierzecej :mrgreen:

yogi

4 Likwidacja barier architektonicznych dla osób niepełnospra

Postautor: yogi » 13 lis 2010, o 13:51

"Likwidacja barier architektonicznych dla osób niepełnosprawnych -szczególnie w obiektach użyteczności publicznej.
Większość obiektów użyteczności publicznej na terenie Naszego miasta nie jest przystosowana dla osób niepełnosprawnych. Także matki z dziećmi przewożonymi w wózkach mają trudności z dostępem do tych obiektów. Osoby niepełnosprawne muszą mieć możliwość dostępu do urzędu czy też szkoły."
Wszystko fajnie ładnie ale jest znowu pytanie które obiekty. Czy PO przedstawiając w swoim programie konieczność zrobienia coś dla niepełnosprawnych, oparło się na jakiś konkretach, np na wywiadach środowiskowych w środowisku niepełnosprawnych ,zadając im pytanie gdzie mają trudności w poruszaniu się na wózku , gdzie by chcieli żeby w pierwszym rzędzie zlikwidować taką barierę, co to za bariera itd.
czytając wasz komentarz bardziej wydaje mi się ze chcecie niepełnosprawnych wykorzystać niż im rzeczywiście pomóc.
Żeby coś dobrze zrealiować trzeba poświęcić temu trochę czasu , przemyśleć to dokonać analizy. Panowie przecież macie w większości wyższe wykształcenie, nie mieliście zajęć nazywanych projektami , na którym każdy student dostaje temat do realizacji ,analizy i go po prostu realizuje i za to później jest oceniany?
Naprawdę poziom polskiej polityki jest na żenująco niskim poziomie,. Zbliżają się wybory i wszyscy kandydaci wypisują na kolanie program wyborczy podobny do listu z życzeniami małego Jasia do świętego Mikołaja. Tak to niestety wygląda :mrgreen:

iglak

Re: Program wyborczy -PO lista nr 4-komentarze

Postautor: iglak » 13 lis 2010, o 22:52

proszę pamiętać, że jesteśmy kandydatami i nie mamy żadnych uprawnień do dokonywania wglądu do finansów poszczególnych placówek czy zakładów w celu dokonania realnej analizy finansowej planowanych przedsięwzięć. Napisaliśmy to, co widzieć chcielibyśmy na wstępie w naszym mieście.Chcąc opisać szczegółowo wszystkie punkty programu musieli byśmy wydać broszurę a nie ulotkę, a większość wyborców nie lubi czytać zbyt wiele w materiałach wyborczych. Cieszę się, że zarówno ludzie kandydujący w tych wyborach jak i przynajmniej niektóre punkty naszego programu wzbudziły jakąkolwiek reakcję. Ja osobiście życzę sobie i mieszkańcom takiego zainteresowania w trakcie trwania kadencji, ponieważ ono jest wówczas ze strony mieszkańców żadne tzn. zerowe uczestniczenie w obradach komisji rady oraz posiedzeniach rady czyli sesjach. Głos Chojnowian jest bardzo potrzebny, ale konstruktywny, wnoszący świeżość i nowatorskość pomysłów i my mamy świadomość tego, że bez tego nie da się wiele zrobić aby zadowolić mieszkańców, choć i tak nie zadowoli się wszystkich, ponieważ ludzie na ogół mają różne priorytety. Proszę dać nam szansę pokazać się z tej dobrej strony, inaczej nie przekona się nikt co jesteśmy warci. Na pewno nie jesteśmy pieniaczami, nikt z nas nie ma do załatwienia żadnych prywatnych interesów, wszyscy mamy pracę, rodziny i mieszkania i po prostu proszę nam zaufać.

TOMASZ ANDRZEJ GANG

Postautor: TOMASZ ANDRZEJ GANG » 14 lis 2010, o 22:11

KOMITET WYBORCZY PLATFORMA OBYWATELSKA RP ZAPRASZA WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH NA SPOTKANIE WYBORCZE W DNIU 16.11.2010 O GODZ.18.30 MIEJSCE SPOTKANIA CHOJNÓW UL.RYNEK 46 (BAR POPULARNY)
POZDRAWIAM TOMASZ GANG

TOMASZ ANDRZEJ GANG

Postautor: TOMASZ ANDRZEJ GANG » 14 lis 2010, o 22:20

INFORMACJE O KANDYDATACH NA RADNYCH Z PLATFORMY OBYWATELSKIEJ DOSTEPNE SA NA STRONIE
http://www.wybory2010chojnow.leg.pl/kandydaci.htm
ZAPRASZAM NA WYBORY 21.11.2010

yogi

Postautor: yogi » 15 lis 2010, o 12:04

Ależ Panowie nikt od was nie wymaga wglądu do finansów Ale jeśli przedstawiacie program wyborczy to niech nie będzie on wymyślany doraźnie ale na lata. Nie oczekuję broszury jakiej ale , przynajmniej linku na ulotce na stronę www gdzie szerzej mogę wgryźć się w temat. Dobre są również takie fora gdzie najlepiej żeby każde ugrupowanie które wygra wybory i to które nie wygra , sukcesywnie przedstawiało swoje pomysły i postęp prac w realizacji swoich zamierzań programowych. Ponadto będzie wciągało mieszkańców do dyskusji, a nawet w przypadku betonu oporu ze strony opozycji w radzie miasta, powiatu, ze strony burmistrza itd , wykorzystało potencjał obywatelski do sforsowania swoich pomysłów, i to nie musi być nawet komitet który ma swoich przedstawicieli w radzie. Oczekuję że strona www.wybory2010chojnow.leg.pl przekształci się w stronę www.samorządChojnówPO.pl czy coś podobnego , gdzie nawet jeśli PO nie posiadając swoich reprezentantów we władzach samorządowych uszczegółowi swoje propozycje rozwoju gminy. Niektóre zamiary realizuje się przez kilka kadencji. Równie dobrze wasz program może realizować opozycja, jeśli będzie to utrwalone trwale to nikt nie odbierze wam zasług że to wy to wymyśliliście a zrealizowała opozycja i odwrotnie. Proszę się odnieść do wielkich realizacji takich jak WOŚP zrealizowana przez Owsiaka. Pomysł się urealnił tylko dlatego że pan Owsiak podszedł do tego z pasją i latami z uporem forsował by w koncu został zrealizowany.
W programie wyborczym samorządów miasta Chojnowa nie widzę nic co by poruszyło masy. Coś co by identyfikowało to miasto jak np Jawor -dzień chleba, Złotoryję coroczny zlot motocyklistów i zabytkowych pojazdów. Osobiście nic takiego nie widziałem w żadnym programie coś co by sprawiło że Chojnów by był na języku mediów i aktywował turystykę.
Osobiście proponowałem na łamach tego forum by zainteresować się byłym poradzieckim lotniskiem. Pomimo tego że lotnisko znajduje sie formalnie pod zarządem gminy Gromadka należacej do powiatu Bolesławieckiego.
Dlaczego gmina chojnów wiejska i miejskie w porozumieniu z powiatem legnckim i powiatamami Bolesławiecki, polkowicki, złotoryjski i lubinski, nie spróbują założyć wspólne przedsiewzięcie coś w rodzaju Związku Powiatów Dolnego Sląska , które miało by na celu np przekstształcenie lotniska w tor sportów motorowych, a w perspektywie tor formuły być może nawet formuły 1. W polsce nie ma zasadniczo takiego toru, wiec dlaczego my nie możemy być pierwsi. Zamierzenie takie podobnie jak budowa stadionu można zaliczyć do zamierzeń zaspakajajacych zapotrzebowanie publiczne, więc można sięgnąć po środki unijne, poszukać inwestorów (np. KGHM poszukuje ciekawych pomysłów by zainwestować kapitał)
Proszę patrzeć na to perspektywicznie , jeśli powstało by coś takiego w rejonie to by było poważny impulsem do rozwoju turystyki, hotelarstwa nie tylko w obrębie tych 4 powiatów ale całego województwa dolnośląskiego.
A zacząć bardzo łatwo , wystarczy dokonać zmiany w miejscowym planie lotniska i rozszerzyć go o sporty motorowe. I stworzyć koncepcję budowy obiektu wielofunkcyjnego pełniącego funkcję lotnisk,, dla małych samolotów, aeuroklubu lotniczego, toru wyścigowego i toru testowego doświadczalnego (być może jakiś producent samochodów by się zainteresował wiedząc że coś takiego istnieje w regionie i zbudował fabrykę samochodów w regionie. No i czekać być może 5, 10 lat ale potencjalny inwestor widząc że jest przygotowany teren, jest uchwalony miejscowy plan i jest regionalne poparcie wszystkich powiatów to znaczniej chętniej zaryzykuje w tego typu inwestycje. Prosze pamietać że dzieki temu że jest to lotnisko nie ma trudności w uzyskaniu decyzji środowiskowej, która jest często murem nie do przebycia w polsce.
Dlatego osobiście jestem przeciwnikiem likwidowania lotnisk, ponieważ w przyszłości wygospodarowanie takiego terenu pod takie zamierzenie będzie w praktyce niemożliwe (protesty obronców środowiska, ludności itd)

yogi

Postautor: yogi » 15 lis 2010, o 13:51

A propo tego spotkania 16 listopada na rynku. Czy można się spodziewać że PO upiecze na rynku na rożnie całego świniaka i i może jakaś baraninka, dla nas prostych wyborców. Piwo może być już za pieniądze żeby się towarzystwo nie schlało :mrgreen:

Wróć do „Wybory Samorządowe 2010”