Program wyborczy -PO lista nr 4-komentarze

Prezentacja kandydatów, programy wyborcze, propozycje
iglak

Re: Program wyborczy -PO lista nr 4-komentarze

Postautor: iglak » 16 lis 2010, o 01:00

spotkanie odbędzie się w Barze Popularnym w Rynku a nie na Rynku. Poza tym skąd te dziwne oczekiwania na "kiełbasę wyborczą"? Kolejne moje pytanie to dlaczego nie kandydujesz do Rady Miejskiej skoro masz tyle pomysłów? Czyżby łatwiej było krytykować niż samym być przedmiotem krytyki innych? A może brakuje Ci odwagi aby jawnie przedstawiać swoje pomysły i usłyszeć co na ich temat myślą pozostali? Myślę sobie że jesteś niezły(a) w swoich dywagacjach na temat Chojnowa i regionu ale przemień słowa w czyny to może wówczas zobaczysz, że nie jest to łatwe jeśli nie ma się większości podczas głosowania.Pozdrawiam i życzę wielu pomysłów wdrażanych w czyn.

yogi

Postautor: yogi » 16 lis 2010, o 11:44

iglak pisze:spotkanie odbędzie się w Barze Popularnym w Rynku a nie na Rynku. Poza tym skąd te dziwne oczekiwania na "kiełbasę wyborczą"? Kolejne moje pytanie to dlaczego nie kandydujesz do Rady Miejskiej skoro masz tyle pomysłów? Czyżby łatwiej było krytykować niż samym być przedmiotem krytyki innych? A może brakuje Ci odwagi aby jawnie przedstawiać swoje pomysły i usłyszeć co na ich temat myślą pozostali? Myślę sobie że jesteś niezły(a) w swoich dywagacjach na temat Chojnowa i regionu ale przemień słowa w czyny to może wówczas zobaczysz, że nie jest to łatwe jeśli nie ma się większości podczas głosowania.Pozdrawiam i życzę wielu pomysłów wdrażanych w czyn.

Dlaczego nie startuje do rady Miejskiej? Odpowiedź jest prosta panowie, każdy ma jakieś predyspozycje do robienia czegoś. Widocznie nie mam takich by zasiadać w samorządach. Dlatego podobnie jak większość obywateli wybieram do władz samorządowych swoich przedstawicieli, spośród kandydatów, którzy mam nadzieję że są do tego stworzeni a nie idą by tylko by podnieść sobie i swojej rodzinie stopę życiową pobierając dietę.
Z mojej strony podobnie jak i obywateli możecie liczyć na wsparcie w postaci, przedstawiania rozwiązań w przypadku wystąpienia problemów na drodze realizacji pewnych zamierzeń.
Panowie z PO przecież znacie to, tylko problemem jest fakt że czasami robicie to z naruszeniem prawa, czerpiąc z tego korzyści materialne ( afera hazardowa, sprawa pana Misiaka, itd). Róbcie tak ale w interesie gminy powiatu a nie osób które wam się odwdzięczają w sposób niezgodny z prawem, oferując stołki w zarządach swoich firm, Albo zlecając tzw. usługi waszym rodzinom po ceną kilkudziesięciu razy wyższych niż są ceny rynkowe. Niestety teraz korupcja w kraju ma formę ukrytą. Polityk robić coś dla bogatego bizmesmena wielką przysługę za którą płacą wszyscy obywatele, a tenże bizmesmen zleca wskazanej osobie przez tego polityka (najczęściej jest to ktoś z rodziny, żona, brat, przyjaciel) pewną usługę , która jest często fikcyjną, za którą ogromnie przepłaca. I Takiej korupcji się nie udowodni prawda panowie? A jest ona powszechna. W ten sposób wyprowadza się również pieniądze partyjne które partie dostały od państwa za dostanie się do sejmu. Po prostu zatrudnia się w partii znajomych, zleca się na zewnątrz usługi reklam itd znajomym,i dzielenie łupami odbywa się poza kulisami.

yogi

Postautor: yogi » 16 lis 2010, o 12:27

Spotkanie takie naprawdę nic nie da. To czysta socjotechnika zapraszacie na godzinę 18.30 czyli już ograniczacie wyborców by za długo nie zawracali wam za przeproszeniem d... Proszę pamiętać że ludzie pracują. I niestety spotkanie takie podobnie jak wszystkie spotkania partyjne, przypomina spotkania Amwaya, na którym publiką są w ogromnej mierze sympatycy danej partii, który wytwarzają sztucznie emocje, by uwieść tych naiwnych którzy dali się zwieść i przyszli. Najlepszą formą polemizowania jest na dzień dzisiejszy internet i takie fora. Bo to co tu zostanie napisane po pierwsze nie zginie, to co będzie napisane można przeczytać kilka razy i pomyśleć, mniej intersujące fragmenty wypowiedzi te propagandowe np można po prostu pominąć i co najwazniejsze to co tu będzie napisane , za to można będzie kiedyś was rozliczyć powołując się na to. :mrgreen:
Dlatego proponuję aby wszystkie partie i ugrupowania poważnie szanujące nas wyborców stworzyły dokładnie na takich forach na których nie można kasować modyfikować tego co się napisało, swój własny rozdział (wątek) na którym bedziemy wspólnie poruszać problemy lokalne nie tylko 2 tygodnie przed wyborami, bo to jest kpina że sobie o nas przypominacie dopiero tak późno, ale przez cały czas.A wspomnę że, administrator specjalnie dla was samorządowców przygotował o wiele wcześniej rozdziały w:wybory samorządowe 2010 roku i co jedynie pan Wierzbicki i to po kilku miesiącach raczył coś zainicjować. A w końcu wybory powtarzają sie co kilka lat prawda?
Odnośnie "kiełbasy wyborczej" taki jeden prosiaczek czy baranek upieczony na rynku na pewno nie był by źle odebrany. przez społeczeństwo. W końcu w dobie kryzysu panowie bez skrupułów sobie podwyższacie diety (dotyczy to nie tylko posłów ale i was samorządowców w tv o tym wspomnieli), więc nie zbiedniejecie a , na pewno to wpłynie na integrację ze społecznością, żywiec przecież jest w tym roku bardzo tani , to i wsparlibyście hodowców przy okazji.
Ale skoro nie chcecie chytrusy to nie, nikt was nie zmusza :mrgreen:

yogi

Postautor: yogi » 16 lis 2010, o 16:36

wracając do programu wyborczego.
w p. 8. Bezpieczeństwo-rozbudowa monitoringu,sygnalizacja świetlna , przejścia dla pieszych.
Mam pytanie gdzie niby chcecie taką sygnalizację świetlną zamontować bo ja osobiście nie widzę takiej potrzeby. Więc proszę mnie uświadomić. Panowie ten wątek jest specjalnie dla was na tym forum . Wyręczyłem was w utworzeniu tego, a wy nic nie odpowiadacie nie udzielacie wyjaśnień. A ludzie czytają czekają na szczegółowe wyjaśnienia. Czyżby nie macie nic do powiedzenia?

iglak

Postautor: iglak » 16 lis 2010, o 22:21

nie mamy nic do powiedzenia? Trzeba było przyjść na spotkanie z nami i posłuchać co mamy do powiedzenia. Lubię wiedzieć z kim rozmawiam. Jest kulturalniej i prościej.A jakie masz prawo mierzyć nas miarką polityków z tzw. "góry"? Samorząd lokalny rządzi się innymi prawami, widać więc, że bardzo lubisz generalizować i negować tak dla zasady a o samorządzie podstawowego stopnia wiesz niewiele.. Myślę, że tym wszystkim co piszesz wydajesz sobie świadectwo o swojej osobie. Niema omnibusów a za takiego się masz. Jesteś zawodowym krytykantem i tyle. Wszystko wiesz lepiej, wszystko krytykujesz, ciekawe co oprócz strzępienia języka wychodzi Ci dobrze? To, co Ty tutaj prezentujesz to nawet nie są twoje poglądy tylko Twoja demagogia nie mająca się nijak do logiki w wielu momentach Twoich wypowiedzi.Ten ton w stylu "podnosicie sobie diety, ludzie interesują Was tylko 2 tygodnie przed wyborami itp." to jest ton ironii, lekceważenia i obraźliwy do tego. Dlaczego i na jakiej podstawie uzurpujesz sobie prawo do tak ostrych, niesłusznych bo bezpodstawnych ocen kogoś, kogo nie znasz? Proszę Cię, nie mów o kimś tego, czego nie chciałbyś usłyszeć o sobie. Nie osądzaj przedwcześnie, jeśli nie wiesz o nas czegoś na pewno. Proszę na Boga nie mierz wszystkich jedną miarką chyba, że tylko to sprawia Ci niesamowitą satysfakcję. No to też Cię zrozumiem.

wyborca 2010

Postautor: wyborca 2010 » 17 lis 2010, o 00:16

abstrachujac od potoku slow przedmowcy,
uwazam, ze idea partyjnosci nie sprawdza sie na szczeblu lokalnym. zwlaszcza w malych spolecznosciach takich jak Chojnow. Tu glosujemy na konkretnych ludzi a nie na logo partyjne. nie mozna realizowac strategii, idealow (liberalnych itp) partyjnych na poziomie gminy. to ma miejsce"na gorze" w sejmie.
czy to oby nie jest po prostu brak odwagi stworzenia czegos wlasnego na miare lokalnej wspolnoty, nie zas chowanie sie za partia? bo tak wygodniej, po prostu latwiej.
Co wiecej uwazam ze owa partyjnosc to balast.

yogi

Postautor: yogi » 17 lis 2010, o 12:26

Tu głosujemy na konkretnych ludzi? czyżby ?
A tak z ciekawości przeglądałem program wyborczy PO w gminie Legnica , kartka niby taka sama i program bardzo podobny no my będziemy mieli tylko jeden skatepark legnica aż 2 . A propo spotkań PO w akcie łaski dla ludu zdecydowało się zoorganizować spotkanie w ostatnim tygodniu przed wyborami o późnych godzinach żeby czasami emeryci nie przyszli. Ciemno to się będą bać wyjść z domu prawda? To dobra strategia bo jeszcze by się posypały na was grad pytań i kto by na to odpowiedział. Zadawałem wiele pytań,, prosiłem o wyjaśnienia na tym forum aby większa liczba mieszkańców mogła zweryfikować wasze wypowiedzi. Ale wy nie tylko osobiście, doskonale wiedząc że na wasze wiece nie ma kto przyjść bo większość mieszkańców miasteczka Chojnów musi zapieprzać do Legnicy do pracy. Bo tu niestety eldorado nie jest. A panowie dlaczego nie zoorganizowaliście spotkania w sobotę od 10 rano do 18 ? Tak jestem krytykiem , "upierdliwy misiu yogi " , który terroryzuje kandydatów do wyborów samorządowych trudnymi pytaniami :mrgreen: Tak wam zalazł za skórę że tylko odliczacie dni do ciszy wyborczej, no jeszcze 3 i macie misia z głowy na odstrzał z nim :mrgreen:
Przed wyborami przypominacie sobie że my wybory nie jesteśmy anonimowymi numerkami pesel, które są potrzebne wam do wyborów. Piękna reklama . Domagam się wyjaśnień odnośnie programu ale nie, to tajemnica wy mi zapewne po cichu na ucho chcecie powiedzieeć coś w rodzaju " odpieprz się pan ,zadajesz za trudne pytania" . Informuję! To forum czytają tysiące mieszkańców gminy chojnów i być może część polski, czyli wasi potencjalni wyborcy, wiec chociaż dla nich coś zróbcie od siebie , jeśli tak niby kochacie tą polskę. Macie pretensje że misiu yogi sprowokował dialog. Fakt brutalny , pełen sarkazmu,. Ale prosze mi wyjaśnić, dlaczego nikt nic nie napisał od miesięcy poza jednym wyjątkiem osobowym na temat swojego programu inicjując w ten sposób dialog. Administrator założył główny temat: Wybory samorządowe 2010 ponad 2 miesiące temu a tu nic cisza. Pewnie Kandydaci uczą się obsługiwać internet :mrgreen: , niepodważalną królową mediów . Obecnie łeb w łeb idącą z i telewizją. Olaliście nas ludzi wieku średniego i młodzież -przyszłych wyborców. Doskonale wiecie że wasze dzieci powszechnie korzystają z internetu i to jest jedna z najlepszych dróg dotarcia do nich ale nie, tatuś kandydat na radnego nie umie klepać dobrze po klawiaturze, więc nie skorzysta.
Osobiście stwierdzam że wasz program wyborczy to utopia. Wyborcom przypomnę że obecnie w sejmie rządzi PO i wszystko co obiecywało PO w 90 % nie zostało zrealizowane. Więc zadajcie sobie pytanie skoro "idea partyjności nie sprawdza się na szczeblu lokalnym " dlaczego część kandydatów przyfasonowała sobie znaczek partyjny?
Rozczarowałem się na was panowie z PO. Myślałem że jest z wami lepiej, ale nie, wy anonimowym polakom nie odpowiadacie. A propo mojej anonimowości , to wyjaśnię coś: nie chcę się ujawniać jako osoba krytykująca , i mająca czasami pewną niewygodną wiedzę dla wielu partii politycznych w polsce, by do mnie wydzwaniały anonimowe telefony z pogruszkami typu: " jak nie zamkniesz ryja to ci porachujemy kości".
Nie oczekuję od was kandydatów byście się przedstawiali osobiście i nie oczekujcie od nas wyborców tego. Na forum każdy ma prawo zachować swoją anonimowość jak w każdym medium, i nie można go naruszać jeśli zachowuje się zgodnie z prawem.

Do Yogi

Postautor: Do Yogi » 17 lis 2010, o 23:16

Drogi Yogi !
Z wielkim zainteresowaniem i zaciekawieniem czytam Twoje wpisy dotyczące Wyborów Samorządowych w naszym mieście.
Doskonale wyłapujesz w każdym programie wyborczym luki,bzdury,piepszoty i tym podobne farmazony dodając do tego listek sarkazmu, odrobinę kpiny, łyżkę krytyki. Tworzy to super przepis. Jestem pod ogromnym wrażeniem. Ale .... jak przeczytałem, że posiadasz wiedzę niebezpieczną, tajną, ba nawet supertajną, niewygodną, o wszystkich formacjach politycznych, to zaczynam się bać o Twoje bezpieczeństwo. Tyś jest nasz skarb. Może należy zapewnić Ci bezpieczeństwo, jakąś ochronę, nie wiem co jeszcze, całodobowego strażnika pod drzwiami pokoju.
Odpisz szybko jak wpadniesz na jakiś ciekawy pomysł co do Swojej ochrony.
Pozdrawiam .
P.S.
Myślę,że jesteś Polakiem i nie wstydzisz się tego, dlatego te wyrazy - Polska, Polak pisz z dużej litery.

Gość

Postautor: Gość » 17 lis 2010, o 23:38

W sumie i ja dodam ze po przeczytaniu programu PO tez pomyslalem "utopijna wizja", brak konkretow i zobaczylem to w wątku Yogiego to az sie usmiechnalem;)

yogi

Postautor: yogi » 18 lis 2010, o 10:33

A powiem ci więcej kolego,. Przyjżyj się ulotkom z innych gmin np z legnicy. to zobaczysz duże podobieństwo. Ten program był tworzony na zasadzie kopy- wklej, tylko w niektóre punkty zmienili żeby nie robić siary. Och ten nasz Donald i. Niedługo będzie miał wdłuższy nos niż Pinokio :mrgreen:

Wróć do „Wybory Samorządowe 2010”