Oświadczenie Mieczysława Kasprzaka

Prezentacja kandydatów, programy wyborcze, propozycje
Gość

Oświadczenie Mieczysława Kasprzaka

Postautor: Gość » 1 gru 2010, o 13:01

Oświadczenie Mieczysława Kasprzaka zamieszczone na LCA

OŚWIADCZENIE WYBORCZE kandydata na WÓJTA GMINY CHOJNÓW MIECZYSŁAWA KASPRZAKA (KWW Przymierze dla Samorządu Lokalnego).

W związku z rozpowszechnianymi w gminie Chojnów informacjami dotyczącymi mojej osoby, oświadczam, że:

1. NIE REZYGNUJĘ Z KANDYDOWANIA W DRUGIEJ TURZE wyborów samorządowych na urząd Wójta Gminy Chojnów

2. NIE ZLIKWIDUJĘ ŻADNEJ SZKOŁY W GMINIE ; na wsi szkoły są szczególnie ważne: edukują, kultywują tradycję i kulturę oraz historię regionu i obyczaje Ziemi Chojnowskiej

3. NIE ZAMIERZAM ZWALNIAĆ PRACOWNIKÓW SAMORZĄDOWYCH-dopilnuję by zostali docenieni i godnie służyli mieszkańcom naszej gminy

4. NIE POŁĄCZĘ URZĘDÓW GMINY I MIASTA W JEDNĄ KOMÓRKĘ ADMINISTRACYJNĄ-obie jednostki powinny być niezależne. Uważam tak od lat 80-tych i gdy wówczas połączono te urzędy- zrezygnowałem z funkcji z-cy Naczelnika Miasta i Gminy.

Osoby szkalujące moją godność osobistą rozpowszechnianiem nieprawdziwych informacji
oddam w trybie ustawowym pod osąd wymiaru sprawiedliwości

LICZĘ NA POPARCIE WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW W DNIU II TURY WYBORÓW NA URZĄD WÓJTA GMINY CHOJNÓW TJ. 05.12.2010

MIECZYSŁAW KASPRZAK

yogi

Re: Oświadczenie Mieczysława Kasprzaka

Postautor: yogi » 1 gru 2010, o 13:31

kolejny gość który zamierza uszczęśliwiać społeczeństwo na ich koszt.
Redukcja pracowników samorządowych jest konieczna, bo nie może być tak że w gminie jest więcej etatów dla pracowników bezprodukcyjnych, niż tych co pracując wytwarzają jakieś dobra. Połączenie gminy miasta i wiejskiej, jest ekonomicznie wręcz wskazane. Brak tego połączenia opóźnia rozwój całego regionu.

Za pana rządów zatem pogłębi się deficyt gminy, wzrosną podatki.
Należy pamiętać że to my mieszkańcy swoimi podatkami utrzymujemy szkoły, urzędników itd .

yogi

Postautor: yogi » 1 gru 2010, o 13:56

Korzyści wynikające z połączenia gmin to:
1. Likwidacja kosztownych struktur i etatów w jednostkach administracyjnych
2. Obniżenie kosztów bieżącego administrowania w postaci utrzymania budynków, zakupu sprzętu, opłat za energię elektryczną, wodę, ogrzewanie, itp.
3. Większe gminy dostają większe środki unijne, a więc mogą realizować więcej inwestycji, mają większą zdolność kredytową.
4. Poprawa stanu sieci dróg, infrastruktury na wsiach
5. Oszczędności rzędu milionów złotych rocznie, które mogą być przeznaczone na budowę infrastruktury na wsiach (wodociągi, gaz, kanalizacja, rowy meriolacyjne, oświetlenie uliczne, chodniki, drogi).
6. Połączenie gmin dzięki oszczędnościom w przyszłości umożliwi np. otwarcie szpitala gminnego

Niech nam pan przedstawi zalety pana rozwiązań, bo ja osobiście nie widzę żadnych. Pan proponuje zastój. A w Polsce coraz więcej gmin wiejskich i miejskich się łączy w całość bo korzyści są wielkie.

Gość

Postautor: Gość » 1 gru 2010, o 14:48

yogi pisze:Korzyści wynikające z połączenia gmin to:
1. Likwidacja kosztownych struktur i etatów w jednostkach administracyjnych
2. Obniżenie kosztów bieżącego administrowania w postaci utrzymania budynków, zakupu sprzętu, opłat za energię elektryczną, wodę, ogrzewanie, itp.
3. Większe gminy dostają większe środki unijne, a więc mogą realizować więcej inwestycji, mają większą zdolność kredytową.
4. Poprawa stanu sieci dróg, infrastruktury na wsiach
5. Oszczędności rzędu milionów złotych rocznie, które mogą być przeznaczone na budowę infrastruktury na wsiach (wodociągi, gaz, kanalizacja, rowy meriolacyjne, oświetlenie uliczne, chodniki, drogi).
6. Połączenie gmin dzięki oszczędnościom w przyszłości umożliwi np. otwarcie szpitala gminnego

Niech nam pan przedstawi zalety pana rozwiązań, bo ja osobiście nie widzę żadnych. Pan proponuje zastój. A w Polsce coraz więcej gmin wiejskich i miejskich się łączy w całość bo korzyści są wielkie.

Ty yogi nie pitol, bo ja jestem mieszkańcem gminy i już kiedyś to przerabialiśmy będąc jednym „organizmem” tylko wtedy miasto nas rżnęło na wszystkie sposoby. Większość pieniędzy szła na Chojnów a gmina wyglądała jak ubogi krewny, aby nie powiedzieć żebrak. Więc nie Pier……l o połączeniu! Nie pieprz o szpitalu, bo dzięki temu, ze Chojnowski rozpieprzono, rozwalono prywatę lekarzy a pielęgniarki, które znalazły pracę w legnickim szpitalu mogą się cieszyć z lepszych zarobków, choć są dalekie od oczekiwanych. Tak,tak prywatę lekarzy!!! To nie gdzie indziej jak w Chojnowskim szpitalu niektórym lekarzom odbijała palma i w czasie dyżurów nocnych szedł smacznie spać a gdy jakiś niesforny pacjent zgłosił się, np., o godz. 22: 15 z dolegliwościami to musiał czekać 45 min., Bo pan doktor „rozkazał”, aby go budzono czy wzywano tylko w pełnych godzinach, czyli 22: 00, 23: 00, 01: 00, 2, 3,4:00 itd. A gdy już jakaś pielęgniarka przeszkodziła wielkiemu doktorowi w spaniu to tak się darł, że skarpety pacjentom z nóg zrywało! Jak ma się mądrych pracowników to powinni potrafić ściągać środki unijne. Już od jakiegoś czasu czytam yogi Twoje wpisy i widzę, że bardzo się potrafisz wymądrzać tylko tak naprawdę to do niczego nie prowadzi, bo ani radni ani mieszkańcy nie są zainteresowani twoimi wynaturzeniami. Gdybyś tak naprawdę chciał zrobić coś dobrego to chwal się swoimi p[przemyśleniami wobec radnych miejskich jak i powiatowych, może tym coś zmienisz, a tak tylko dolewasz oliwy do ognia i nic więcej. Czytając twoich pomysłów wygląda na to, że już chyba dość dawno straciłeś kontakt z rzeczywistością o ile go kiedykolwiek miałeś?! Mam powody aby tak twierdzić! A z drugiej strony to nieładnie jak się na terenie gminy melduje w ostatnich dniach spora liczba osób (wiadomość pochodzi od pracowników UG), tylko po to aby w niedzielę ponownie zagłosować na pANIĄ wójt!! To jestem pewien, że takie praktyki powinny mieć finał w prokuraturze. Podobnie jest z trąbieniem wszem i wobec, że Kasprzak będzie zamykał szkoły, że będzie zwalniał pracowników UG itp. Jest tylko i wyłącznie jak widać pomówieniem. Ale to obrazuje tylko jedno, że Pani wójt aż sra pod siebie na samą myśl o stracie stołka! A to tylko kolejne potwierdzenie tezy, że tym ............ zawsze i wszędzie zależy tylko i wyłącznie na korytach! Z tą różnica, że pani jasińskiej trzeba będzie już amputować koryto od pyska! Bo zapomniała, że władza nigdy nie jest wieczna!!!

yogi

Postautor: yogi » 1 gru 2010, o 15:04

A widzisz same problemy z tymi wójtami wiec najlepiej połączyć gminę z miastem. A co do tych domniemanych problemów gdy kiedyś gmina i miasto były razem, to zapomniałeś o jednym , że się trochę zmieniło od tego czasu. W przypadku połączenia gmin każdy region gminy ma swoich reprezentantów w radzie. Wiec nie mów o komunistycznej przeszłości kiedy to SLDowska klika rządziła . Jak władze są skorumpowane to nawet najbogatszą gminę są wstanie doprowadzić do bankructwa.
Jeśli by okoliczne wsie weszły w granice miasta, to w ciągu jednej kadencji wybudowano by w tych wsiach, chodniki, oświetlenie uliczne, sieci telekomunikacyjne, gazowe, wodociągowe, kanalizację ściekową i deszczową. Nie dlatego że władze miałyby gest, ale z obowiązku by to musiały zrobić (zoobowiązuje do tego miedzy innymi Prawo energetyczne), bo na terenach miejskich nie dopuszczalne jest by niektóre regiony miasta nie posiadały infrastruktury. A na dzień dzisiejszy co mamy wlecze się budowa kanalizacji ściekowej we wsiach, melioracja jest do dupy, poboczem dzieci idą do szkoły, brak ścieżek rowerowych.

bozena

Postautor: bozena » 1 gru 2010, o 17:16

yogi pisze:A widzisz same problemy z tymi wójtami wiec najlepiej połączyć gminę z miastem. A co do tych domniemanych problemów gdy kiedyś gmina i miasto były razem, to zapomniałeś o jednym , że się trochę zmieniło od tego czasu. W przypadku połączenia gmin każdy region gminy ma swoich reprezentantów w radzie. Wiec nie mów o komunistycznej przeszłości kiedy to SLDowska klika rządziła . Jak władze są skorumpowane to nawet najbogatszą gminę są wstanie doprowadzić do bankructwa.
Jeśli by okoliczne wsie weszły w granice miasta, to w ciągu jednej kadencji wybudowano by w tych wsiach, chodniki, oświetlenie uliczne, sieci telekomunikacyjne, gazowe, wodociągowe, kanalizację ściekową i deszczową. Nie dlatego że władze miałyby gest, ale z obowiązku by to musiały zrobić (zoobowiązuje do tego miedzy innymi Prawo energetyczne), bo na terenach miejskich nie dopuszczalne jest by niektóre regiony miasta nie posiadały infrastruktury. A na dzień dzisiejszy co mamy wlecze się budowa kanalizacji ściekowej we wsiach, melioracja jest do dupy, poboczem dzieci idą do szkoły, brak ścieżek rowerowych.

To co napisaleś jest też powodem dla ktorego nie będę glosowala za Jasińską, która jedyne co obecnie robi to broni swego tylka a raczej stolka pod swym tyłkiem. Ty wymagasz aby Kasprzak pisał te wszystkie plany do swego programu? To tak jakby na samym starcie się wykreślil, a więc może daj mu szansę się wykazać? W tym miejscu jestem zwolenniczką aby kadencja wojta trwała max dwie kadencje, bo w 90% przypadków tylko dwie kadencje nasi włodaże coś konkretnego robią. Potem osiadają na laurach. Jestem za Panem Kasprzakiem.

ri-pi

Postautor: ri-pi » 1 gru 2010, o 20:26

Gość pisze:Oświadczenie Mieczysława Kasprzaka zamieszczone na LCA

OŚWIADCZENIE WYBORCZE kandydata na WÓJTA GMINY CHOJNÓW MIECZYSŁAWA KASPRZAKA (KWW Przymierze dla Samorządu Lokalnego).

W związku z rozpowszechnianymi w gminie Chojnów informacjami dotyczącymi mojej osoby, oświadczam, że:

1. NIE REZYGNUJĘ Z KANDYDOWANIA W DRUGIEJ TURZE wyborów samorządowych na urząd Wójta Gminy Chojnów

2. NIE ZLIKWIDUJĘ ŻADNEJ SZKOŁY W GMINIE ; na wsi szkoły są szczególnie ważne: edukują, kultywują tradycję i kulturę oraz historię regionu i obyczaje Ziemi Chojnowskiej

3. NIE ZAMIERZAM ZWALNIAĆ PRACOWNIKÓW SAMORZĄDOWYCH-dopilnuję by zostali docenieni i godnie służyli mieszkańcom naszej gminy

4. NIE POŁĄCZĘ URZĘDÓW GMINY I MIASTA W JEDNĄ KOMÓRKĘ ADMINISTRACYJNĄ-obie jednostki powinny być niezależne. Uważam tak od lat 80-tych i gdy wówczas połączono te urzędy- zrezygnowałem z funkcji z-cy Naczelnika Miasta i Gminy.

Osoby szkalujące moją godność osobistą rozpowszechnianiem nieprawdziwych informacji
oddam w trybie ustawowym pod osąd wymiaru sprawiedliwości

LICZĘ NA POPARCIE WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW W DNIU II TURY WYBORÓW NA URZĄD WÓJTA GMINY CHOJNÓW TJ. 05.12.2010

MIECZYSŁAW KASPRZAK

Panie Mieczysławie , że się tak wyrażę , wiemy z Pana oświadczenia czego Pan nie zrobi. Aby nie być posądzony o rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji i nie być oddanym pod osąd wymiaru sprawiedliwości (już się boję) to niech Pan wyda oświadczenie co Pan zrobi Bo z Pana tzw kariery zawodowej trudno jest wywnioskować.
Życzę mieszkańcom naszej gminy mądrego wyboru.

mieszkanka gminy

Postautor: mieszkanka gminy » 1 gru 2010, o 21:44

witam. Jestem bardzo ciekawa jakie będą wyniki wyborów na wójta gminy Chojnów. Tak naprawdę mam dość rządów obecnej Pani Wójt. W przeciągu dwóch swoich kadencji nie wykazała się oraz co NAJGORSZE nie skorzystała w pełni ze środków unijnych. Jasińska obiecała niektórym wioskom że zrobi kanalizację...a w przeciągu tych lat nie zrobiono w tej sprawie nic... ! W swojej ulotce której wysyła do domów napisane są stosy BZDUR i KŁAMSTW. Żebym ktoś mi nie zarzucił że piszę tylko ogólnikowo to podaję przykład... np.w ulotce napisane jest że w wiosce Jerzmanowice została zrobiona droga...tylko niestety mieszkańcom nic o tym nie wiadomo!!!! oraz że niby plac zabaw zrobiła...faktycznie w tym roku postawiono pla zabaw ale NIE ZROBIŁA TO GMINA tylko mieszkańcy wsi sami zrobili plac zabaw dla dzieci!! Do tego warto się przyjrzeć sprawie meldowania osob przed samymi wyborami...widzialam na forum ze ktoś wczesniej o tym pisał i faktycznie jest to prawdą ! No ale cóż...Barbara Jasińska widać robi wszystko żeby wygrać bo przecież nie każdy zarabia grubo ponad 10 tys. ... ! Mieszkańcy zagłosujcie rozsądnie!

goliszów city

Postautor: goliszów city » 1 gru 2010, o 23:06

A właśnie ja również słyszałem o tych "lewych" meldowaniach wielkiej pani wójt, to już nie wierzy swoim mieszkańcom gminy, że melduje ludzi spoza jej terenów????? to tylko świadczy o szacunku jaki ma dla nas i co o nas wyborcach myśli. Poza tym przez 4 lata kadencji nigdy nie usłyszałem zwykłego dzień dobry od Jasińskiej, a przed wyborami ona i jej mąż nawet się kłaniał w pas hhahahah to akurat jest fajne, że taka wielka dama się kłania takiemu ludziowi jak ja, a te kłamstwa co pisze to już szczyt wszystkiego 95 % tych bzdur co niby ona zrobiła to bzdura jest kłamstwo, które niby ma pomóc jej w wygranej. Nie znam tego Kasprzaka, ale choćby z tego względu na niego pójdę głosować, bo facet przynajmniej nie obiecuje nie wiadomo czego i przynajmniej nie kłamie jak ta kobieta !!!!!!!!!! Koniec twoich rządów !!!!!!!!!!!!!!!!!

yogi

Postautor: yogi » 2 gru 2010, o 13:12

No nie ufał bym ludziom którzy w latach 80-tych tj. latach największych represji w Polsce przez władzę komunistyczną w związku z wprowadzeniem stanu wojennego. To są czasy w których gminy były w najgorszym stanie, wiec zastanawiam mnie fakt ze ludzie zapomnieli już o tych czasach nędzy i rozpaczy. Bo jako dziecko pamiętam, nędza w mieście nędza na wsi była.
Byłem wtedy dzieciakiem ,ale dorośli mnie uświadomili, że wtedy u władzy byli tylko ludzie którzy sprzedali duszę uwczesnemu systemowi, tzn. zapisali się do PZPRze albo innej służalczej partii reżimu totalitarnego, by poprawić sobie poziom życia.

Pan Kasprzak musiał się w jakiś sposób bardzo przysłużyć temu systemowi skoro w latach 80-tych objął stanowisko naczelnika gminy.Szczególnie to jest intrygujące że w tych czasach władza ludowa była bardzo podejrzliwa w stosunku do obywateli.
Chciałbym jasno się dowiedzieć od tego pana w postaci oświadczenia , czy był w PZPR-ze albo ZSL itp, czy nie. Bo dzisiejszy postkomuniści lubią ukrywać swoją przeszłość.

Drugą sprawą jest to że PSL kompletnie nie zna się na ekonomii. Jeśli partia dostając dotację 14mln zł robi dług 15mln , to chyba jest jasne że takim ludziom nie można dawać steru władzy,bo doprowadzi do bankructwa gospodarkę państwową. Nie rozumiem dlaczego do negocjacji w sprawach dostaw gazu ziemnego dopuszcza się tak prostego człowieka jak pan Pawlak.
Kwestia domniemanych meldunków. Ludzie przestańcie gadać i złóżcie donos do prokuratury jeśli są podstawy ku temu . Przecież to nic nie kosztuje. Jeśli nie będzie podstaw do wszczęcia postępowania to sprawę po porostu umożą.
Osobiście nie popieram żadnego z kandydatów., bo jestem za połączeniem obu gmin. Żaden z kandydatów nie potrafi zrozumieć że młodzież na wsi nie za bardzo chce mieszkać we wsi Konradówka, Piotrowice i w końcu wybiera miasto. A starsi się martwią że młode pokolenie ucieka ze wsi.

Wróć do „Wybory Samorządowe 2010”