Dyskusja na temat zawodu nauczyciela

Ogólnie na temat edukacji w Chojnowie i nie tylko
dydaktyka

Re: Dyskusja na temat zawodu nauczyciela

Postautor: dydaktyka » 7 sty 2021, o 14:38

Nauczanie i dydaktyka to bardzo odpowiedzialne działanie. Ja ogólnie byłbym zwolennikiem by wymagania wobec tej grupy były sporo większe i oczywiście też zarobki większe. Plus może odpowiedni system premiowy aczkolwiek to kwestia mocno do dyskusji jeśli chodzi o kryteria.

dydaktyka

Re: Dyskusja na temat zawodu nauczyciela

Postautor: dydaktyka » 7 sty 2021, o 14:38

auczanie i dydaktyka to bardzo odpowiedzialne działanie. Ja ogólnie byłbym zwolennikiem by wymagania wobec tej grupy były sporo większe i oczywiście też zarobki większe. Plus może odpowiedni system premiowy aczkolwiek to kwestia mocno do dyskusji jeśli chodzi o kryteria.
https://journals.umcs.pl/en

MartaKlabczar

Re: Dyskusja na temat zawodu nauczyciela

Postautor: MartaKlabczar » 30 kwie 2021, o 13:19

Ścieżka edukacji naszych dzieci to bardzo ważny temat jaki powinniśmy poruszać. Oczywiście jest to także ogromne wyzwanie, przed którym niestety większość rodziców ucieka. Trzeba mieć oczywiście wszystko dobrze zaplanowane zanim jeszcze nasze dziecko przyjdzie na świat. Najważniejsza jest zawsze kwestia logistyczna czyli to gdzie będziemy mieszkać ma wpływ na możliwości wyboru danej szkoły. Należy sobie zdać sprawę z jednego, w małych miastach nie mamy co liczyć na wysoki poziom nauczania. Wystarczy to poznać bo bardzo prostej rzeczy, często takie placówki nie są wyposażone w podstawowe materiały dydaktyczne. Mogą być to między innymi pomoce dydaktyczne biologia - https://edusklep.pl/category/szkola-podstawowa-biologia pozwalające na o wiele skuteczniejszą naukę. Nie ma chyba nic lepszego niż pokazanie czegoś unikatowego swoim uczniom, a do tego potrzebny będzie chociażby mikroskop.


Wróć do „Ogólnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość